Топ 10 парчиња мебел за пролетно освежување на вашиот ентериер

Топ 10 парчиња мебел за пролетно освежување на вашиот ентериер

Сакате да внесете доза елеганција или да го освежите ентериерот во вашиот дом или канцеларија? Погледнете ја нашата листа со најпродаваните и највпечатливите 10 парчиња мебел достапни по најдобри цени во Kajgana Shop.

Како да препознаете дива или измамничка е-продавница на Facebook?

Како да препознаете дива или измамничка е-продавница на Facebook?

Ретки се Македонците кои купуваат преку Facebook продавници кои барем еднаш не се соочиле со непријатно искуство во процесот на купување: при комуникација со продавачот, при доставата на производот кој го нарачале или при остварувањето на нивните права кои произлегуваат од Законот за заштита на потрошувачи, кои најчесто се однесуваат на барањата за рефундација или замена на производот.

5 едноставни алати што секој треба да ги има во домот

5 едноставни алати што секој треба да ги има во домот

Ах, радоста на купување на дом. Но, откако сте го комплетирале вселувањето, ваша одговорност е неговото одржување - или со други зборови сега вие сте тој што треба да го поправи вентилот што протекува, да ја стегне чешмата или шарката од вратничката во кујната.

5 маички за мотивација и активен животен стил

5 маички за мотивација и активен животен стил

Понекогаш, на сите ни е потребна дополнителна мотивација за да ги оствариме целите кои сме си ги поставиле. Доколку се стремите кон активен животен стил, без разлика дали вежбате дома, во сала или на отворено, овие маички освен што ќе ве мотивираат, истовремено ќе го надополнат и вашиот спортски стил, а можете да ги комбинирате во спортски или обични варијанти.

Игри кои ја развиваат интелигенцијата на детето

Игри кои ја развиваат интелигенцијата на детето

Општо е познато дека периодот до седмата година е период на најголем раст и развој на детето, и физички и интелектуално. Кога станува збор за интелигенцијата, најважниот период од животот е оној помеѓу третата и седмата година, бидејќи тогаш се развиваат повеќе од половина од врските помеѓу невроните, кои ќе ги користиме до крајот на животот.

shop.kajgana.com меѓу првите домашни онлајн продавници доби „Беџ за верификуван е-трговец”

shop.kajgana.com меѓу првите домашни онлајн продавници доби „Беџ за верификуван е-трговец”

shop.kajgana.com меѓу првите домашни онлајн продавници доби „Беџ за верификуван е-трговец” од Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ). Беџот овозможува јасна дистинкција на регистрираните онлајн продавници и оние што не се целосно усогласени или воопшто не се регистрирани и се дел од сивата економија. Беџот е визуелна ознака која ќе биде поставена на веб-страниците на домашните е-продавници и ќе им помогне на купувачите полесно да проценат дека станува збор за регистриран правен...

8 добри причини зошто ви треба прочистувач на воздух во вашиот дом

8 добри причини зошто ви треба прочистувач на воздух во вашиот дом

Домот е местото каде што го наоѓаме мирот и спокојот со нашите најблиски - семејството и пријателите. Кога поминуваме време надвор, загрижени сме за квалитетот на воздухот. Но, квалитетот на воздухот во нашиот дом е подеднакво важен, затоа што со неговото вдишување внесуваме штетни честички кои влијаат на нашето здравје. Со развојот на модерната технологија, квалитетот на воздухот во нашиот дом кој го вдишуваме возможно е да се исчисти и ова се најдобрите причини зошто би требало да имате...

360 Vacuum Cleaner S9 - за чист дом без напор и повеќе слободно време

360 Vacuum Cleaner S9 - за чист дом без напор и повеќе слободно време

Чистењето со правосмукалка е една од најдосадните работи кои мораме редовно да ги правиме, а ни одзема значаен дел од слободното време. Што ако ви кажеме дека постои уред кој може да го прави тоа, додека вие го користите вашето време на други активности?

Топ 10 предлози за новогодишни подароци за пријатно да ги изненадите луѓето кои ги сакате

Топ 10 предлози за новогодишни подароци за пријатно да ги изненадите луѓето кои ги сакате

Новогодишните празници ни тропаат на врата, а добро знаеме што значи ова обично - бескрајно шетање по продавници. Во услови на пандемија и актуелната ситуација, мудро би било да го замените традиционалното шетање по продавници со онлајн шопинг и да заштедите пари, време и енергија.

Производот е додаен за споредба.