Топ 10 предлози за новогодишни подароци за пријатно да ги изненадите луѓето кои ги сакате

Топ 10 предлози за новогодишни подароци за пријатно да ги изненадите луѓето кои ги сакате

Новогодишните празници ни тропаат на врата, а добро знаеме што значи ова обично - бескрајно шетање по продавници. Во услови на пандемија и актуелната ситуација, мудро би било да го замените традиционалното шетање по продавници со онлајн шопинг и да заштедите пари, време и енергија.

Пронајдете го идеалниот подарок за секој што е на вашата листа за подароци оваа година, без разлика на вашиот буџет - вашата мајка, партнерот, децата, драгите пријатели, а може да се разгалите и да си подарите нешто и себе си.

Од друга страна, ова е време од годината кога може да бидете во улога на Дедо Мраз и да направите некој да се чувствува посебно.

Во зимски услови кога според загаденоста рушиме рекорди во светски рамки, прочистувачите за воздух стануваат основна потреба за секој дом и канцеларија, каде поминуваме најголем дел од нашето време. 

Оние на кои физичката активност им е секојдневие или им е потребна дополнителна мотивација за следење на нивниот прогрес кон целта, гарантирано ќе се израдуваат на фитнес алка која изобилува со фунции за следење на нивните активности или паметен спортски часовник (во моментов на попуст од 2.000 денари).

За оние кои сакаат да останат во добра форма или да ја подобрат сегашната, без да посетуваат теретана, лентите за трчање и одење се идеални за домашна употреба, бидејќи не зафаќаат многу простор и нудат режими на вежбање и за почетници и за напредни вежбачи. 

За вежбачите на кои освен телесната маса им се битни и други параметри, тука е паметната вага (во моментов на -15% попуст) која може да открие дури десет други параметри на телото, како индекс на телесна маса, процентот на телесна маса, процентот на вода во телото, мускулното ткиво, коскена маса, базален метаболизам и е компатибилна со Android и iOS уреди.

Роботските правосмукалки дефинитивно ја одбележаа оваа година и секојдневно се вселуваат во се поголем број домови. Аха, роботите доаѓаат и се пријатели кои чистат моќно и детално и додека сте отсутни или спиете. Искористете го времето за убави нешта додека вашиот нов пријател во домот го прави чистењето за вас.

Сите знаеме дека каблите од слушалките знаат да бидат досадни и да се оштетат, а оние на кои им е битна и слободата, ќе се израдуваат на безжични слушалки со одличен аудио квалитет, компактен дизајн и стилски изглед.

За љубителите на кујната и готвењето, но и здравиот начин на исхрана, подарок кој дефинитивно ќе ги израдува е готвач на притисок кој ќе ги направи оброците повкусни и поздрави или пак мултиготвач со целосно 3D загревање.

Љубителите на овошните сокови, смути, кашички, ќе најдат верен помошник во кујната и ќе ја искористат својата креативност со овој мултифункционален блендер.

Се надеваме дека ви помогнавме со идеи и дека ќе оставите добар впечаток на крајот од оваа не баш толку добра година која конечно е зад нас. Ви посакуваме пријатен шопинг и многу насмевки и радости за вашите најдраги кои ќе ги израдувате со подароци.

Сите коментари

Напиши коментар

Производот е додаен за споредба.