360 Vacuum Cleaner S9 - за чист дом без напор и повеќе слободно време

360 Vacuum Cleaner S9 - за чист дом без напор и повеќе слободно време

Чистењето со правосмукалка е една од најдосадните работи кои мораме редовно да ги правиме, а ни одзема значаен дел од слободното време. Што ако ви кажеме дека постои уред кој може да го прави тоа, додека вие го користите вашето време на други активности?

Кажете им збогум на досадните испреплетени кабли од вашата стара правосмукалка и внесете новина во вашето секојдневие – запознајте ја роботската правосмукалка 360 Vacuum Cleaner S9, eдна од најмоќните роботски правосмукалки на денешницата.

Чувајте го вашиот дом секогаш чист и свеж со одличната моќ на вшмукување што ја нуди роботот со функции за суво и мокро чистење.

Основни карактеристики

Роботот е опремен со дури 25 сензори, алгоритми LDS Lidar + SLAM, технологија 360 Autopilot, HD креирање мапа. Што се однесува до моќноста на роботот, истата изнесува 2200Pa: совршена за потешки дамки на подот. Се карактеризира со 4 начини на вшмукување: 600Pa (Тивок), 1000Pa (Автоматски), 1500 Pa (Моќен), 2200Pa (Max).

Слободно кажете им збогум на трошките, влакната, остатоците од храна, прашината, влакната од домашното милениче и слично. Батеријата на роботот има капацитет од 5200 mAh и може да исчисти до 300 метри квадратни во рок од 3 часа.

Високата моќност не значи и гласност на роботот - благодарение на системот за намалување на звукот Dual Noise Reduction, звукот изнесува нешто помалку од 55 dB, така што при работа, роботот нема да пречи апсолутно никому.

Резервоарот за вода овозможува три различни начини на миење, со времетраење од 100 минути.

Модерниот систем на чистење ја дели работата на роботот во 5 фази и тоа: мете, ротира, вшмукува, филтрира и на крај го мие подот. Интелигентното мапирање може да креира и да зачува различни рапореди за секоја соба одделно или за цел кат. Роботот е опремен и со далечински управувач.

А што е со вредните работи или мебелот? Дали можат да настрадаат од евентуални удари при чистење? Не се грижете ни за ова – роботот е опремен со браник и сензори не дозволуваат да го оштети или изгребе мебелот за време на чистењето.

Заклучок

На сето ова на крај би додале дека роботот дефинитивно е на ваша страна во секоја смисла на зборот. Наместо слободното време да го користите за чистење на домот, искористете го за прошетка или за кафе со најблиските. Чистењето доверете го на 360 Vacuum Cleaner S9, а тој со сигурност нема да ве изневери. Вашиот дом ќе блеска и ќе биде свеж во секое време.

Роботот може да биде ваш со нарачка на нашата онлајн продавница shop.kajgana.com по одлична цена од 25.990 денари. Нарачајте го и ќе го добиете со бесплатна достава до дома и гаранција од 2 години.

За сите читатели на Кајгана обезбедивме и промотивен код со кој добивате дополнителни 1.200 денари попуст за нарачка на 360 Vacuum Cleaner S9 (КОД: 1200S9) како и попуст од 600 денари за нарачки над 15.000 ден. на сите останати производи од каталогот на shop.kajgana.com (КОД: KAJGANA600) - за нарачки направени до 31.12.2020.

Сите коментари

Напиши коментар

Производот е додаен за споредба.