Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен
   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен
   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен
   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен
   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен
   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен
   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен
   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен

   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен

   Напиши рецензија (0)
   3.990 ден.
   4.390 ден.
   Заштеди 400 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Безжичен 40W звучник, Bluetooth 5.0, длабок бас, IPX6 водоотпорност, времетраење на батерија до 15 часа музика.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Tronsmart Element T6 Plus Bluetooth 5.0

   Тронсмарт е бренд кој дизајнира висококвалитетни технолошки аудио производи и додатоци за гејминг од светска класа, што брзо се прошири во Америка, Европа и на пазарот во повеќето азиски земји. Официјален амбасадор на брендот е познатиот уругвајски фудбалер Луис Суарез, напаѓач за шпанскиот клуб Барселона.

   Вистински протагонист на сите забави, безжичниот Bluetooth звучник Element T6 Plus е ажурираната верзија на еден од најпродаваните аудио производи на Tronsmart, Element T6.

   Понеси ја твојата омилена музика секаде со себе! Овозможува дури до 15 часовна музичка репродукција, со само едно полнење и благодарение на модулот Bluetooth 5.0 гарантира стабилна, брза и непрекината врска со поврзаниот смарт уред или компјутер.

   Екстериерот е покриен со ткаена мрежа од цврста пластика и алуминиум, што го прави робусен и отпорен на удари. Тежи само 670 грама и е дизајниран за лесно пренесување, со отпорност на вода сертификација IPX6.

   Новата технологија SoundPulse, патентирана од Tronsmart, нуди излез од 40W и поддржува три прилагодливи режими за користење, и заедно со Tri-Bass Effects му овозможуваат на звучникот квалитетна репродукција на сите музички жанрови.

   True Wireless Stereo од друга страна, овозможува да поврзеш два звучника T6 Plus со цел да се интензивира моќноста на звукот и да се постигне surround sound „опкружувачки звук“, репродуцирајќи ја музиката со подобар стерео квалитет на два звучника.

   Mултифункционално контролно тркало е доста интуитивно и може да се користи пред сé за контролирање на јачината на звукот со едноставно ротирање. Притисни го тркалото за да пуштиш или паузираш музика и да одговориш на телефонски повици hands free, односно без користење на мобилниот телефон. Доколку се притисне 3 секунди се активира и гласовниот асистент преку кој Element t6 Plus може да прима гласовни наредби како „Пушти ја следната песна„ „Пушти го мојот дневен микс на Spotify” итн.

   Не се работи за обичен звучник, Element T6 Plus содржи и вграден PowerBank што ќе ти овозможи и полнење на батеријата на телефонот во итни случаи преку Mirco USB конектор. Исто така има 3,5мм аудио кабел и USB Type C кабел за полнење.

   Tronsmart
   349454

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   Element T6 Plus
   Поврзување
   Bluetooth: 5.0 Bluetooth профил: A2DP, ACRCP, HFP Bluetooth пренос: до 20m / 66ft (на отворено)
   Материјал
   ABS + алуминиум
   Батерија
   вградена литиумска, 3300mAh x 2, време на полнење: 3 - 5 часа
   Напредни функции
   Hands-free телефонски повици, aux-in, TF / Micro SD картичка, USB flash, напојување
   Пакетот содржи
   1 x Element T6 Plus Bluetooth звучник 1 x 3,5 mm аудио кабел 1 x USB-C кабел за полнење
   Отпорност на вода и прашина
   IPX6
   Димензии
   3,23 x 7,99in / 82 x 203mm
   Гаранција
   2 години
   Тежина
   670 ± 5 g / 23,63 ± 0,2 oz

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен

   16 други производи во иста категорија:

   Tronsmart Element T6 Plus - Безжичен bluetooth звучник - Црвен

   3.990 ден.
   4.390 ден.
   Заштеди 400 ден.
   со ДДВ