Aicare A66 - Infrared бесконтактен топломер
   Aicare A66 - Infrared бесконтактен топломер
   Aicare A66 - Infrared бесконтактен топломер
   Aicare A66 - Infrared бесконтактен топломер

   Aicare A66 - Infrared бесконтактен топломер

   Напиши рецензија (0)
   3.490 ден.
   3.990 ден.
   Заштеди 500 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Aicare A66 Бесконтактен инфраред топломер | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава низ цела Македонија | 3 месеци гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Aicare А66 Бесконтактен инфраред топломер

   Не само што ја мери телесната температура, туку и онаа на површините, ја мери температурата во спалните соби, во бањата, температурата на храната, температурата на млекото за новороденчиња и сето ова со функција на часовник.

   Доволни се само 0.5 секунди за да измери а точноста е ±0.2°C(0.4°F). Топломерот е сигурен и хигиенски, мери и на растојание од  5-15цм и е едноставен за употреба. Доволно е само да го притиснете копчето за вклучување.

   Топломерот е изработен од ABS материјали, а начинот на мерење е фронтален.

   Се карактеризира со три бои (боја за аларм): кога телесната температура е нормална, светлото е зелено, преминува во жолто кога температурата е во благ пораст, додека пак преминува во црвено кога забележува висока температура.

   На уредот може да се постави и аларм. Доколку не е во функција повеќе од 30 секунди топломерот ќе се исклучи сам.

   Топломерот поседува сертификат CE RoHS.

   000216
   4 производи

   Технички податоци

   Модел
   Aicare A66
   Батерија
   AA ( не се вклучени во пакетот)
   Гаранција
   3 месеци
   Димензии
   14.9*7.7*4.3
   Тежина
   0.25 kg

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Aicare A66 - Infrared бесконтактен топломер

   Aicare A66 - Infrared бесконтактен топломер

   3.490 ден.
   3.990 ден.
   Заштеди 500 ден.
   со ДДВ