1st Whey, 454 g
   1st Whey, 454 g

   1st Whey, 454 g

   Напиши рецензија (0)
   899 ден.
   1.120 ден.
   Заштеди 221 ден.
   со ДДВ
   На залиха
   Вкус :
   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Me F1rst 1st Whey Chocolate 454g e додаток во исхрана.Пред, за време на и по завршување на тренинг / 5 гр БЦАА, 1.5 гр шеќери, 23 гр Протеин / Протеинска матрица од сурутка со хидролизиран и изолатен протеин од сурутка / Погодно за вегетаријанци / Направено во ЕУ / Без бои, презервативи, аспартам и додадени шеќери / Клинички тестиран / Без глутен / Без ГМО / 75 сервирања /  Нова протеинска формула дизајнирана од атлетите /

   1ст Протеинска формула од сурутка е специјално дизајнирана од страна на спортистите  и одобрена од нутриционистите за сите атлети и активни индивидуи кои се во потрага по најдобриот вкус и подршка на нивниот дневен протеински внес кој придонесува во растот и одржувањето на мускулната маса / 1ст Протеинот е најдобриот чист, млечен протеин, бленд од концентрат од протеин од сурутка, изолат и хидролизат од протеин од сурутка кој е најчистата форма на протеин во ЕУ. Целосно е без глутен и ГМО, без антибиотици бидејки е произведен од млеко од крави хранети на трева од Ирските пасишта / 1ст протеинот доаѓа во повеќе различни вкусови кои ќе го задоволат непцето на секој спортист со својата кремаста и мазна текстура. 1ст протеинот ќе стане неизбежен дел од вашата дневна спортска исхрана / 1ст протеинот има одличен аминокиселински профил. Во едно сервирање содржи 5 гр БЦАА и Л-Глутамин. Не содржи забранети супстанци, бои, презервативи и додадени шеќери / Квалитет на кој можете да се потпрете

    

   *Препорачан внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

   *Содржи природнооформувачки шеќери

   Состојки: Концентрат од протеин од сурутка [од млеко; емулгатор (соја лецитин)], обезмастено какао во прав, арома, згуснувач (целулозна гума), Л-Глутамин, хидролизиран протеин од сурутка (од млеко), засладувач (сукралоза).

   Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува производи кои содржат овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви.

   Начин на употреба: Во 200мл вода или млеко додадете едно сервирање (30гр) прав, добро протресете и конзумирајте после тренинг.

   Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место подалеку од сончева светлина на температура под 25 степени.

   Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

   POL09734
   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   1st Whey, 454 g

   16 други производи во иста категорија:

   1st Whey, 454 g

   899 ден.
   1.120 ден.
   Заштеди 221 ден.
   со ДДВ