Додатоци во исхрана

Поткатегории

Активни филтери

Колаген - Bovine Matrix of natural origin

Цена 2 500 ден
498 На залиха

Колаген тип II е форма на колаген присутна во ‘рскавицата (нема тип I во’ рскавицата). Што е најважно, се јавува во природна матрица со гликозаминогликани (ГАГ). Додека колагенот тип II обезбедува цврстина на истегнување и еластичност на ткивото, ГАГ ја подмачкува ‘рскавицата, заедно обезбедувајќи совршена матрица за апсорпција на шок и поднесување стрес.

Колаген - Wild Marine

Цена 2 300 ден
499 На залиха

Морските колагенски пептиди се здравствена состојка направена од риба и се користи во различни производи за здравје и убавина. Како колаген од говеда, свињи и други риби, овие колагенски пептиди се произведуваат од 100% природни животински извори-во овој случај, кожи од диви уловени океански риби. Морските колагенски пептиди стануваат се попопуларни како кај потрошувачите така и кај производителите на пазарите за здравје, убавина и нутриционистички производи.

Колаген - Bovine

Цена 1 900 ден
500 На залиха

Пептан е лесен за употреба и е совршен за оние кои сакаат едноставен и иновативен начин на консумација, кој е прилагоден на Вашиот секојдневен начин на живот. Одлично се раствора во ладна вода. Прашокот Пептан може да го измешате во секакви пијалоци, како што се смути, млечни производи и многу повеќе. Неутрален вкус и мирис. Пептанот може лесно да се вклопи во секакви рецепти што ви се допаѓаат. Отпорен на топлина. Без разлика дали е се додава во супа, топло чоколадо или во домашна торта, Вие ќе уживате во истите придобивки за Вашето здравје. Пептан е премиум бренд на пептиден колаген кој е составен дел на многу крајни производи низ целиот свет. 

Детрикал 4000

Цена 439 ден
100 На залиха

Храна за посебни медицински намени, за диететско регулирање кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д.

Детрикал 2000

Цена 381 ден
100 На залиха

ДЕТРИКАЛ витамин Д 2000 IU x 60 обложени таблети (блистер 2 x 30)/кутија.

Активна состојка: Витамин Д (холекалциферол) - една таблета содржи 50 μg 

ДЕТРИКАЛ 2000 е храна за посебни медицински намени и придонесува:

- за одржување на здрави коски

- за одржување на нормална мускулна функција

- за нормална функција на имуниот систем

Примена: за диететско регулирање кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д. 

Витаминот Д го намалува ризикот од настанување на скршеници, ја подобрува нервномускулната функција и го намалува ризикот од паѓање. Паѓањето се ризик фактор за фрактури на коските кај мажи и жени постари од 60 години.

Impact Whey Protein, 2.5kg Cookies and Cream

Цена 3 690 ден
13 На залиха

Impact Whey Protein® е произведен со користење првокласен концетрат од протеин од сурутка кој содржи 82% протеински состав. Ако барате производ од врвен квалитет по достапна цена тогаш сте на вистинското место.

Impact Whey Protein, 1000 g Strawberry Cream

Цена 1 690 ден
1 На залиха

Impact Whey Protein® е произведен со користење првокласен концетрат од протеин од сурутка кој содржи 82% протеински состав. Ако барате производ од врвен квалитет по достапна цена тогаш сте на вистинското место.

Metapure Zero Carb Whey, 2000 g

Цена 4 360 ден
8 На залиха

Без јагленохидрати, без шеќери, без масти, без лактоза!

Ако барате врвен изолат од сурутка без јагленохидрати и останати штетни додатоци ова е производ токму за вас. Со таа цел QNT, кој одлично ги познава потребите на спортистите, создаде производ кој се вика Metapure Zero Carb Whey Isolate, најчистиот што може да се најде на пазарот, направен од изолат од сурутка кој вашиот организам го снабдува само со најчисти и најквалитетни хранливи материи.

100% Whey Protein Professional, 2350 g...

Цена 3 990 ден
5 На залиха

100% Whey Protein Professional е исклучиво квалитетна мешавина на концентрат и изолат од протеин од сурутка.  Протеините се извор на азот и  и есенцијални амино киселини кои му се потребни на телото за одржување на растот на ткивото. Затоа 100% Whey Protein Professional придонесува за растот и одржување на мускулната маса, но и за одржување на нормалното здравје на коските*.

Протеинот од млечна сурутка исто така е комплетен протеин затоа што му ги обезбедува на телото сите неопходни аминокиселини, вклучувајќи и 9 есенцијални аминокиселини, кои што телото не е во состојба да ги синтетизира и кои е неопходно да се внесат преку додатоци во исхраната (хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треорин , трипофан и валин).

Light Digest Whey Protein White chocolate 500 g

Цена 1 100 ден
30 На залиха

Light Digest Whey Protein е нова генерација на исклучително лесно сварливи протеини кои зад себе не оставаат надуеност или тегоби во стомакот и имаат феноменален вкус. Како таква формула погодни се за секоја програма која вклучува изградба и одржување на мускули, како и при губење на телесна тежина, регенерација итн.

Carni X Liquid 100 000, 500ml

Цена 2 355 ден
12 На залиха

Течниот Карни Х содржи 2000мг карнитин во течна форма по сервирање. Исто така содржи 225% од препорачаната дневна количина на витамин Ц. Витаминот Ц придонесува кон нормална функција на метаболизмот и e силен антиоксиданс*.

Light Digest Whey Protein Creme brulee 500 g

Цена 1 100 ден
20 На залиха

Light Digest Whey Protein е нова генерација на исклучително лесно сварливи протеини кои зад себе не оставаат надуеност или тегоби во стомакот и имаат феноменален вкус. Како таква формула погодни се за секоја програма која вклучува изградба и одржување на мускули, како и при губење на телесна тежина, регенерација итн.

Производот е додаен за споредба.