Поткатегории

Активни филтери

Колаген - Bovine Matrix of natural origin

Цена 2 500 ден
498 На залиха

Колаген тип II е форма на колаген присутна во ‘рскавицата (нема тип I во’ рскавицата). Што е најважно, се јавува во природна матрица со гликозаминогликани (ГАГ). Додека колагенот тип II обезбедува цврстина на истегнување и еластичност на ткивото, ГАГ ја подмачкува ‘рскавицата, заедно обезбедувајќи совршена матрица за апсорпција на шок и поднесување стрес.

Колаген - Wild Marine

Цена 2 300 ден
499 На залиха

Морските колагенски пептиди се здравствена состојка направена од риба и се користи во различни производи за здравје и убавина. Како колаген од говеда, свињи и други риби, овие колагенски пептиди се произведуваат од 100% природни животински извори-во овој случај, кожи од диви уловени океански риби. Морските колагенски пептиди стануваат се попопуларни како кај потрошувачите така и кај производителите на пазарите за здравје, убавина и нутриционистички производи.

Колаген - Bovine

Цена 1 900 ден
500 На залиха

Пептан е лесен за употреба и е совршен за оние кои сакаат едноставен и иновативен начин на консумација, кој е прилагоден на Вашиот секојдневен начин на живот. Одлично се раствора во ладна вода. Прашокот Пептан може да го измешате во секакви пијалоци, како што се смути, млечни производи и многу повеќе. Неутрален вкус и мирис. Пептанот може лесно да се вклопи во секакви рецепти што ви се допаѓаат. Отпорен на топлина. Без разлика дали е се додава во супа, топло чоколадо или во домашна торта, Вие ќе уживате во истите придобивки за Вашето здравје. Пептан е премиум бренд на пептиден колаген кој е составен дел на многу крајни производи низ целиот свет. 

Производот е додаен за споредба.