• Ново
  MS ENERGY e-bike m10 електричен велосипед
  MS ENERGY e-bike m10 електричен велосипед
  MS ENERGY e-bike m10 електричен велосипед
  MS ENERGY e-bike m10 електричен велосипед
  MS ENERGY e-bike m10 електричен велосипед

  MS ENERGY e-bike m10 електричен велосипед

  Напиши рецензија (0)
  66.999 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  Без разлика дали уживате во возењето сами или во друштво, MS Energy m10 eBike ќе ви овозможи целосно искуство на слобода на искачувања по ридови, како и на градските улици. Изграден е на лесна алуминиумска рамка и опремен со 8-брзински менувач Shimano Altus, предна патна суспензија Suntour 100 mm, надворешни гуми CST и премиум Tektro сопирачки. Благодарение на моќниот Shengyi мотор и батеријата од 468 Wh, ќе уживате во возењето со досег до 100 km (се разбира - во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, виткоста на возачот и нивото на користена помош) .

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:

  Име на моделот: MS ENERGY MS ENERGY eBike m10

  Мотор: Shengyi центар мотор 250W 40Nm

  C300s LCD екран

  Батерија: 36V 13Ah Литиумска батерија

  Полнач: AC 100V – 230V Паметен полнач

  Опсег: 80 – 100 km* (наведениот опсег е тестиран со брзина од 20 km/h со возач со тежина од 75 kg при идеални временски и теренски услови. Во случај на отстапувања од условите за тестирање, опсегот може да отстапи од декларираниот опсег .)

  Рамка: 21" L, алуминиумска легура

  Fork Suntour XCM, Патување: 100m, Заклучување

  Заден менувач: Shimano Altus RD-M310 8 брзини

  Рачки на менувачот: Shimano Altus SL-M315-8R 8 брзини

  Касета: LY-1108HFN Freewheel 11-32T

  Ланец: KMC X8

  Prowheel 38T погон

  Сопирачки Механичка рачка E18DG

  Предни сопирачки: Tektro сопирачка MD – 300 180mm

  Задни сопирачки: Tektro сопирачка MD -300 160mm

  Надворешни гуми: CST 27,5 x 2,40

  Тркала: со PowerWheel, 27,5"

  Joytech 36H преден центар

  Joytech 36H заден центар

  Краци од нерѓосувачки челик, црни

  Волан Алуминиумска легура, Ширина 680мм

  Зафати: Velo гума 120mm

  Цевка на волан: ZOOM 28,6* 31,8*90

  Лежиште за вилушка: VP 28,6*44/55*30/H=24,1

  Седиште: SR-Rio Man

  Цевка за седишта: KSP, алуминиумска легура 350мм

  Феимин педали, легура на алуминиум

  Максимално оптоварување: 120 кг

  Тип на велосипед: eMTB hardtail

  MS ENERGY e-bike m10
  10 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  MS ENERGY e-bike m10 електричен велосипед

  16 други производи во иста категорија:

  MS ENERGY e-bike m10 електричен велосипед

  66.999 ден.
  со ДДВ