Перници

Поткатегории

Активни филтери

Premium Bamboo Перница

Редовна цена 1 990 ден Цена 1 500 ден
10 На залиха

Premium Bamboo Перница има лесна текстура која ја одржува свежината. Ја апсорбира влагата и на тој начин го елиминира потењето и мирисот. Му помага на телото да дише, бидејќи одлично го пренесува воздухот.

✅ Димензија на перница : 50 x 70 cm. 

✅ Навлака : 210 TC Bamboo-Cotton Сатен

✅ Тежина : 1000 gr

Premium 100% Лавандер памучна перница

Редовна цена 2 290 ден Цена 1 500 ден
10 На залиха

Само за тие кои се големи љубители на мирисот од Лавандер. 210ТС percale 100% Памучна навлака.

✅ Димензија на перница : 45 х 65 х 5cm

✅ Природен производ

✅ Перницата не е третирана со екстракт од лавандер туку во неа има простор(џеб) за патрони од природен лавандер.

✅ Патроните од природен лавандер се менливи.

✅ Патроните се вадат при перење на перницата.

Premium 100% Органска памучна перница

Редовна цена 2 690 ден Цена 1 990 ден
10 На залиха

Ако кажете дека сè мора да биде природно, Premium 100% Органската Памучна перница е тоа. Перницата се спојува со комбинирање на 193TC 100% памучно ткаени перкали, кои се ткаени без никаков хемиски третман.

Се како што си е пронајдено во природата!

✅ Димензија на перница: 50 х 70 cm

✅ 100% Органски производ 

Волнен заштитник / навлака за перница (2 парчиња)

Редовна цена 1 790 ден Цена 1 190 ден
100 На залиха

Страдате од алергии или прекумерно потење во главата додека спиете? Овој волнен заштитник (навлака) за перница е одличен избор за справување со потешкотиите  при спиење или непријатното чувство на прекумерна топлина или студ.

Димензии:

50 х 70 cm

Во пакетот има две навлаки

▪ Одговара на секоја перница со стандардна димензија.

▪ Волнениот заштитник има Woolmark сертификат.

Перница со гускини пердуви Ella

Редовна цена 3 500 ден Цена 1 500 ден
92 На залиха

Уживајте во добар сон со оваа потпорна перница. Мекото полнење на пердуви од гуска и 100% памучна навлака овозможуваат луксузна удобност. Погодна за луѓе кои спијат на стомак. Користете со памучна навлака за перница за поголема заштита од масла и шминка на кожата.

✅ 100% Гускини пердуви

✅ 100% Памучна навлака

✅ 100% Природен производ

✅ Потекло: ЕУ

✅ 1кг. полнеж

✅ Димензии 50х70cm

✅ Луксузен изглед и пакување

✅ Производот не е третиран со хемикалии и истиот има OekoTex сертификат

Производот е додаен за споредба.