Седиште - Dino - звезди
   Седиште - Dino - звезди
   Седиште - Dino - звезди

   Седиште - Dino - звезди

   Напиши рецензија (0)
   4.690 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Седиштето Dino нуди безбедност за вашето дете. Наменето за деца од 9 до 36 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има опција и за вадење на делот за грб и да го направите во бустер, кој се користи за повозрасни деца. Dino може да го користат деца од 9 месеци до 11 години. Има 5 безбедносни точки на врзување со појасите.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   • Наменето за деца со тежина од 9 до 36 kg, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.). 

   • Безбедносен систен со 5 точки на поврзување.

   • Меки подлоги кои осигуруваат удобно патување.

   • Потпирачот за грпчето се отстранува и седиштето се трaнсформира за поголеми деца - станува бустер седиште (III група).

   • Обезбедува максимална странична заштита од удар.

   • Прекривката се отстранува и може да се пере.

   • Сертифицирано по ECE R44/04

   784616
   9999 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Седиште - Dino - звезди

   16 други производи во иста категорија:

   Седиште - Dino - звезди

   4.690 ден.
   со ДДВ