• Ново
  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна

  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна

  Напиши рецензија (0)
  22.499 ден.
  24.999 ден.
  Заштеди 2.500 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Зафатнина на моторот: 200 cm3

  • Номинална моќност: 3,8 kW

  • Номинална брзина: 2800 min-1

  • Тип на напојување: четиритактен DV200

  • Мотор со воздушно ладење

  • Тип на погон: самоодни

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,2 L

  • Капацитет на резервоарот за масло: 0,5 L

  • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm

  • 7 поставки за висина (централно)

  • Максимална ширина на сечење: 510 mm (20")

  • 4 ВО 1: Косење, фаќање, мулчирање, странично празнење

  • Задно и странично празнење

  • Тркала со лежиште:

  • Преден 203 mm (8")

  • Заден 254 mm (10/11")

  • Капацитет на вреќата: 60 L

  • Ниво на звучна моќност: 98 dB(A)

  • Приклучок за дупка за перење

  • За тревници до: 1800 m²

  • Димензии на кутијата (во mm): 865 (L) x 580 (Ш) x 480 (В)

  • Нето тежина: 30,8 kg

  • Бруто тежина: 34,5 kg

  Гаранција 24 месеци 

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  • Зафатнина на моторот: 200 cm3

  • Номинална моќност: 3,8 kW

  • Номинална брзина: 2800 min-1

  • Тип на напојување: четиритактен DV200

  • Мотор со воздушно ладење

  • Тип на погон: самоодни

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,2 L

  • Капацитет на резервоарот за масло: 0,5 L

  • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm

  • 7 поставки за висина (централно)

  • Максимална ширина на сечење: 510 mm (20")

  • 4 ВО 1: Косење, фаќање, мулчирање, странично празнење

  • Задно и странично празнење

  • Тркала со лежиште:

  • Преден 203 mm (8")

  • Заден 254 mm (10/11")

  • Капацитет на вреќата: 60 L

  • Ниво на звучна моќност: 98 dB(A)

  • Приклучок за дупка за перење

  • За тревници до: 1800 m²

  • Димензии на кутијата (во mm): 865 (L) x 580 (Ш) x 480 (В)

  • Нето тежина: 30,8 kg

  • Бруто тежина: 34,5 kg

  Гаранција 24 месеци 

  DM51SC-D200
  20 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна

  5 други производи во иста категорија:

  Iskra DM51SC-D200 Бензинска косилка за трева - самоодна

  22.499 ден.
  24.999 ден.
  Заштеди 2.500 ден.
  со ДДВ