• Ново
  Iskra DM43PC-D150 Бензинска косилка за трева
  Iskra DM43PC-D150 Бензинска косилка за трева
  Iskra DM43PC-D150 Бензинска косилка за трева

  Iskra DM43PC-D150 Бензинска косилка за трева

  Напиши рецензија (0)
  12.999 ден.
  17.499 ден.
  Заштеди 4.500 ден.
  со ДДВ
  Распродадено

  Зафатнина на моторот: 150 cm3

  • Номинална моќност: 2,6 kW

  • Номинална брзина: 2800 min-1

  • Тип на напојување: четиритактен DV150

  • Мотор со воздушно ладење

  • Тип на погон: рачен погон

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L

  • Капацитет на резервоарот за масло: 0,4 L

  • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm

  • 8 поставки за висина (централно)

  • Максимална ширина на сечење: 430 mm (17"")

  • 3 ВО 1: Косење, фаќање, мулчирање

  • Тркала со лежиште:

  • Преден 178 mm (7"")

  • Заден 203 mm (8"")

  • Капацитет на вреќата: 45 L

  • Ниво на звучна моќност: 96 dB(A)

  • Приклучок за црево за миење

  • За тревници до: 1800 m²

  • Димензии на кутијата (во mm): 760 (L) x 540 (Ш) x 445 (В)

  • Нето тежина: 21 kg

  • Бруто тежина: 24,2 кг

  • Гаранција 24 месеци

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Зафатнина на моторот: 150 cm3

  • Номинална моќност: 2,6 kW

  • Номинална брзина: 2800 min-1

  • Тип на напојување: четиритактен DV150

  • Мотор со воздушно ладење

  • Тип на погон: рачен погон

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L

  • Капацитет на резервоарот за масло: 0,4 L

  • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm

  • 8 поставки за висина (централно)

  • Максимална ширина на сечење: 430 mm (17"")

  • 3 ВО 1: Косење, фаќање, мулчирање

  • Тркала со лежиште:

  • Преден 178 mm (7"")

  • Заден 203 mm (8"")

  • Капацитет на вреќата: 45 L

  • Ниво на звучна моќност: 96 dB(A)

  • Приклучок за црево за миење

  • За тревници до: 1800 m²

  • Димензии на кутијата (во mm): 760 (L) x 540 (Ш) x 445 (В)

  • Нето тежина: 21 kg

  • Бруто тежина: 24,2 кг

  • Гаранција 24 месеци

  DM43PC-D150

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra DM43PC-D150 Бензинска косилка за трева

  5 други производи во иста категорија:

  Iskra DM43PC-D150 Бензинска косилка за трева

  12.999 ден.
  17.499 ден.
  Заштеди 4.500 ден.
  со ДДВ