• Ново
  Iskra DM43SC-D150 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM43SC-D150 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM43SC-D150 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM43SC-D150 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM43SC-D150 Бензинска косилка за трева - самоодна
  Iskra DM43SC-D150 Бензинска косилка за трева - самоодна

  Iskra DM43SC-D150 Бензинска косилка за трева - самоодна

  Напиши рецензија (0)
  17.999 ден.
  19.999 ден.
  Заштеди 2.000 ден.
  со ДДВ
  На залиха

  • Зафатнина на моторот: 150 cm3

  • Номинална моќност: 2,6 kW

  • Номинална брзина: 2800 min-1

  • Тип на напојување: четиритактен DV150

  • Мотор со воздушно ладење

  • Тип на погон: самоодни

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L

  • Капацитет на резервоарот за масло: 0,4 L

  • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm

  • 8 поставки за висина (централно)

  • Максимална ширина на сечење: 430 mm (17"")

  • 4 ВО 1: Косење, фаќање, мулчирање, странично празнење

  • Тркала со лежиште:

  • Преден 178 mm (7"")

  • Заден 203 mm (8"")

  • Капацитет на вреќата: 45 L

  • Ниво на звучна моќност: 96 dB(A)

  • Приклучок за црево за миење

  • За тревници до: 1800 m²

  • Димензии на кутијата (во mm): 760 (L) x 540 (Ш) x 445 (В)

  • Нето тежина: 24 kg

  • Бруто тежина: 27,5 kg

  • Гаранција 24 месеци

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  • Зафатнина на моторот: 150 cm3

  • Номинална моќност: 2,6 kW

  • Номинална брзина: 2800 min-1

  • Тип на напојување: четиритактен DV150

  • Мотор со воздушно ладење

  • Тип на погон: самоодни

  • Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L

  • Капацитет на резервоарот за масло: 0,4 L

  • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm

  • 8 поставки за висина (централно)

  • Максимална ширина на сечење: 430 mm (17"")

  • 4 ВО 1: Косење, фаќање, мулчирање, странично празнење

  • Тркала со лежиште:

  • Преден 178 mm (7"")

  • Заден 203 mm (8"")

  • Капацитет на вреќата: 45 L

  • Ниво на звучна моќност: 96 dB(A)

  • Приклучок за црево за миење

  • За тревници до: 1800 m²

  • Димензии на кутијата (во mm): 760 (L) x 540 (Ш) x 445 (В)

  • Нето тежина: 24 kg

  • Бруто тежина: 27,5 kg

  • Гаранција 24 месеци

  DM43SC-D150
  16 производи

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Iskra DM43SC-D150 Бензинска косилка за трева - самоодна

  5 други производи во иста категорија:

  Iskra DM43SC-D150 Бензинска косилка за трева - самоодна

  17.999 ден.
  19.999 ден.
  Заштеди 2.000 ден.
  со ДДВ