Камин на пелети BLIST Оптима 8 Еко - црвена
   Камин на пелети BLIST Оптима 8 Еко - црвена
   Камин на пелети BLIST Оптима 8 Еко - црвена
   Камин на пелети BLIST Оптима 8 Еко - црвена

   Камин на пелети BLIST Оптима 8 Еко - црвена

   Напиши рецензија (0)
   57.139 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Капацитет: 180W

   Површина на загревање: 77 m2

   Димензии: 490 x 545 x 925 mm

   Капацитет на резервоарот за пелет: 17kg

   Пречник на димен отвор: 80 mm

   Време на работа со полн резервоар: 36h

   Котел-Лим/Ложиште-Челик/Врата-Стакло

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   лектрична моќност во фаза на палење: 390W

   Електрична моќност за време на работење на печката: 180W

   Вкупна влезна моќност (min/max): 4.91 kW/9.21 kW

   Номинална излезна моќност (min/max):4.50 kW /8.30 kW

   Степен на искористување (min/max): 91.7/90.1

   Потрошувачка на пелети (min/max): 1.01 кг/h/1.91 кг/h

   Капацитет на магацинот за пелети: 17 кг

   Дијаметар на продолжетокот за ќумец: 80mm

   Димензии: 490x545x925mm

   Нето/ бруто тежина: 74 /94 кг

   24133
   4 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Камин на пелети BLIST Оптима 8 Еко - црвена

   3 други производи во иста категорија:

   Камин на пелети BLIST Оптима 8 Еко - црвена

   57.139 ден.
   со ДДВ