LAICA VT31040 апарат за вакумирање
   LAICA VT31040 апарат за вакумирање
   LAICA VT31040 апарат за вакумирање
   LAICA VT31040 апарат за вакумирање
   LAICA VT31040 апарат за вакумирање
   LAICA VT31040 апарат за вакумирање
   LAICA VT31040 апарат за вакумирање

   LAICA VT31040 апарат за вакумирање

   Напиши рецензија (0)
   3.499 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Laica VT31040 Extra Slim Pro апсорбира воздух од вреќички со храна и потоа цврсто ги затвора.

   Laica VT31040 Extra Slim Pro работи целосно автоматски со помош на компресор со голема моќност.

   Екстра тенок дизајн го прави овој уред лесен за чување во која било кујна.

   Laica VT3104 Extra Slim Pro има 2 години гаранција.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Kористење на уредот:

   Копче „SEAL / STOP“: ако го притиснете ова копче, уредот ќе изврши запечатување; влезот на воздухот е блокиран и торбата автоматски ќе се запечати.

   Копче „AUTOMATIC / STOP“: ако го притиснете ова копче, машината автоматски ќе го изврши циклусот на вшмукување и запечатување на торбата. Кога машината работи, ова копче ја заклучува претходно избраната функција.

   Во случај на кревка храна, корисникот може да го прилагоди процесот, кога и да смета дека е потребно, да го запре процесот на вакумирање и да ја запечати вреќичката со притискање на копчето Seal / Stop.

   Апаратот е опремен со комора за собирање течност за да се овозможи елиминација на вишок течности.

   Компресорот има максимален капацитет на вшмукување од 9 литри / минута.

   Може да се користи за влажна храна и сува храна.

   Производот  Laica VT3104 е во пакување со:

   ролна со големина 25 x 600 см;

   Кабел за садови за вакумирање.

   Технички спецификации:

   проток на воздух 9 л / мин;

   моќност на компресорот 85W;

   моќ на вшмукување -600 mbar;

   кабел за вакум садови;

   димензии L = 39; Ш = 8,0; Д = 6,7 см;

   тежина: 0,96 кг;

   максимална ширина на вреќичка / ролна = 30 см.

   Боја:Црно-Зелена

   димензии: 39 x 6,7 x 8 см

   VT31040
   20 производи

   Специфични референци

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   LAICA VT31040 апарат за вакумирање

   16 други производи во иста категорија:

   LAICA VT31040 апарат за вакумирање

   3.499 ден.
   со ДДВ