Кујнски апарати

Активни филтери

Апарат за палачинки Макс ЦП 211

Редовна цена 1 332 ден Цена 999 ден
99 На залиха

Моќност: 1000W

Дијаметар: 30cm

Нелеплива подлога за лесно чистење

Куќиште отпорном на топлина

Индикаторска сијаличка

Променлив термостат

Не лизгачки ногарки

Додатоци: т-вилушка и дрвена шпатула

Електричен бокал МАКС ЕБ 390 Инокс

Редовна цена 999 ден Цена 649 ден
10 На залиха

Моќност: 1500 W

Максимален капацитет: 1.7l

Автоматски прекинувач со пилот светилка

Скриен грејач

Заштита од прегревање

Заштита од претекување

Ротирачка база 360˚за лесно користење

Куќиште од нерѓосувачки челик

Апарат за турско кафе Макс НЕ 300 Инокс

Редовна цена 1 265 ден Цена 949 ден
149 На залиха

Моќност: 800W

Капацитет на вода: максимум 300ml

Сад oд не`рѓосувачки челик

Сигурносен систем кој спречува работа без вода

Копче за вклучување / исклучување

Скриен грејач

Лесен за употреба

База со кабел

Апарат за турско кафе Макс НЕ 201А црвено

Редовна цена 1 199 ден Цена 990 ден
100 На залиха

Тип:електрично ѓезве

Моќност:650w

Капацитет на вода:270ml

On/off копче

Скриен греач

Лесен за употреба

База со кабел

Куќиште од високо квалитетна ABS пластика, 

која не испушта отровни материи и е произведена по сите 

безбедносни и здравствени стандарди.

Време на зовривање:2min.

Може да се користи за подготовка на различни топли пијалоци

кафе, топло чоколадо, какао, салеп....

Ѓезвето се едделува од базата

Апарат за турско кафе Макс НЕ 200 ИНОКС

Редовна цена 1 590 ден Цена 1 219 ден
200 На залиха

Тип:електрично ѓезве

Моќност:800w

Капацитет на вода:270ml

On/off копче

Скриен грејач

Лесен за употреба

Ергономска рачка на склопување

Куќиште од високо квалитетен не`рѓосувачки челик

Време на зовривање:2мин

Може да се користи за подготовка на различни топли пијалоци

кафе, топло чоколадо, какао, салеп....

Ѓезвето се одделува од базата

База со кабел

Блендер рачен Макс РБ 3542

Редовна цена 799 ден Цена 599 ден
200 На залиха

Моќност:200w

Брзини:2

Материјал на рачка:високо квалитетна пластика

Сечиво:нерѓосувачки челик

DC Мотор

Кука за закачување

Тостер сендвич Макс СТ 205

Редовна цена 1 999 ден Цена 1 499 ден
200 На залиха

Mоќност: 920w

Грил плоча: 25,5 x 21,5sm

Не лепливи плочи, лесни за чистење

Отстранливи грил плочи за 4 лепчиња

Рачка отпорна на топлина

Индикаторска сијаличка

Автоматски термостат

Украсен иноксен капак со сигурносна брава

Хоризонтално и вертикално складирање

Не лизгачки ногарки

Кабел лесен за складирање

Тостер сендвич Макс ПГ 60 Ц

Цена 2 499 ден
300 На залиха

Моќност: 2000W

Автоматски термостат

Светилка за вклучено и спремно за работа

Рачки од бакелит отпорни на топлинa

Нелепливи грил плочи

Керамичка навлака

Се отвора до 180⁰ - како отворена скара

Променлив зглоб: вертикалниот простор помеѓу горната и долната плоча автоматски се прилагодува според храната која се приготвува

Кабел лесен за скалдирање

Сад за собирање на маснотии

Апарат за правење јогурт Северин 3516

Редовна цена 1 799 ден Цена 1 399 ден
5 На залиха

Моќност:13 W

Бирање со меморија

Транспарентен капак

Стаклени тегли: 7

Капацитет на тегличка: 150 мл

Пилот светло

Димензии (ШxВxД): 227mm x 112mm x 233mm

Апарат за палачинки Северин 2198

Цена 2 899 ден
5 На залиха

Моќност:1000 W

Високо квалитетно пластично куќиште

non-stik обложена тава приближно 30 см

Променлив термостат

on/off свич

Пилот светло

Индикатор подготвен за употреба

Кабел за складирање

Гумени ногарки

Димензии (ШxВxД):350mm x 80mm x 315mm

Фритеза Северин 2455

Цена 5 790 ден
5 На залиха

Моќност: 900W

Капацитет:1,8L

Сад обложен со керамичка облога, отпорна на гребење и лепење.

Прилагодлив термостат: 80 - 200°C

Тајмер со звучен сигнал: 60мин

LCD екран на допир

Автоматско исклучување со звучен сигнал, штом се отстрани садот

Индикаторска сијаличка

Материјал: Пластика во комбинација со не'рѓосувачки челик

Рачка ладна на допир (не се загрева)

Тежина на апаратот:5,1 kg

Димензии:25x20,5х27,5 cm

Индукциско решо дупло...
-2 409 ден
  • -2 409 ден
  • Ново

Индукциско решо дупло Северин 1031

Редовна цена 10 399 ден Цена 7 990 ден
5 На залиха

Моќност: 3400W

Две керамички површини за готвење (Ø 22 см) со автоматска детекција

Брзо загревање со рамномерна дистрибуција на топлина и минимална загуба на енергија

Заштедува енергија и лесно се чисти

Топлината се генерира директно во основата на тенџерето, а не на плочата за готвење, избегнувајќи горење на површината за готвење

Без изгорена храна на површината за готвење

Осветлен приказ

Диспјеј на допир

Температурен опсег од 60 - 240 ° C, до 10 степени на подесување

180 минутен тајмер со звучен сигнал и автоматско исклучување

Пилот светло

Димензии:59х35,5х4,8 см

Тежина: 4,4 кг

Индукциско решо Северин 1071
-1 500 ден
  • -1 500 ден
  • Ново

Индукциско решо Северин 1071

Редовна цена 4 699 ден Цена 3 199 ден
5 На залиха

Моќност: 2000W

Керамички површини за готвење (Ø 22 см) со автоматска детекција

Брзо, заштедува на енергија и лесно се чисти

Топлината се генерира директно во основата на тенџерето

Без изгорена храна на површината за готвење

Осветлен приказ

Диспјеј на допир

Температурен опсег од 60 - 240 ° C, до 10 степени на подесување

180 минутен тајмер со сирена и автоматско исклучување

Пилот светло

Димензии: 28 х 35 х 4,2 cm

Електричен бокал Северин 3498

Редовна цена 1 699 ден Цена 1 349 ден
5 На залиха

Моќност: 2200W

Капацитет до 1,5 л

Индикатор за нивото на водата

Капак со шарки кои се заклучува

Скриен грејач

Филтер

Пилот светло

Автоматско исклучување со звучен сигнал

Кабел за складирање

Гумени ногарки

Електричен бокал Северин 3494

Редовна цена 1 699 ден Цена 1 199 ден
10 На залиха

Моќност: 2200 W

Капацитет: 1,5 литри

Ротирачка база 360 °С

Безжичен бокал

Транспарентен индикатор за нивото на водата на двете страни

Автоматско исклучување

Шарки за заклучување

Скриен грејач

Of/On прекинувач

Пилот светло

Топлински изолирана рачка

Нелизгачки ногарки

Кабел за складирање

Димензија: 16x21,5x23,5cm

Тежина: 0,8Kg

Електрично решо дупло Северин 1042

Редовна цена 2 799 ден Цена 2 199 ден
10 На залиха

Моќност: 2500W

Maла рингла: 15,5 cm Ø ,1000 W

Голема рингла: 18,5 cm Ø , 1500 W

Греење елементи: 150mm-1000W, 185mm-1500W

Контроли за топлина на ринглите

Пилот светла

Димензии (ШxВxД): 500mm x 85mm x 290mm

Електричен бокал Камри ЦР 1254 - Бел

Редовна цена 1 065 ден Цена 899 ден
30 На залиха

Моќност: 2200W

Капацитет: 1.7L, мин. 0.5L

Сокриен грејач

Голем, светол индикатор за нивото на водата

Автоматско исклучување

Компактна плоча со складирање на кабелот

Ротари база 360 степени

Модерен, ергономски дизајн

Анти-калциум филтер

Електричен бокал Камри ЦР 1253

Редовна цена 2 665 ден Цена 1 999 ден
10 На залиха

Моќност: 2200 W

Максимален капацитет: 1.7L

Минимален капацитет: 0.5 L

Температурен опсег 60,70,80,90°C

Оддржување на температура за 2h на 85°C

Менувач на бои

Скриен грејач од не'рѓосувачки челик

Термички осигурувач

Показател на нивото на водата

Филтер што запира наноси на калциум

Прекинувач за капакот на отворање

Звучен сигнал при стартување и по исклучување

Автоматски прекинувач

Заштита од прегревање

Ротациона база за 360 степени, со рамно дно

Контролна ламба

Компактно постоље со простор за складирање на кабелот

Тостер сендвич Камри ЦР 3023

Цена 1 999 ден
20 На залиха

Моќност 1500 W

Нелепливи плочи за полесно чистење

Прави осум триаголник сендвичи

Куќиште отпорно на топлина

Термостат - контрола на процесот на печење

Можност да се чува во исправена положба

Индикаторска светилка за вклучено и спремно за работа

Блендер стоечки Камри ЦР 4050

Редовна цена 3 299 ден Цена 2 639 ден
14 На залиха

Моќност: 500w

Капацитет на бокал: 1,5l

Брзини: 2

Пулс функција

Стаклен бокал

Можност за дробење на мраз

Сечило: не'рѓосувачки челик

Тостер сендвич Северин 2969

Редовна цена 1 699 ден Цена 1 199 ден
5 На залиха

Моќност: 600W

Куќиште отпорно на топина

Нелепливи плочи, лесни за чистење

Пилот светло

Топлинско изолирана рачка со механизам за заклучување

Се складира ви вертикална положба за заштеда на простор

Кабел за складирање

Димензија: 22x24x8,7cm

Тежина: 1,2Kg

Блендер стоечки Камри ЦР 4069

Редовна цена 2 949 ден Цена 2 359 ден
5 На залиха

Моќност:500w

Капацитет на чашите:600/470ml

Материјал на чашите:високо квалитетна пластика(bpa free)

Додаток на чашите за пиење

Лесен за чистење

Нож од не'рѓосувачки челик

Боја: зелена

Тостер сендвич Северин 2971

Редовна цена 1 559 ден Цена 999 ден
10 На залиха

Моќност: 600W

Нелепливи плочи за полесно чистење

Термостат за одржување на оптималната температура за печење

Индикаторска светилка за вклучено и спремно за работа

Куќиште отпорно на топлина

Можност да се чува во исправена положба

Лесно за чистење

Складирање на кабeлот

Тостер сендвич Северин 2968

Редовна цена 2 999 ден Цена 2 299 ден
10 На залиха

Моќност: 1000W

Функција 3-во-1

3 различни плочи кои се менуваат

за сендвич,скара и вафли

Куќиште отпорно на топина, со панел од не'рѓосувачки челик

Нелепливи плочи, лесни за чистење

Пилот светло во мирување

Индикатор за спремност за употреба

Топлински изолирана рачка со клип за заклучување

Димензија на тостерот:23x23x9.1cm

Тежина: 2,1Kg

Фритеза на топол воздух...
-1 666 ден
  • -1 666 ден
  • Ново

Фритеза на топол воздух Камри ЦР 6306 - Air Fryer

Редовна цена 6 665 ден Цена 4 999 ден
7 На залиха

Моќност: 1500W

Капацитет:2,4L

Сад обложен со керамичка облога, отпорна на гребење и лепење.

Прилагодлив термостат: 80 - 200°C

Тајмер : 60мин

Индикаторска сијаличка

Материјал: Пластика во комбинација со не'рѓосувачки челик

Рачка ладна на допир (не се загрева)

Тежина на апаратот:5,1 kg

Блендер сет Северин 3798

Редовна цена 3 332 ден Цена 2 499 ден
4 На залиха

Моќност:600w

Контрола на брзина

Турбо функција

Вртежи:13000min.

Отстранлив додаток за блендирање

Рачка за блендирање од нерѓосувачки челик

Сечило изработено од нерѓосувачки челик

Лесно чистење

Лесно подготвување на сосови,супи,шејкови,пијалоци,коктели

Кука за закачување

Додатоци:сецко,маталка,чаша-мерилка со капак

Боја:бела

Блендер рачен Северин 3736

Редовна цена 999 ден Цена 899 ден
40 На залиха

Моќност:170w

Вртежи:20000min.

Рачка изработена од високо квалитетна пластика

Сечило изработено од нерѓосувачки челик

Лесно чистење

Лесно подготвување на:пијалоци,коктели,супи,сосови итн.

Индукциско решо Камри ЦР 6505
-1 233 ден
  • -1 233 ден
  • Ново

Индукциско решо Камри ЦР 6505

Редовна цена 4 932 ден Цена 3 699 ден
10 На залиха

Моќност:1500W

Димензија на плочата:281x270mm

LCD дисплеј

Двонасочно прилагодување на моќноста: температура или моќност

Тајмер до 2 часа

За заштеда на енергија

Лесен за користење

Кујнска вага Адлер АД 3133

Цена 1 599 ден
5 На залиха

Оценува 7 клучни хранлива параметри: калории, натриум, јагленохидрати, растителни влакна, протеини, масти и холестерол на пондерирани храна или состојки;

Капацитет 5кг;

Точност до 1g;

База на податоци на 999 различни прехранбени производи;

Може да меморира и повика до 99 евидентирани хранливите вредности;

5мм калено стакло платформа;

Голем светлечки ЛЦД дисплеј со висина од 32мм;

Индикатор за преоптоварување;

Индикатор за ниско ниво на батерија;

Работи со 1 x 9V алкална батерија

Чоколадна фонтана Камри ЦР 4457

Редовна цена 2 399 ден Цена 1 799 ден
6 На залиха

Моќност: 190W

Капацитет: 500ml

Температура: 60C

Димензии: 37x19cm

Индикаторска сијаличка

Пластичко куќиште отпорно на топлина

Можност за поставување на пумпа и греење на сепаратот

Можност за расклопување на одделни компоненти

Наменет за домашна употреба

Тостер сендвич Адлер АД 3015

Редовна цена 1 065 ден Цена 799 ден
8 На залиха

Тип -ТОСТЕР СЕНДВИЧ

Моќност 750 W

Нелепливи плочи за полесно чистење

Големина за два сендвичи

Куќиште отпорно на топлина

Не лизгави ногарки

Индикаторска светилка за вклучено и спремно за работа

Тостер Меско МС 3035

Редовна цена 2 665 ден Цена 1 999 ден
50 На залиха

Моќност: 1280W

Топлинско изолирано куќиште од нерѓосувачки челик

Нелепливи плочи исклучително лесни за чистење

Отварање на плочите 180 степени

Автоматска контрола на температурата

Teрмички изолирани рачки

Светлосни сигнали

Систем за заклучување

Димензија: 30х21cm

Производот е додаен за споредба.