Кујнски апарати

Поткатегории

Активни филтери

Соковник GORENJE JC 900 E

Редовна цена 5 590 ден Цена 4 190 ден
10 На залиха

Моќност:900W

Брзини:2

Куќиште:пластика+метал

Сечила:нерѓосувачки челик

Капацитет на сад за сок:1,1l

Капацитет на сад за отпадоци:1,5

Автоматско исфрлање на отпадоци

Фритеза на топол воздух GORENJE AF1700DB

Редовна цена 11 490 ден Цена 7 490 ден
8 На залиха

Моќност на грејачот: 1.700 W

Голем XXL отстранлив сад: 5 l

Нелеплива подлога

Број на програми: 8

Контрола на допир

Автоматско исклучување

Температура: 80 – 200°C

Прегледен ЛЕД дисплеј

Xiaomi Ketler PRO, Smart Digital display

Цена 3 540 ден
10 На залиха

Брзо загревање

Изработено од нерѓосувачки челик (одвнатре) и пластика (однадвор).

Двојната изолација недозволува загревање на куќиштето.

Капацитет: 1.5Л

Моќност од 1800W

Номинален напон: 220V

Тежина: 1.1кг

Димензии: 216мм х 152мм х 252мм

Гаранција: 1 година

Апарат за мелење кафе и зачини SEVERIN KM 3879

Редовна цена 1 799 ден Цена 1 359 ден
5 На залиха

Моќност: 110W

Капацитет на садот: 50g

Диск мелница од нерѓосувачки челик

Куќиште: Нерѓосувачки челик

Прилагодливо ниво на мелење

Работи само со прицврстениот капак

Можност за мелења на: Кафе,

семиња, јаткасти плодови

Блендер стоечки SEVERIN SM 3707

Редовна цена 3 379 ден Цена 2 490 ден
5 На залиха

Моќност: 600 W

Вртежи во минута: 24.000 rpm

Нивоа на брзина: 2

Отстранлив сад од Тритан (без БПА)

Дополнително подесување на пулсот

Интегрирана мерна чаша

Ножот од не’рѓосувачки челик

Електрична плотна раклет SEVERIN RG 2371

Редовна цена 5 119 ден Цена 4 189 ден
5 На залиха

Mоќност: 1400 W

Број на програми: 1

Број на области за скара: 2

Вклучува 8 раклетни тави

Површина за скара: 46 cm × 23 cm

Регулација на температурата

Материјал: леано железо, камен

Рачен блендер Max HB15BPDD 1500W

Редовна цена 1 399 ден Цена 1 199 ден
20 На залиха

Моќност DC мотор: 1500W

Брзини: 2

Кабел: 1.2m

Додаток за блендирање: Инокс

Лесно чистење

DC моторот обезбедува економична употреба и долготрајност

Материјал на рачка: Високо квалитетна пластика

Сечиво: Нерѓосувачки челик

Ергономски и стилски дизајн

Вградна плоча RGLUX RG 300

Редовна цена 6 999 ден Цена 5 690 ден
9 На залиха

Стаклокерамичка плотна

Вкупна моќност: 3 kW

Грејни зони: 2

Контрола на допир: Touch Control

Заштита од деца: Child Lock

Тајмер, Pause & Play

Кабел за напојување со должина: 1m

Ширина: 30 cm

Гаранција: 1 година

Блендер 350W Black+Decker

Редовна цена 2 899 ден Цена 2 174 ден
15 На залиха

Блендер со влезна моќност од 350W и едно ниво на работа, со димензии 21x15x24cm и тежина 1,6kg. Содржи 2 преносливи чаши со капацитет од 600ml, без BPA. Чашите имаат херметички капачиња за затворање и сигурен транспорт. Поседува 4 сечила од нерѓосувачки челик идеални за дробење на секаков вид овошје и зеленчук, кои се остранливи за брзо и лесно чистење. Гумени нелизгачки ногарки за висока стабилност. Ергономски дизајн со LED индикатор и делови кои можат да се перат во машина за миење садови.

Еспресо Кафемат 850W 20 bar Black+Decker

Редовна цена 9 999 ден Цена 7 499 ден
15 На залиха

Кафемат за еспресо со влезна моќност 850W и максимален притисок од 20 бари. Ексклузивен дизајн изработен од нерѓосувачки челик со облога против отпечатоци од прсти и отстранлив алуминиумски сад кој е лесен за одржување. Кафематот има дигитален дисплеј со 3 различни програми, кој ви овозможува да изберете меѓу функциите: ON/OFF, 1 доза или 2 дози кафе и пареа. Машината има автоматско исклучување во зависност од изборот на функцијата за кафе и резервоар за вода од 1,5 литри со видливо ниво и целосно отстранлив за лесно полнење. Како додаток има подлога за шолји за да ги одржува топли и мерна лажица за кафе. Има нелизгачки ногарки за зголемена стабилност, а цевката за пареа има гумичка за лесно ракување.

Еспресо Кафемат 1200W 15 bar Black+Decker

Редовна цена 9 499 ден Цена 6 990 ден
15 На залиха

Еспресо кафемат со високи перформанси, влезна моќност од 1200W и максимален притисок 15 bar за подготовка на висококвалитетно еспресо. Резервоар за вода со капацитет од 1,2 литри. Систем цевки од нерѓосувачки челик што овозможуваат брзо загревање до идеалната температура и брзо стартување и ослободување на кафето. Поседува цевка за пареа со која може да направите густа млечна пена и да добиете врвно капучино или кафе лате. Вклучува горна подлога за складирање на шолјите и нивно загревање, рачка за кафе со два отвори за подготовка на едно или две кафиња истовремено. Отстранлив долен сад за лесно и практично одржување и чистење.  

Мелница за кафе 150W Black+Decker

Редовна цена 1 799 ден Цена 1 290 ден
15 На залиха

Мелница за кафе со влезна моќност 150W, димензии 10.6x10x18.8 cm, тежина 800gr и капацитет 50gr. Висококвалитетен црн дизајн со мек финиш на допир и гумени ногарки кои овозможуваат стабилност. Преградата и сечилата се изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик, а безбедносниот систем за заклучување овозможува зголемена заштита на мелницата. Капацитетот од 50gr е доволен за 12 шолји кафе.

Електрична скара SINBO 7101/02

Редовна цена 1 299 ден Цена 1 099 ден
525 На залиха

Mоќност: 2000 W

5 нивоа на прилагодување

Рачки што не се загреваат

Грејач од не’рѓосувачки челик

Голема површина за готвење: 350х240 мм

Сад што собира маснотии

Незапалива и не испушта токсични гасови

AC220-240V, 50 / 60Hz

Електрична плотна скара ADLER AD 6610

Редовна цена 5 030 ден Цена 3 149 ден
Распродадено

Стаклен капак

Вклучена шпатула

Нелеплива грејна плоча

Две површини: рамна и брановидна

Прилагодување на температурата

Рачки со топлинска изолација

Максимална моќност: 3000 W

Електрична плотна скара SEVERIN KG 2397

Редовна цена 6 890 ден Цена 5 890 ден
15 На залиха

Моќност: 2200W

Напон: 220V

Материјал: леано железо, нерѓосувачки челик

Прилагодлива контрола на температурата

Индикаторско светло/Термостат

Сад за маснотии

Димензии (ДxШxВ) 71×37.8×10.3 cm

Вградна рерна GORENJE BOS 737 E13X

Редовна цена 18 790 ден Цена 14 999 ден
3 На залиха

Енергетска класа: A

Употреблив волумен на рерната: 71L

Чистење со AquaClean функција

Моќност: 2.700W

Совршен грил (PerfectGrill)

Облик на копчињата: Push pull копчиња

Димензии(ШxВxД): 597 × 595 × 547 mm

Вградна рерна GORENJE BO 717 ORA W

Редовна цена 23 790 ден Цена 17 890 ден
4 На залиха

Мултифункционална рерна: 71 l

Максимална температура на рерната: 275 C

Push pull копчиња

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Чистење со AquaClean функција

Моќност на инфра грејачот: 2.700 W

Приклучна моќ-струја: 3.3 kW

Димензии (ШxВxД): 59.7×59.5×54.7 cm

Вградна рерна GORENJE BO 7530 CLI класико

Редовна цена 22 690 ден Цена 19 490 ден
Распродадено

Мултифункционална рерна: 71L

Жичани водилки: х1

Електронски програмски тајмер

Aналоген дисплеј

Чистење со AquaClean функција

Моќност на инфра грејачот: 2.700W

Димензии (ШxВxД): 59,7×59,5×54,7cm

Вградна плоча GORENJE ECT 643 SYB

Редовна цена 19 790 ден Цена 16 599 ден
3 На залиха

Стаклокерамичка плотна

Брусен раб на плочата

Моќност: 7.000W

4 грејни зони/2 дупли,2 единечни

Тајмер/Stp-Go

Сигнализација на преостаната топлина

Димензии(ШxВxД): 595x54x520mm

Вградна плоча GORENJE EC 642 CLI класико независна

Редовна цена 22 890 ден Цена 16 990 ден
3 На залиха

Стаклокерамичка плотна

Моќност: 6.400W

Рамка: Инокс

Боја: слова коска

Сигнализација на преостаната топлина

Грејни зони: 1 дупла/3 единечни

Димензии(ШxВxД): 560x70x490mm

Тостер сендвич GORENJE SM 701 GCW

Редовна цена 1 790 ден Цена 1 550 ден
8 На залиха

Алуминиум

Слој на плочата кој не се лепи за оптимални резултати

Ребраста плоча за печење

Фиксна грил плоча

Конвенционален грејач

Складирање во вертикална позиција

Затворена положба

Индикатор за температура

Едноставно печење

Простор за сместување на кабелот

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Рачка за носење

Сигурносно затварање

Ладни рачки

Моќност на грејачот: 700 W

Тостер сендвич GORENJE KR 1800 E PRO

Редовна цена 7 490 ден Цена 6 490 ден
2 На залиха

Алуминиум

Слој на плочата кој не се лепи за оптимални резултати

Ребраста плоча за печење

Еднострани плочи што се вадат

Конвенционален грејач

Прилагодување на висината

Температурни нивоа: 4

Број на нивоа на печење: 4

Отворено – затворено

Индикатор за температура

Регулирање на температурата

Црвен индикатор за работа

Едноставно печење

Простор за сместување на кабелот

Гумени ногарки за стабилност

Сад за маснотии

Рачка за носење

Ладни рачки

Соковник GORENJE JC 805 E II

Редовна цена 4 590 ден Цена 3 990 ден
6 На залиха

Моќност: 800 W

Филтер: Не’рѓосувачки челик

Автоматско исфрлање на пулпа

On/off копче за регулирање

Број на брзини: 2

Волумен на садот за пулпа: 1,5 l

Димензии (ШxВxД): 29 × 39,8 × 21 cm

Миксер GORENJE ME501N

Редовна цена 1 790 ден Цена 1 500 ден
Распродадено

Моќност: 425 W

Брзини: 4

Турбо копче

Маталки за мешање: 2

Маталки за тесто: 2

Копче за ослободување на маталките

Должина на приклучен кабел: 1.3m

Миксер GORENJE M 360 CW

Редовна цена 2 190 ден Цена 1 890 ден
6 На залиха

Моќност:345W

AC мотор

Брзини:5

Турбо копче

Маталки за мешање:2

Mаталки за тесто:2

Маталки од нерѓосувачки челик

Копче за ослободување на додатоците

Миксер GORENJE M 420 CW

Редовна цена 2 290 ден Цена 1 990 ден
7 На залиха

Моќност:450W

AC мотор

Брзини:5

Турбо копче

Маталки за мешање:2

Mаталки за тесто:2

Маталки од нерѓосувачки челик

Копче за ослободување на додатоците

Микро печка GORENJE MO 20 A3B

Редовна цена 6 890 ден Цена 5 990 ден
Распродадено

Моќност/Нивоа: 800 W/5

Волумен: 20 l

Ротирачка стаклена чинија: 27 cm

Број на меморирани програми: 11

Функција: SmartDisplay

Функција за чистење: AquaClean

Димензии (ШxВxД): 59.5 × 38.8 × 32.5 cm

Производот е додаен за споредба.