Седиште Kikka Boo - STARK ISOFIX - сиво
   Седиште Kikka Boo - STARK ISOFIX - сиво
   Седиште Kikka Boo - STARK ISOFIX - сиво
   Седиште Kikka Boo - STARK ISOFIX - сиво

   Седиште Kikka Boo - STARK ISOFIX - сиво

   Напиши рецензија (0)
   8.190 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Безбедност, удобност, тежина, соодветни материјали. Забавен и ангажиран дизајн за бебето. Се' што едно седиште за во автомобил треба да го има.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   • Наменето за дечиња од 0-36кг. Група 0 + / 1/2/3 ;

   • За дечиња до 9кг. седиштето се поставува во обратен правец од движењето на автомобилот, препорачливо да се користи до 13кг. максимум.

   • За дечиња од 9 кг до 36 кг. се поставува во правец на движење нa автомобилот.

   • 4 удобни позиции на седиштето;

   • СПС - Систем за странична заштита што обезбедува дополнителна безбедност;

   • Систем ISOFIX за дополнителна безбедност и полесно поставување на седиштето во автомобилот;

   • Големо и удобно седиште со додаток на меко седиште за помали дечиња;

   • Прилагодлив потпирач за глава во 7 позиции;

   • Систем за безбедност со 5 точки на поврзување;

   • Појас со меки подлоги за рамо и пониски капаци на бравата;

   • Мека перница за поддршка на целото тело;

   • Квалитетен мек материјал за поголема удобност на дечињата;

   • Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

   55955

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Седиште Kikka Boo - STARK ISOFIX - сиво

   16 други производи во иста категорија:

   Седиште Kikka Boo - STARK ISOFIX - сиво

   8.190 ден.
   со ДДВ