Седиште Kikka Boo - ORBITAL
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL

   Седиште Kikka Boo - ORBITAL

   Напиши рецензија (0)
   8.190 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Безбедност, удобност, тежина, соодветни материјали. Забавен и ангажиран дизајн за бебето. Се' што едно седиште за во автомобил треба да го има.

   Боја :
   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   • Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).

   • За дечиња до 9 кг се поставува во обратен правец од движењето на возилото, препорачливо да се користи до 13kg максимум.

   • За дечиња од 9 до 36 кг се поставува во правец на движење на автомобилот.

   • SPS - Side impact protection - систем за странична заштита за поголема безбедност.

   • ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.

   • Горен каиш за поголема безбедност.

   • Потпирач за глава, прилагодлив во 6 позиции

   • 3 позиции на наслонот за седиштето.

   • 360 степени ротирачко седиште

   • Многу големо и удобно седиште.

   • Многу квалитетен материјал кој не поти, го пропушта воздухот.

   • Мека и удобна помошна подлога за помали дечиња.

   • Систем за безбедност со 5 точки на поврзување.

   • Материјалот се вади и може да се пере.

   • Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

   55424
   9999 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Седиште Kikka Boo - ORBITAL

   16 други производи во иста категорија:

   Седиште Kikka Boo - ORBITAL

   8.190 ден.
   со ДДВ