Седиште Kikka Boo - 4 FIX
   Седиште Kikka Boo - 4 FIX

   Седиште Kikka Boo - 4 FIX

   Напиши рецензија (0)
   8.690 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Безбедност, удобност, тежина, соодветни материјали. Забавен и ангажиран дизајн за бебето. Сето тоа е она што го барате и што едно седиште за во автомобил треба да го има.

   Боја :
   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   • Седиште наменето за бебиња од самото раѓање до 36 кг.

   • Од 0 до 9 кг. се поставува на задното седиште од автомобилот во насока обратна од

   движењето на автомобилот. Препорачано користење во оваа позиција до 13 кг.

   • Од 9 до 36 кг. се поставува во насока на движење на автомобилот.

   • 4 позиции на наслонот на седиштето.

   • Дополнителен ISOFIX систем на поврзување за поголема безбедност и полесна инсталација на седиштето.

   • Прилагодлив потпирач за глава во 6 позиции.

   • Квалитетен и удобен материјал.

   • Безбедносен систем со 5 точки на поврзување.

   • Мека подлога за помали дечиња која може да се извади кога повеќе нема да биде потребна.

   • Дополнително вградено перниче за новороденчиња.

   • СПС-Систем за странична заштита што обезбедува дополнителна безбедност.

   55590
   18 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Седиште Kikka Boo - 4 FIX

   16 други производи во иста категорија:

   Седиште Kikka Boo - 4 FIX

   8.690 ден.
   со ДДВ