SAMSUNG QLED TV QE50Q60AAUXXH, QLED
   SAMSUNG QLED TV QE50Q60AAUXXH, QLED
   SAMSUNG QLED TV QE50Q60AAUXXH, QLED
   SAMSUNG QLED TV QE50Q60AAUXXH, QLED
   SAMSUNG QLED TV QE50Q60AAUXXH, QLED

   SAMSUNG QLED TV QE50Q60AAUXXH, QLED

   Напиши рецензија (0)
   35.999 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   SAMSUNG QLED TV QEQE50Q60AAUXXH, QLED, 3,840 x 2,160, Quantum Lite 4K procesor, Quantum HDR tehnologija, Tizen™, Works with Google Assistant, DVB-T2CS2

   Баркод: 8806092020184

   Гаранција (месеци)  24

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка
   • Производ: QLED Серија: 6
   • Големина на екран: 50"
   • Резолуција: 3,840 x 2,160
   • Закривеност на екранот: N/A
   • Picture Engine: Процесор Quantum Lite 4K
   • Адаптивна слика: N/A
   • PQI (индекс на квалитет на слика): 3100
   • HDR (High Dynamic Range): Quantum HDR
   • AI стриминг: N/A
   • HDR 10+: Сертифицирано (HDR10+)
   • AI Upscale: N/A
   • HLG (Hybrid Log Gamma): Да
   • Контраст: Мега контраст
   • Боја: 100 % видливост на бои со Quantum Dot
   • Агол на гледање: N/A
   • Микро затемнување: Supreme UHD придушување на светло
   • Автоматска функција за подобрување на длабочината: N/A
   • Подобрувач на контрастот: Да
   • Филмски режим: Да
   • Поддршка за природен режим: Да
   • Filmmaker Mode (FMM): Да
   • Dolby Digital Plus: Да
   • Dolby 5.1 Decoder: N/A
   • Active Voice Amplifier: N/A
   • Адаптивен звук: Адаптивен звук
   • Звук кој го следи објектот: OTS Lite
   • Q-Symphony: Да
   • Опис за предизбор на аудио: Да
   • Излез за звук (RMS): 20W
   • Тип звучник: 2CH
   • Нискотонец:N/A
   • Samsung SMART TV: Smart
   • Оперативен систем: Tizen™
   • Bixby: Англиски (САД), англиски (Обединетото Кралство), индиски англиски, корејски, француски, германски, италијански, шпански, португалски (карактеристиките може да се разликуваат во зависност од јазикот)
   • Гласовна интеракција на далечното поле: N/A
   • Вградена Alexa: Да (GB, GG, IM, JE, IE, FR, DE, IT, ES, AT)
   • Вграден Google Assistant: N/A
   • Работи со Google Assistant: Да (само за GB, FR, DE, IT, ES, AT, DK, IE, NL, NO, SE)
   • Работи со Alexa: Да (само за GB, FR, DE, IT, ES, AT, IE)
   • TV Plus: Да (GB, FR, DE, IT, ES, CH, AT)
   • Веб-прелистувач: Да
   • Поддршка за SmartThings апликацијата: Да
   • SmartThings: N/A
   • Универзален водич: Да (GB, FR, DE, IT, ES)
   • Галерија: Да
   • ТВ на мобилни уреди – пресликување: N/A
   • Мобилни уреди на ТВ - пресликување, DLNA: Да
   • NFC on TV: N/A
   • Пресликување од мобилен само со допир: Да
   • Digital Butler: Да
   • Мулти-Приказ: до 2 видеа
   • Звучен Ѕид: Да
   • Далечински пристап: Основно
   • 360 Видео плеер: N/A
   • Поддршка за 360 камера: N/A
   • Директен WiFi: Да
   • ТВ звук на мобилен: Да
   • Пресликување на звукот: Да
   • Амбиентален режим
   • Дигитално емитување: DVB-T2CS2
   • Аналоген приемник: Да
   • 2 Тјунери: N/A
   • CI (Common Interface): CI+(1.4) / CI+(1.4 ECP)_IT only
   • Испраќање на податоци: HbbTV 2.0.2 (IT,GB,DE,CZ,SK,ES,PL,AT,FR,FI,EE,GR,SI,HR,BE,NL,LU,LT,HU,CH,PT,DK,ME)/MHEG 5(IE)
   • Поддршка за ТВ клуч: Да
   • HDMI: 3
   • USB: 2
   • Вклучена компонента (Y/Pb/Pr): N/A
   • Исклучен Composite (AV): N/A
   • Етернет (ЛАН): Да
   • Аудио излез (Мини конектор): N/A
   • Исклучено дигитално аудио (Optical): 1
   • RF приклучок (земјен / кабловски приклучок): 1/1(Common Use for Terrestrial)/1
   • Ex-Link ( RS-232C ): N/A
   • CI Slot: 1
   • HDMI A / Return Ch. Поддршка: Да
   • eARC: Да
   • HDMI Quick Switch: Да
   • Вграден Wireless LAN: Да (WiFi5)
   • Bluetooth: Да (BT4.2)
   • Anynet+ (HDMI-CEC): Да
   • Дизајн: AirSlim
   • Вид на рамка: Без рамка од 3 страни
   • Тип на Slim дизајн: Тенок изглед
   • Предна боја: ЦРНА
   • Светлосен ефект (Deco): N/A
   • Тип со држач: РАМНО ПОДИГНУВАЊЕ
   • Stand Color: ЦРНА
   • Décor Mode: N/A
   • Motion Detection (Frame): N/A
   • Ambient Mode Brightness/Color Sensor: Детекција на осветлување
   • Portrait Mode: N/A
   • Чист дигитален поглед: Да
   • Автоматско пребарување на канали: Да
   • Наслов (превод): Да
   • Connect Share™ (HDD): Да
   • ConnectShare™ (USB 2.0): Да
   • EPG: Да
   • Продолжен PVR: Да (N/A за IT)
   • Freesync: N/A
   • G-SYNC: N/A
   • OSD јазик: 27 европски јазици + руски (само кога се поврзува мрежно во EE, LV, LT)
   • Слика во слика: N/A
   • Вграден BT HID: Да
   • USB HID поддршка: Да
   • Телетекст (TTX): Да
   • Преместување на времето: Да (IT: N/A)
   • V-Chip: N/A
   • IPv6 Support: Да
   • MBR Support: Да
   • Accessibility - Learn TV Remote / Learn Menu Screen: Англиски (Обединето Кралство), германски, француски, шпански, италијански, холандски, полски, дански, шведски, фински, норвешки, португалски, руски (само кога мрежно се поврзува во EE, LV, LT)
   • Accessibility - Others:Зголемување/Висок контраст/Повеќе аудио излези/SeeColors/Инверзија на бои/Сива скала/Зум на знаковен јазик/Бавно копче за повторување
   • Еко сензор: Да
   • Напојување: AC220-240V 50/60Hz
   • Потрошувачка на енергија (макс.): 140 W
   • Класа на енергетска ефикасност: G
   • Потрошувачка на енергија (во стендбај режим): 0.50 W
   • Потрошувачка на елек. енергија (режим на заштеда на енергија): N/A
   • Потрошувачка на елек. енергија (вообичаена): 67.0 W
   • Автоматско исклучување: Да
   • Димензии на пакување (ШxВxД): 1246 x 771 x 137 mm
   • Димензии на комплетот со постоље (ШxВxД): 1118.3 x 683.6 x 228.8 mm
   • Димензии на комплетот без постоље (ШxВxД): 1118.3 x 644.5 x 25.7 mm
   • Stand (Basic) (WxD): 764.2 x 228.8 mm
   • Stand (Minimum) (WxD): N/A
   • Тежина на пакувањето: 16.4 kg
   • Тежина на комплетот со подлога: 12.2 kg
   • Тежина на комплетот без држач: 11.5 kg
   • Модел на далечинско управување: TM2180E*UK : TM2180E + TM1240A
   • Батерии (за далечинскиот управувач): N/A
   • Samsung Smart Control (вклучено): Да
   • Optional Stand Support (Y20 Studio): N/A
   • Опционална поддршка на One Connect Cable: N/A
   • Поддршка за Мини држач за ѕидно постоље: Да
   • Поддршка за Vesa држач за ѕидно постоље: Да
   • Поддршка за прилагодлив рамка (Frame телевизор): N/A
   • Упатство за корисници: Да
   • E-Упатство: Да
   • ANT-кабел: N/A
   • Кабел за напојување: Да
   • HDMI Cable: N/A
   0001212915

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   SAMSUNG QLED TV QE50Q60AAUXXH, QLED

   16 други производи во иста категорија:

   SAMSUNG QLED TV QE50Q60AAUXXH, QLED

   35.999 ден.
   со ДДВ