Кетлбел штитник за зглобови
   Кетлбел штитник за зглобови

   Кетлбел штитник за зглобови

   Напиши рецензија (0)
   700 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Kettlebell е реквизит направен од лиено железо кое изгледа како топка со дршка. Тегот исто така се нарекува ѕвонест тег, а бидејќи се користи од руската војска како кондиционен тег и поради тоа некои го викаат руско ѕвоно.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Кетлбел штитник за зглобови

   Бидете заштитени од ударот на кетлбелот во вашата подлактица, во ситуација при вежбање со кетлбелот вашата подлактица може да биде при опасност од удар, а самиот тренинг може да биде многу непријатен и болен. Со помошта на штитникот за зглобови од Gymstick искусете подобар и полесен тренинг со кетлбел. Кетлбел падот има двослојна растеглива подлога која абсорбира удари при тренинг со кетлбел. При тоа исто така делува и како одличен појас за пот за време на вежбање.

   Големина (cm): 15,5 x 8 x 1,5

   Тежина (kg): 0,33

   Материјал: Најлон и еластан

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Кетлбел штитник за зглобови

   16 други производи во иста категорија:

   Кетлбел штитник за зглобови

   700 ден.
   со ДДВ