Allga San акут Спазмус маст - против спазми и напнатост во мускулите
   Allga San акут Спазмус маст - против спазми и напнатост во мускулите

   Allga San акут Спазмус маст - против спазми и напнатост во мускулите

   Напиши рецензија (0)
   403 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Allga San акут Спазмус претставува специјална маст за масажа со интензивнo дејство и се применува при спазми и напнатост во мускулите. Allga San акут Спазмус содржи моќен комплекс од прецизно одбрани состојки и екстракти кои брзо делуваат на заболеното место намалувајќи ги болките и ги враќаат удобноста и леснотијата.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Allga San акут Спазмус претставува специјална маст за масажа со интензивнo дејство и се применува при спазми и напнатост во мускулите. Allga San акут Спазмус содржи моќен комплекс од прецизно одбрани состојки и екстракти кои брзо делуваат на заболеното место намалувајќи ги болките и ги враќаат удобноста и леснотијата.

   Во составот на Allga San акут Спазмус маст ги има следниве состојки:

   – масло од луто нане кое лади, смирува и истовремено освежува

   – масло од еукалиптус кое помага при напрегнатост на мускулите и отоци

   – етерично масло од рузмарин кое ја поттикнува циркулацијата на кожата, докажан кај ревматски болести и воспаленија

   – пантенол кој ја негува кожата

   Со масажа се поттикнува обнова и опуштање на напнатите мускули. Ја подобрува физичката состојба на организмот.Пакување: Туба x 100 мл

   Начин на употреба:

   Повеќе пати дневно да се втрие, односно да се измасираат засегнатите делови на мускулите. Брзо се впива и не ја масти кожата. Да не се покрива третираната кожа со влажни компреси.

   Предупредување:

   Само за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи и слузници. Не смее да се применува кај доенчиња и мали деца. Да се употребува само на здрава кожа. Да се чува на температура до 25 º C, подалеку од дофат на деца.

   Allga San
   ALGASA13
   1000 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Allga San акут Спазмус маст - против спазми и напнатост во мускулите

   6 други производи во иста категорија:

   Allga San акут Спазмус маст - против спазми и напнатост во мускулите

   403 ден.
   со ДДВ