Топ категории
Vilma Armchair Premium
Најнови производи
Блог

8 производи

Мрежа
Мрежа-2
Листа
Листа-2
Каталог
Парасофтин - чорапи за пилинг на стапала
   Чорапите Парасофтин претставуваат иновативно решение за ефикасна нега на кожата на стапалата. Во зависност од степенот на оштетување на стапалата, активните состојки продираат длабоко и го омекнуваат здебелениот површински слој на кожата. Комплексот од растителни екстракти, уреа и алантоин ја хидрира сувата кожа, ја помага регенерација и има ефект на мазнење и омекнување. AHA и BHA...
   374 ден.Цена
   Парасофтин - чорапи за пилинг на стапала
     Чорапите Парасофтин претставуваат иновативно решение за ефикасна нега на кожата на стапалата. Во зависност од степенот на оштетување на стапалата, активните состојки продираат длабоко и го омекнуваат здебелениот површински слој на кожата. Комплексот од растителни екстракти, уреа и алантоин ја хидрира сувата кожа, ја помага регенерација и има ефект на мазнење и омекнување. AHA и BHA...
     374 ден.Цена
       300 ден.
       Allga San Mobil гел за масажа
         300 ден.Цена
         Allga San Mobil гел за масажа
           Спортски гелови и креми
           300 ден.Цена
           Allga San Mobil гел за масажа
             Спортски гелови и креми
             300 ден.Цена
             Allga San repair cream - крем за нега на пети
               Allga San repair cream - крем за нега на пети
                 Allga San Repair cream, крем за испукани пети содржи етерично масло од алгојскиот планински бор, со додаток на ланолин, терпентин, алантоин и бисаболол. Се користи за интензивна нега на екстремно сува и испукана кожа, така што ја зголемува еластичноста на кожата и и’ ја враќа заштитната функција. Со редовна употреба исчезнуваат болните пукнатини и воспаленија на кожата на стапалата, а...
                 273 ден.Цена
                 Allga San repair cream - крем за нега на пети
                   Allga San Repair cream, крем за испукани пети содржи етерично масло од алгојскиот планински бор, со додаток на ланолин, терпентин, алантоин и бисаболол. Се користи за интензивна нега на екстремно сува и испукана кожа, така што ја зголемува еластичноста на кожата и и’ ја враќа заштитната функција. Со редовна употреба исчезнуваат болните пукнатини и воспаленија на кожата на стапалата, а...
                   273 ден.Цена
                   Allga San Арника - гел за масажа против болка и напнатост
                     Allga San арника гелот продира длабоко во кожата ја намалува напнатоста и болките. Се користи кај контузија, тапи повреди, истегнувања и исчашувања. Помага при повреди на мускулите, тетивите и зглобовите. Ги намалува отоците и ги лади болните места. Погоден е за спортска масажа на вкочаните мускули и зглобови. Брзо се впива и не ја масти кожата.
                     330 ден.Цена
                     Allga San Арника - гел за масажа против болка и напнатост
                       Allga San арника гелот продира длабоко во кожата ја намалува напнатоста и болките. Се користи кај контузија, тапи повреди, истегнувања и исчашувања. Помага при повреди на мускулите, тетивите и зглобовите. Ги намалува отоците и ги лади болните места. Погоден е за спортска масажа на вкочаните мускули и зглобови. Брзо се впива и не ја масти кожата.
                       330 ден.Цена
                       Allga San Mobil гел интензив - за подобра подвижност и намалена вкочанетост
                         Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот. Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот. Содржи оригинално етерично масло од алгојски планински бор, екстракт од гавез и пантенол, етерично масло од рузмарин и жалфија, екстракт од арника и камфор.
                         371 ден.Цена
                         Allga San Mobil гел интензив - за подобра подвижност и намалена вкочанетост
                           Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот. Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот. Содржи оригинално етерично масло од алгојски планински бор, екстракт од гавез и пантенол, етерично масло од рузмарин и жалфија, екстракт од арника и камфор.
                           371 ден.Цена
                           Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка
                             Специјална козметика за подобра подвижност и за ублажување на болките. Кремот е наменет и за заболени од ревматоиден артритис и останати видови воспаленија на зглобовите и за сите оние што страдаат од хронични неспецифични болки во зглобовите и мускулите.
                             328 ден.Цена
                             Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка
                               Специјална козметика за подобра подвижност и за ублажување на болките. Кремот е наменет и за заболени од ревматоиден артритис и останати видови воспаленија на зглобовите и за сите оние што страдаат од хронични неспецифични болки во зглобовите и мускулите.
                               328 ден.Цена
                               Allga San акут Спазмус маст - против спазми и напнатост во мускулите
                                 Allga San акут Спазмус претставува специјална маст за масажа со интензивнo дејство и се применува при спазми и напнатост во мускулите. Allga San акут Спазмус содржи моќен комплекс од прецизно одбрани состојки и екстракти кои брзо делуваат на заболеното место намалувајќи ги болките и ги враќаат удобноста и леснотијата.
                                 403 ден.Цена
                                 Allga San акут Спазмус маст - против спазми и напнатост во мускулите
                                   Allga San акут Спазмус претставува специјална маст за масажа со интензивнo дејство и се применува при спазми и напнатост во мускулите. Allga San акут Спазмус содржи моќен комплекс од прецизно одбрани состојки и екстракти кои брзо делуваат на заболеното место намалувајќи ги болките и ги враќаат удобноста и леснотијата.
                                   403 ден.Цена
                                   Allga San акут Гену - специјална маст за колено
                                     Опуштете ги Вашите колена и зглобови со специјалната маст за благотворна масажа на колена Allga San акут Гену. Allga San акут Гену е специјална маст за колено која ги негува и опушта затегнатите мускули и зглобови со масажа, предизвикувајќи ефект на загревање и пријатно чувство на олеснување. Истовремено ја негува кожата и го подобрува телесното здравје.
                                     334 ден.Цена
                                     Allga San акут Гену - специјална маст за колено
                                       Опуштете ги Вашите колена и зглобови со специјалната маст за благотворна масажа на колена Allga San акут Гену. Allga San акут Гену е специјална маст за колено која ги негува и опушта затегнатите мускули и зглобови со масажа, предизвикувајќи ефект на загревање и пријатно чувство на олеснување. Истовремено ја негува кожата и го подобрува телесното здравје.
                                       334 ден.Цена