Топ категории
Vilma Armchair Premium
Најнови производи
Блог
Спортски гелови и креми
Спортски гелови и креми

8 производи

Мрежа
Мрежа-2
Листа
Листа-2
Каталог

Активни филтри

   273 ден.
   Allga San - тоник за масажа
     273 ден.Цена
     Allga San - тоник за масажа
       Спортски гелови и креми
       Allga San тоникот за масажа е природен производ со единствена формула на активни материи (етеричното масло од алгојскиот планински бор, рузмарин, жалфија, камфор и ментол). Ефикасно ги поттикнува циркулацијата во кожата и мускулите, ослободувањето на природниот кортизон, со што значително го намалува воспалението и ја отстранува болката. Има долготраен ефект врз прокрвеноста и мускулната...
       273 ден.Цена
       Allga San - тоник за масажа
         Спортски гелови и креми
         Allga San тоникот за масажа е природен производ со единствена формула на активни материи (етеричното масло од алгојскиот планински бор, рузмарин, жалфија, камфор и ментол). Ефикасно ги поттикнува циркулацијата во кожата и мускулите, ослободувањето на природниот кортизон, со што значително го намалува воспалението и ја отстранува болката. Има долготраен ефект врз прокрвеноста и мускулната...
         273 ден.Цена
           293 ден.
           Allga San Mobil гел за масажа
             293 ден.Цена
             Allga San Mobil гел за масажа
               Спортски гелови и креми
               293 ден.Цена
               Allga San Mobil гел за масажа
                 Спортски гелови и креми
                 293 ден.Цена
                 Allga San repair cream - крем за нега на пети
                   Allga San repair cream - крем за нега на пети
                     Allga San Repair cream, крем за испукани пети содржи етерично масло од алгојскиот планински бор, со додаток на ланолин, терпентин, алантоин и бисаболол. Се користи за интензивна нега на екстремно сува и испукана кожа, така што ја зголемува еластичноста на кожата и и’ ја враќа заштитната функција. Со редовна употреба исчезнуваат болните пукнатини и воспаленија на кожата на стапалата, а...
                     262 ден.Цена
                     Allga San repair cream - крем за нега на пети
                       Allga San Repair cream, крем за испукани пети содржи етерично масло од алгојскиот планински бор, со додаток на ланолин, терпентин, алантоин и бисаболол. Се користи за интензивна нега на екстремно сува и испукана кожа, така што ја зголемува еластичноста на кожата и и’ ја враќа заштитната функција. Со редовна употреба исчезнуваат болните пукнатини и воспаленија на кожата на стапалата, а...
                       262 ден.Цена
                       Allga San Арника - гел за масажа против болка и напнатост
                         Allga San арника гелот продира длабоко во кожата ја намалува напнатоста и болките. Се користи кај контузија, тапи повреди, истегнувања и исчашувања. Помага при повреди на мускулите, тетивите и зглобовите. Ги намалува отоците и ги лади болните места. Погоден е за спортска масажа на вкочаните мускули и зглобови. Брзо се впива и не ја масти кожата.
                         315 ден.Цена
                         Allga San Арника - гел за масажа против болка и напнатост
                           Allga San арника гелот продира длабоко во кожата ја намалува напнатоста и болките. Се користи кај контузија, тапи повреди, истегнувања и исчашувања. Помага при повреди на мускулите, тетивите и зглобовите. Ги намалува отоците и ги лади болните места. Погоден е за спортска масажа на вкочаните мускули и зглобови. Брзо се впива и не ја масти кожата.
                           315 ден.Цена
                           Allga San Mobil гел интензив - за подобра подвижност и намалена вкочанетост
                             Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот. Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот. Содржи оригинално етерично масло од алгојски планински бор, екстракт од гавез и пантенол, етерично масло од рузмарин и жалфија, екстракт од арника и камфор.
                             359 ден.Цена
                             Allga San Mobil гел интензив - за подобра подвижност и намалена вкочанетост
                               Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот. Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот. Содржи оригинално етерично масло од алгојски планински бор, екстракт од гавез и пантенол, етерично масло од рузмарин и жалфија, екстракт од арника и камфор.
                               359 ден.Цена
                               Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка
                                 Специјална козметика за подобра подвижност и за ублажување на болките. Кремот е наменет и за заболени од ревматоиден артритис и останати видови воспаленија на зглобовите и за сите оние што страдаат од хронични неспецифични болки во зглобовите и мускулите.
                                 315 ден.Цена
                                 Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен крем против воспаление и болка
                                   Специјална козметика за подобра подвижност и за ублажување на болките. Кремот е наменет и за заболени од ревматоиден артритис и останати видови воспаленија на зглобовите и за сите оние што страдаат од хронични неспецифични болки во зглобовите и мускулите.
                                   315 ден.Цена
                                   Allga San акут Спазмус маст - против спазми и напнатост во мускулите
                                     Allga San акут Спазмус претставува специјална маст за масажа со интензивнo дејство и се применува при спазми и напнатост во мускулите. Allga San акут Спазмус содржи моќен комплекс од прецизно одбрани состојки и екстракти кои брзо делуваат на заболеното место намалувајќи ги болките и ги враќаат удобноста и леснотијата.
                                     394 ден.Цена
                                     Allga San акут Спазмус маст - против спазми и напнатост во мускулите
                                       Allga San акут Спазмус претставува специјална маст за масажа со интензивнo дејство и се применува при спазми и напнатост во мускулите. Allga San акут Спазмус содржи моќен комплекс од прецизно одбрани состојки и екстракти кои брзо делуваат на заболеното место намалувајќи ги болките и ги враќаат удобноста и леснотијата.
                                       394 ден.Цена
                                       Allga San акут Гену - специјална маст за колено
                                         Опуштете ги Вашите колена и зглобови со специјалната маст за благотворна масажа на колена Allga San акут Гену. Allga San акут Гену е специјална маст за колено која ги негува и опушта затегнатите мускули и зглобови со масажа, предизвикувајќи ефект на загревање и пријатно чувство на олеснување. Истовремено ја негува кожата и го подобрува телесното здравје.
                                         325 ден.Цена
                                         Allga San акут Гену - специјална маст за колено
                                           Опуштете ги Вашите колена и зглобови со специјалната маст за благотворна масажа на колена Allga San акут Гену. Allga San акут Гену е специјална маст за колено која ги негува и опушта затегнатите мускули и зглобови со масажа, предизвикувајќи ефект на загревање и пријатно чувство на олеснување. Истовремено ја негува кожата и го подобрува телесното здравје.
                                           325 ден.Цена