Активни филтери

Olaplex N. перфектор за коса

Цена 1 900 ден
50 На залиха

Професионален третман за коса наменет за домашна употреба. Ја обновува и регенерира косата од сите оштетувања настанати како резултат на хемиски процеси и/или како резултат на механички или термички оштетувања.

К18 маска за молекуларна регенерација на косата

Цена 650 ден
50 На залиха

Eдинствен патентиран третман со биоактивен пептид за кој клинички е докажано дека има реверзибилно дејство на оштетувањата предизвикани од хемиски услуги (бланширање, фарбање), термичко и механичко оштетување оштетувања предизвикани  од околината.

UniqOne третман за коса

Цена 1 050 ден
50 На залиха

Маска во спреј која што не се измива и може да се користи на мокра и на сува коса. Ја обновува оштетената коса, го контролира прекршувањето и виткањето на косата, ја штити фарбаната коса, овозможува полесно расчешлување на косата, дава долготрајност на фризурата, ги штити краевите и дава волумен на косата. Лесно се отстранува при миење и не ја отежнува косата!

Хијалурон крем околу очи

Цена 675 ден
100 На залиха

Ја хидрира сувата и сензитивна кожа околу очите. Фините рани брчки се измазнуваат, темните кругови и отоци се редуцираат. Хијалурон со фармацевтски квалитет во комбинација со Активен комплекс и ефектни пигменти –“Здраво Ефект на будење”. Ладење и деконгестивна нега на очите.

Хијалурон дневен крем рич

Цена 830 ден
100 На залиха

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ RICHE специјално креирана за потребите на сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација. Содржи пантенол, пчелин восок, масло од семе од сончоглед за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на целиот ден.

Хијалурон дневен крем лајт

Цена 830 ден
100 На залиха

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ LÉGÉRE за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација.

Хијалурон дневен крем рич СПФ15

Цена 830 ден
100 На залиха

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ RICHE SPF 15 специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација. Содржи пантенол, масло од семе од сончоглед за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на денот + SPF 15 за заштита од УВ зраци.

Хијалурон ноќен крем рич

Цена 830 ден
100 На залиха

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН НОЌЕН КРЕМ RICHE специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex, пантенол, масло од семе од сончоглед, пчелин восок, глицерин за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на ноќта.

Хијалурон серум концентрат против брчки за...

Цена 675 ден
100 На залиха

Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Repair Complex и пантенол

Пантенолот ја смирува и регенерира (обновува кожата)

Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)

Repair‐Complex

*Има смирувачки ефект и го ублажува чешањето

*Превентивен и регенеративен ефект

Хијалурон серум концентрат против брчки,...

Цена 675 ден
100 На залиха

Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Volume Filler со вкрстено поврзана хијалуронска киселина

Моментално намалување на брчките преку оптимално складирање на хијалурон во брчките

Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)

Хијалурон ноќен крем лајт

Цена 830 ден
100 На залиха

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН НОЌЕН КРЕМ LÉGÉRE Специјално креирана за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација на кожата на лицето во текот на ноќта.

Хијалурон мицеларна вода

Цена 486 ден
100 На залиха

Благодарение на мицеларната технологија ефективно ги отстранува  нечистотиите и шминката. Ја освежува и хидрира кожата. Содржи хијалурон со фармацевтски квалитет. Погоден е за употреба за чувствителна и сува кожа. Без масна фаза за чистење на лице.

ХИЈАЛУРОН концентрат против брчки + хидратација

Цена 675 ден
1000 На залиха

Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Moisturizing complex со кофеин и хидрирачки копмплекс

Кофеинот ја стимулира микроциркулацијата.

Комплекс на природна хидратација

Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)

Оливенол Балзам за околу очи

Цена 718 ден
99 На залиха

Со богатство од најквалитетно ладно цедено маслиново масло, природни состојки, хијалуронска киселина, радиола (златен корен), пантенол, глицерин, масло од семе од сончоглед, масло од сладок бадем, комплекс на липозоми, кофеин, есцин и фитосфингозин.

Марбо активатор за нов раст на коса

Цена 2 400 ден
99 На залиха

Направен е со 100% природна (фамилијарна) формула која го активира растењето на нова коса на проретчените и оголените места. Успешен е за сите облици на алопеција од најблаги, па се до alopecia totalis (потполно губење на косата). Со редовната употреба на Марбо Активаторот многу брзо доаѓа до згуснување на деловите каде е проредена косата, а постоечката коса станува уште поцврста и поздрава.

Потврдено е дека Активаторот Марбо е еден од најефикасните природни препарати во светот за лекување на Аalopecia areata, а примената во комбинација со Марбо Шампонот дава успешни резултати.

Марбо лосион против интензивно опаѓање на коса

Цена 1 000 ден
97 На залиха

Марбо лосионот е 100% природен лек против силно опаѓање на косата кој многу брзо го запира нејзиното опаѓањето, без оглед на причините за опаѓањето. Едноставен за употреба, дава видливи резултати во најкус можен рок, што е потврдено од десет годишно дерматолошко искуство и е најефикасен кога се комбинира со шампон МАРБО 03.

Марбо шампон против опаѓање на коса

Цена 550 ден
96 На залиха

Марбо Шампонот со билни честички е уникатен спој на специјално избрани лековити билки. Се користи против опаѓање на косата. Активните состојки на копривата, богати со витамини и минерални соли, ја стимулираат циркулацијата и го обновуваат коренот на косата. Екстракти од коприва и рузмарин, го регулираат лачењето на себум, спречуваат мастење и го намалуваат чешањето и иритацијата на скалпот. За посилни форми на себороичен дерматитис и првут, во комбинација со Марбо шампонот се препорачува и Марбо лосион. Со нивната редовна употреба, се гарантира дека ќе се изгубат сите форми на првут, хроничен дерматитис, црвенило и чешање на скалпот. Неговата ефикасност е потврдена со испитувањата направени во Марбо дерматолошките ординации.

Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - марсала

Цена 487 ден
Распродадено

Фарма хијалурон волуме лип бустер марсала 7 ml. За меки, сјајни, полни и неодоливи усни!

Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните.

Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.

Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - розе

Цена 487 ден
Распродадено

Фарма хијалурон волуме лип бустер розе 7 ml. За меки, сјајни, полни и неодоливи усни!

Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните.

Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.

Маскара MED XL - Волумен

Цена 499 ден
Распродадено

Маскара Мед ХЛ-Волумен е козмецевтски (фармацевтска класа на козметика) производ кој се двои од останатите декоративни маскари по тоа што има исклучителен негувачки и стимулативен ефект. Содржи ХЛ-Волумен формула за ефект на полни и истакнати трепки со значително зголемен волумен и густина.

Без парфем, без парабени и простагландини. Значително минимизирано количество на никел. Дерматолошки тестиран производ.

Парусан шампон за жени - против опаѓање на коса

Цена 688 ден
996 На залиха

Парусан линијата (Парусан стимулирачки шампон и Парусан енергетски тоник) делува директно против опаѓање на косата и го јакне влакното по целата должина, од коренот до врвовите.

Парусан тоник за жени - против опаѓање на коса

Цена 688 ден
999 На залиха

Парусан линијата (Парусан стимулирачки шампон и Парусан енергетски тоник) делува директно против опаѓање на косата и го јакне влакното по целата должина, од коренот до врвовите.

Olivenol Хидратантен крем за лице

Цена 470 ден
1000 На залиха

Хидратантната крема за лице со екстра девствено маслиново масло и shea путер, ја штити кожата од сушење и ја чини мека, мазна и свежа. Благодарение на уреата и витаминско-хидратантниот комплекс, и’ дава на Вашата кожа интензивна влажност во текот на 24 часа, и истовремено активно ја штити од губење на хидратација. Вашата кожа станува забележливо посвежа и поздрава. Дерматолошки испитана!

Olivenol Ноќен крем за лице

Цена 467 ден
1000 На залиха

Ноќна крема со екстра девствено маслиново масло и церамиди, која ја подобрува затегнатоста на кожата и ја штити од сушење, особено за време на ноќната фаза на обновување на кожата. Збогатена со витамини и масло од јојоба, ја подобрува еластичноста на кожата и ја влажни, па таа наутро е мека и осетливо помазна. Дерматолошки испитана!

Olivenol Интензивен крем за лице

Цена 470 ден
1000 На залиха

Го регенерира површинскиот слој на кожата, ја храни и ја штити од губење на влажноста. Содржи екстра девствено маслиново масло , повисоко количество на липиди, ретинол (Витамин А) и Витамин Е, кои имаат антиоксидансно дејство и го забавуваат стареењето на кожата. Клинички докажано интензивно влажнење на кожата, намалување на брчките и подобрување на нејзината структура по само 4 недели користење. Особено погодна за употреба при неповолни климатски влијанија (студ, сонце, ветер…).  Дерматолошки испитана!

Olivenol дневен крем за лице

Цена 467 ден
1000 На залиха

Додадените витамини А и Е дополнително ја штитат кожата од предвремено стареење. Посебно приготвената формула во сооднос вода : масло емулзија =3 : 1 и содржината на помалку масти е вистински избор за целата година, а особено во топлите летни месеци.

Парасофтин - чорапи за пилинг на стапала

Цена 367 ден
997 На залиха

Чорапите Парасофтин претставуваат иновативно решение за ефикасна нега на кожата на стапалата. Во зависност од степенот на оштетување на стапалата, активните состојки продираат длабоко и го омекнуваат здебелениот површински слој на кожата. Комплексот од растителни екстракти, уреа и алантоин ја хидрира сувата кожа, ја помага регенерација и има ефект на мазнење и омекнување. AHA и BHA киселините го стимулираат процесот на обнова и ефикасна регенерација на кожата. Внимателно избраните состојки обезбедуваат интензивна хидратација на нозете, давајќи им мазен, чист и префинет изглед со видлив ефект после 7 дена од употребата.

Allga San - тоник за масажа

Цена 273 ден
1000 На залиха

Allga San тоникот за масажа е природен производ со единствена формула на активни материи (етеричното масло од алгојскиот планински бор, рузмарин, жалфија, камфор и ментол). Ефикасно ги поттикнува циркулацијата во кожата и мускулите, ослободувањето на природниот кортизон, со што значително го намалува воспалението и ја отстранува болката. Има долготраен ефект врз прокрвеноста и мускулната издржливост.

Производот е додаен за споредба.