Нега

Активни филтери

Lacalut sensitive со гратис конец

Цена 176 ден
100 На залиха

Ја намалува чувствителноста на забите, ја зголемува отпорноста на забната глеѓ кон киселини, заштитува од кариес

*Во кој случај Lacalut sensitive е вистинскиот избор за Вас – чувствителни заби кои реагираат со болна дразба при четкање, студено, топло, кисело, благо… парадонтопатија, соголени и издолжени забни вратови, доколку имате кариес, ако сте имале професионален третман за избелување на забите, или после чистење на забен камен, или  едноставно сакате заштитени заби.

Марбо активатор за нов раст на коса

Цена 2 400 ден
99 На залиха

Направен е со 100% природна (фамилијарна) формула која го активира растењето на нова коса на проретчените и оголените места. Успешен е за сите облици на алопеција од најблаги, па се до alopecia totalis (потполно губење на косата). Со редовната употреба на Марбо Активаторот многу брзо доаѓа до згуснување на деловите каде е проредена косата, а постоечката коса станува уште поцврста и поздрава.

Потврдено е дека Активаторот Марбо е еден од најефикасните природни препарати во светот за лекување на Аalopecia areata, а примената во комбинација со Марбо Шампонот дава успешни резултати.

Марбо лосион против интензивно опаѓање на коса

Цена 1 000 ден
99 На залиха

Марбо лосионот е 100% природен лек против силно опаѓање на косата кој многу брзо го запира нејзиното опаѓањето, без оглед на причините за опаѓањето. Едноставен за употреба, дава видливи резултати во најкус можен рок, што е потврдено од десет годишно дерматолошко искуство и е најефикасен кога се комбинира со шампон МАРБО 03.

Марбо шампон против опаѓање на коса

Цена 550 ден
99 На залиха

Марбо Шампонот со билни честички е уникатен спој на специјално избрани лековити билки. Се користи против опаѓање на косата. Активните состојки на копривата, богати со витамини и минерални соли, ја стимулираат циркулацијата и го обновуваат коренот на косата. Екстракти од коприва и рузмарин, го регулираат лачењето на себум, спречуваат мастење и го намалуваат чешањето и иритацијата на скалпот. За посилни форми на себороичен дерматитис и првут, во комбинација со Марбо шампонот се препорачува и Марбо лосион. Со нивната редовна употреба, се гарантира дека ќе се изгубат сите форми на првут, хроничен дерматитис, црвенило и чешање на скалпот. Неговата ефикасност е потврдена со испитувањата направени во Марбо дерматолошките ординации.

Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - марсала

Цена 487 ден
1000 На залиха

Фарма хијалурон волуме лип бустер марсала 7 ml. За меки, сјајни, полни и неодоливи усни!

Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните.

Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.

Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - розе

Цена 487 ден
999 На залиха

Фарма хијалурон волуме лип бустер розе 7 ml. За меки, сјајни, полни и неодоливи усни!

Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните.

Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.

Маскара MED XL - Волумен

Цена 499 ден
1000 На залиха

Маскара Мед ХЛ-Волумен е козмецевтски (фармацевтска класа на козметика) производ кој се двои од останатите декоративни маскари по тоа што има исклучителен негувачки и стимулативен ефект. Содржи ХЛ-Волумен формула за ефект на полни и истакнати трепки со значително зголемен волумен и густина.

Без парфем, без парабени и простагландини. Значително минимизирано количество на никел. Дерматолошки тестиран производ.

Парусан шампон за жени - против опаѓање на коса

Цена 688 ден
998 На залиха

Парусан линијата (Парусан стимулирачки шампон и Парусан енергетски тоник) делува директно против опаѓање на косата и го јакне влакното по целата должина, од коренот до врвовите.

Парусан тоник за жени - против опаѓање на коса

Цена 688 ден
999 На залиха

Парусан линијата (Парусан стимулирачки шампон и Парусан енергетски тоник) делува директно против опаѓање на косата и го јакне влакното по целата должина, од коренот до врвовите.

Doliva Хидратантен крем за лице

Цена 454 ден
1000 На залиха

Хидратантната крема за лице со екстра девствено маслиново масло и shea путер, ја штити кожата од сушење и ја чини мека, мазна и свежа. Благодарение на уреата и витаминско-хидратантниот комплекс, и’ дава на Вашата кожа интензивна влажност во текот на 24 часа, и истовремено активно ја штити од губење на хидратација. Вашата кожа станува забележливо посвежа и поздрава. Дерматолошки испитана!

Doliva Ноќен крем за лице

Цена 454 ден
1000 На залиха

Ноќна крема со екстра девствено маслиново масло и церамиди, која ја подобрува затегнатоста на кожата и ја штити од сушење, особено за време на ноќната фаза на обновување на кожата. Збогатена со витамини и масло од јојоба, ја подобрува еластичноста на кожата и ја влажни, па таа наутро е мека и осетливо помазна. Дерматолошки испитана!

Doliva крем за раце

Цена 209 ден
1000 На залиха

Балзамот за раце со екстра девственото маслиново масло надополнето со ефектот на маслото од јојоба е наменето за нега на сувата, груба и испукана кожа на рацете.Моментно ја прави кожата нежна и мазна. Дерматолошки испитана!

Doliva Интензивен крем за лице

Цена 455 ден
1000 На залиха

Го регенерира површинскиот слој на кожата, ја храни и ја штити од губење на влажноста. Содржи екстра девствено маслиново масло , повисоко количество на липиди, ретинол (Витамин А) и Витамин Е, кои имаат антиоксидансно дејство и го забавуваат стареењето на кожата. Клинички докажано интензивно влажнење на кожата, намалување на брчките и подобрување на нејзината структура по само 4 недели користење. Особено погодна за употреба при неповолни климатски влијанија (студ, сонце, ветер…).  Дерматолошки испитана!

Doliva крем за лице

Цена 448 ден
1000 На залиха

Додадените витамини А и Е дополнително ја штитат кожата од предвремено стареење. Посебно приготвената формула во сооднос вода : масло емулзија =3 : 1 и содржината на помалку масти е вистински избор за целата година, а особено во топлите летни месеци.

Парасофтин - чорапи за пилинг на стапала

Цена 320 ден
998 На залиха

Чорапите Парасофтин претставуваат иновативно решение за ефикасна нега на кожата на стапалата. Во зависност од степенот на оштетување на стапалата, активните состојки продираат длабоко и го омекнуваат здебелениот површински слој на кожата. Комплексот од растителни екстракти, уреа и алантоин ја хидрира сувата кожа, ја помага регенерација и има ефект на мазнење и омекнување. AHA и BHA киселините го стимулираат процесот на обнова и ефикасна регенерација на кожата. Внимателно избраните состојки обезбедуваат интензивна хидратација на нозете, давајќи им мазен, чист и префинет изглед со видлив ефект после 7 дена од употребата.

Allga San - тоник за масажа

Цена 273 ден
1000 На залиха

Allga San тоникот за масажа е природен производ со единствена формула на активни материи (етеричното масло од алгојскиот планински бор, рузмарин, жалфија, камфор и ментол). Ефикасно ги поттикнува циркулацијата во кожата и мускулите, ослободувањето на природниот кортизон, со што значително го намалува воспалението и ја отстранува болката. Има долготраен ефект врз прокрвеноста и мускулната издржливост.

Allga San repair cream - крем за нега на пети

Цена 260 ден
1000 На залиха

Allga San Repair cream, крем за испукани пети содржи етерично масло од алгојскиот планински бор, со додаток на ланолин, терпентин, алантоин и бисаболол. Се користи за интензивна нега на екстремно сува и испукана кожа, така што ја зголемува еластичноста на кожата и и’ ја враќа заштитната функција. Со редовна употреба исчезнуваат болните пукнатини и воспаленија на кожата на стапалата, а тврдите делови стануваат повторно меки и еластични. Посебно погоден и за дијабетичари.

Allga San Арника - гел за масажа против болка и...

Цена 315 ден
1000 На залиха

Allga San арника гелот продира длабоко во кожата ја намалува напнатоста и болките. Се користи кај контузија, тапи повреди, истегнувања и исчашувања. Помага при повреди на мускулите, тетивите и зглобовите. Ги намалува отоците и ги лади болните места. Погоден е за спортска масажа на вкочаните мускули и зглобови. Брзо се впива и не ја масти кожата.

Allga San Mobil гел интензив - за подобра...

Цена 359 ден
1000 На залиха

Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот. Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот. Содржи оригинално етерично масло од алгојски планински бор, екстракт од гавез и пантенол, етерично масло од рузмарин и жалфија, екстракт од арника и камфор.

Allga San Mobil крем - Загревачки регенеративен...

Цена 315 ден
1000 На залиха

Специјална козметика за подобра подвижност и за ублажување на болките. Кремот е наменет и за заболени од ревматоиден артритис и останати видови воспаленија на зглобовите и за сите оние што страдаат од хронични неспецифични болки во зглобовите и мускулите.

Allga San акут Спазмус маст - против спазми и...

Цена 394 ден
1000 На залиха

Allga San акут Спазмус претставува специјална маст за масажа со интензивнo дејство и се применува при спазми и напнатост во мускулите. Allga San акут Спазмус содржи моќен комплекс од прецизно одбрани состојки и екстракти кои брзо делуваат на заболеното место намалувајќи ги болките и ги враќаат удобноста и леснотијата.

Allga San акут Гену - специјална маст за колено

Цена 325 ден
1000 На залиха

Опуштете ги Вашите колена и зглобови со специјалната маст за благотворна масажа на колена Allga San акут Гену.

Allga San акут Гену е специјална маст за колено која ги негува и опушта затегнатите мускули и зглобови со масажа, предизвикувајќи ефект на загревање и пријатно чувство на олеснување. Истовремено ја негува кожата и го подобрува телесното здравје.

Lacalut baby 0-4 паста за заби

Цена 177 ден
1000 На залиха

За нега и заштита на млечни заби. Ефикасно го отстранува забниот плак и ги штити млечните заби и чувствителни детски заби од кариес благодарение на аминфлуоридот (олафлур). Витамините A и E ја подобруваат негата на гингивата. Без додаток шеќер. Прекрасен вкус на малина.

Lacalut teens 8+ паста за заби

Цена 161 ден
1000 На залиха

Двојна заштита за новите, трајни заби. Оптимална концентрација на органски и неоргански флуориди која обезбедува минерализација и заштита од кариес. Вкус на лимон и мента во микрокапсули кој миењето на забите го претвора во вистинско чувство на свежина.

Lacalut white алпско нане

Цена 197 ден
1000 На залиха

Содржи внимателно одбрани компоненти со безбедно абразивно дејство. Активно ги чисти забните наслаги и пребојувања и нежно ја полира забната глеѓ правејќи ја мазна и сјајна. Благодарение на внимателно одбраните билни екстракти (еделвајс, луто нане, бергамот нане,  жалфија, вербена и росник) има антисептичен, антиинфламаторен, антиоксидирачки ефект и аналгетски ефект. Екстрактите даваат дополнителен пријатен освежителен ефект, ја зацврстуваат гингивата и го елиминираат лошиот здив. Додатокот на флуориди ги реминерализира забите, формирајќи заштитен слој на нивната површина, правејќи ги отпорни на кариес и надворешни дразби. Алуминиум лактатот е одговорен за добра кондиција на гингивата и заштита од воспаленија.

Lacalut flora раствор

Цена 297 ден
999 На залиха

Lacalut flora раствор за плакнење на усната празнина и забите наменет за заштита од непријатниот мирис во устата и заштита од кариес благодарение на докажани активни компоненти кои ги неутрализираат сулфурните соединенија (цинк глуконат) и делуваат антибактериски (масло од еукалиптус), со што го елиминираат непријатниот мирис во устата и даваат долготрајна свежина (лимонен, ментол), како и натриум флуорид за заштита од кариес и пародонтопатија.

Lacalut white edelweiss

Цена 197 ден
1000 На залиха

Кафе, чај, цигари, вино… секојдневно ги пребојуваат Вашите заби, кои губат од својот сјај и белина. Белите заби се одраз на здрав и успешен човек. Пробајте ја новата паста за избелување на забите Lacalut white еделвајс со внимателно одбрани билни екстракти за дополнителен ефект.

Lacalut duo

Цена 171 ден
1000 На залиха

Медицинска паста за заби со двојна заштита од кариес. Ја реминерализира и зацврстува забната глеѓ.

Дејство – противвоспалително, заштита од кариес, ја зголемува отпорноста на забната глеѓ, ја намалува болната пречувствителност на забите.

Lacalut sensitive четка за заби

Цена 171 ден
1000 На залиха

Специјално дизајнирана четкичка со многу меки влакна со заоблени завршетоци ефикасно ги чисти Вашите заби, без да предизвика болни сензации и непријатност при четкањето.

Lacalut aktiv четка за заби

Цена 171 ден
1000 На залиха

Специјално изработената четкичка од меки влакна со тенки конусни врвови кои темелно ги чистат и продираат во најнедостапните места и просторот меѓу забите. Воедно вршат блага масажа на непцата, со што се поттикнува циркулацијата. Особено е пријатна заради подвижната двокомпонентна дршка со вдлабнатина за палецот.

Производот е додаен за споредба.