RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE пена за чистење на лице – 125 МЛ.
   RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE пена за чистење на лице – 125 МЛ.

   RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE пена за чистење на лице – 125 МЛ.

   Напиши рецензија (0)
   635 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Чистење, омекнување и хидратација

   Вода од домат

   Грејпфрут

   Вода од лимонов балсам

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Пена за чистење составена од органски домат и грејпфрут со прекрасен цитрусен мирис ги отстранува нечистотиите и ја освежува вашата кожа.

   Активни состојки:

   Органски домат кој нежно ги отстранува нечистотиите и ја омекнува кожата

   Вашата кожа се регенерира и освежува благодарение на моќите на органската вода од грејпфрут

   Органскиот лимонов балсам и природниот глицерин перфектно ја хидрираат сензитивната кожа

   45% состојки од органско потекло

   99,59% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

   КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја пената на вашето лице наутро и навечер, избегнувајќи ги очите. Оставете ја да делува 1 минута и исплакнете. Уживајте во резултатите!  

   СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM WATER*, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, CITRUS PARADISI (GRAPEFRUIT) FRUIT WATER*, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT WATER*, BENZYL ALCOHOL*, LEVULINIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM LEVULINATE, PARFUM (FRAGRANCE), CITRIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, CAMELINA SATIVA SEED OIL*, LIMONENE.

   (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   000452
   50 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE пена за чистење на лице – 125 МЛ.

   16 други производи во иста категорија:

   RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE пена за чистење на лице – 125 МЛ.

   635 ден.
   со ДДВ