Клучни компоненти во составот:

Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај

Пантенол – има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед

Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана.

Нега на лице со 3 ефекти во 1:

- Чисти нежно и темелно

- Ја отстранува шминката

- Ја храни кожата

HYALUR09
100 производи

Нема рецензии во овој момент.

други производи

16 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.