Хијалурон мицеларна вода
   Хијалурон мицеларна вода

   Хијалурон мицеларна вода

   Напиши рецензија (0)
   494 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Благодарение на мицеларната технологија ефективно ги отстранува  нечистотиите и шминката. Ја освежува и хидрира кожата. Содржи хијалурон со фармацевтски квалитет. Погоден е за употреба за чувствителна и сува кожа. Без масна фаза за чистење на лице.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Клучни компоненти во составот:

   Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај

   Пантенол – има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

   Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед

   Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана.

   Нега на лице со 3 ефекти во 1:

   - Чисти нежно и темелно

   - Ја отстранува шминката

   - Ја храни кожата

   HYALUR09
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Хијалурон мицеларна вода

   16 други производи во иста категорија:

   Хијалурон мицеларна вода

   494 ден.
   со ДДВ