Хијалурон крем околу очи
   Хијалурон крем околу очи

   Хијалурон крем околу очи

   Напиши рецензија (0)
   687 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Ја хидрира сувата и сензитивна кожа околу очите. Фините рани брчки се измазнуваат, темните кругови и отоци се редуцираат. Хијалурон со фармацевтски квалитет во комбинација со Активен комплекс и ефектни пигменти –“Здраво Ефект на будење”. Ладење и деконгестивна нега на очите.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Натриум хијалуронат - има афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата и и дава еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед. Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај. 

   Екстракт од француска слива (Ente Plum) - е високо-олеинско масло (околу 70% олеинска киселина и 20% линолна киселина), што го прави маслото високо негувачко и хидратантно. Исто така, содржи релативно високи количини на антиоксидансот витамин Е, околу 700 ppm што е три пати повеќе отколку во маслиновото масло.

   - Без парфеми

   - Без парабени

   - Без минерални масла

   - Без конзерванси

   - За сите типови на кожа

   - Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

   Повеќе информации 

   Нега на очи со 4 дејства во 1:

   - Ефект на хидратација (со ефикасноста на хијалурон со фармацевтски квалитет) 

   - Измазнување на брчките 

   - Редуцирање и осветлување на темните кругови околу очите

   - Редуцирање на отокот околу очите

   HYALUR06
   100 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Хијалурон крем околу очи

   16 други производи во иста категорија:

   Хијалурон крем околу очи

   687 ден.
   со ДДВ