YOUTH DEFENCE / Антиоксидантен тоник за сите типови на кожа - 200 МЛ.
   YOUTH DEFENCE / Антиоксидантен тоник за сите типови на кожа - 200 МЛ.

   YOUTH DEFENCE / Антиоксидантен тоник за сите типови на кожа - 200 МЛ.

   Напиши рецензија (0)
   640 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Чистење и хидратација

   Вода од роза

   Екстрат од дива капина

   Екстрат од боровница

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Двојно зголемете ја енергијата на вашата кожа и нејзиниот сјај, со овој тоник полн со антиоксиданти. Антиоксидантите од боровница помагаат да се заштити кожата од штетата што ја предизвикуваат слободните радикали, додека витамините од дива капина делуваат на обновата на младешкиот сјај.

   ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

   КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице со вата, или прсти. Проследете со кремата од MOSSA која ја преферирате. За секојдневна употреба.

   СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, GLYCERIN, BETAINE, SODIUM PCA, BENZYL ALCOHOL, XYLITYL, GLUCOSIDE, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, ANHYDROXYLITOL, SODIUM BENZOATE, XYLITOL, AROMA, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID.

   001045
   50 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   YOUTH DEFENCE / Антиоксидантен тоник за сите типови на кожа - 200 МЛ.

   16 други производи во иста категорија:

   YOUTH DEFENCE / Антиоксидантен тоник за сите типови на кожа - 200 МЛ.

   640 ден.
   со ДДВ