Топ категории
Vilma Armchair Premium
Најнови производи
Блог
Нега на лице
Нега на лице

26 производи

Мрежа
Мрежа-2
Листа
Листа-2
Каталог

Активни филтри

   DETOX / BELLE PLANTE МИЦЕЛАРНА ВОДА - 400 МЛ.
     635 ден.Цена
     DETOX / BELLE PLANTE МИЦЕЛАРНА ВОДА - 400 МЛ.
       Чистење, детоксификацијаи хидратација Морков Грејпгрут Вода од лимонов балсам
       635 ден.Цена
       DETOX / BELLE PLANTE МИЦЕЛАРНА ВОДА - 400 МЛ.
         Чистење, детоксификацијаи хидратација Морков Грејпгрут Вода од лимонов балсам
         635 ден.Цена
         RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE пена за чистење на лице – 125 МЛ.
           Чистење, омекнување и хидратација Вода од домат Грејпфрут Вода од лимонов балсам
           635 ден.Цена
           RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE пена за чистење на лице – 125 МЛ.
             Чистење, омекнување и хидратација Вода од домат Грејпфрут Вода од лимонов балсам
             635 ден.Цена
             MAGNESIUM / Спреј за лице за иритирана кожа – 150 МЛ.
               485 ден.Цена
               MAGNESIUM / Спреј за лице за иритирана кожа – 150 МЛ.
                 485 ден.Цена
                 ANTI-OX BLUEBERRY / Пенлива крема чистач за лице – 100 МЛ.
                   Чистење и омекнување Екстрат од боровница Хиалуронска киселина Алантоин
                   420 ден.Цена
                   ANTI-OX BLUEBERRY / Пенлива крема чистач за лице – 100 МЛ.
                     Чистење и омекнување Екстрат од боровница Хиалуронска киселина Алантоин
                     420 ден.Цена
                     ANTI-OX BLUEBERRY / Хидратантен спреј тоник за лице – 100 МЛ.
                       Хидратација и чистење Хидролат од боровница Хиалуронска киселина Пантенол
                       455 ден.Цена
                       ANTI-OX BLUEBERRY / Хидратантен спреј тоник за лице – 100 МЛ.
                         Хидратација и чистење Хидролат од боровница Хиалуронска киселина Пантенол
                         455 ден.Цена
                         OBLEPIKHA C-BERRICA / Витамин Ц дневна крема со SPF20 – 50 МЛ.
                           Тонирање и хидратација Витамин Ц Ниацинамид Масло од волчји трн
                           520 ден.Цена
                           OBLEPIKHA C-BERRICA / Витамин Ц дневна крема со SPF20 – 50 МЛ.
                             Тонирање и хидратација Витамин Ц Ниацинамид Масло од волчји трн
                             520 ден.Цена
                             YOUTH DEFENCE / Антиоксидантен тоник за сите типови на кожа - 200 МЛ.
                               Чистење и хидратација Вода од роза Екстрат од дива капина Екстрат од боровница
                               640 ден.Цена
                               YOUTH DEFENCE / Антиоксидантен тоник за сите типови на кожа - 200 МЛ.
                                 Чистење и хидратација Вода од роза Екстрат од дива капина Екстрат од боровница
                                 640 ден.Цена
                                 SKIN SOLUTIONS / Тоник со салицилна киселина против акни - 200 МЛ.
                                   Пролистување и хидратација Вода од роза АХА/БХА киселини Екстракт од рибизла
                                   785 ден.Цена
                                   SKIN SOLUTIONS / Тоник со салицилна киселина против акни - 200 МЛ.
                                     Пролистување и хидратација Вода од роза АХА/БХА киселини Екстракт од рибизла
                                     785 ден.Цена
                                       675 ден.
                                       Хијалурон крем околу очи
                                         675 ден.Цена
                                         Хијалурон крем околу очи
                                           Ја хидрира сувата и сензитивна кожа околу очите. Фините рани брчки се измазнуваат, темните кругови и отоци се редуцираат. Хијалурон со фармацевтски квалитет во комбинација со Активен комплекс и ефектни пигменти –“Здраво Ефект на будење”. Ладење и деконгестивна нега на очите.
                                           675 ден.Цена
                                           Хијалурон крем околу очи
                                             Ја хидрира сувата и сензитивна кожа околу очите. Фините рани брчки се измазнуваат, темните кругови и отоци се редуцираат. Хијалурон со фармацевтски квалитет во комбинација со Активен комплекс и ефектни пигменти –“Здраво Ефект на будење”. Ладење и деконгестивна нега на очите.
                                             675 ден.Цена
                                               830 ден.
                                               Хијалурон дневен крем рич
                                                 830 ден.Цена
                                                 Хијалурон дневен крем рич
                                                   Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ RICHE специјално креирана за потребите на сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна...
                                                   830 ден.Цена
                                                   Хијалурон дневен крем рич
                                                     Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ RICHE специјално креирана за потребите на сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна...
                                                     830 ден.Цена
                                                       Хијалурон дневен крем лајт
                                                         830 ден.Цена
                                                         Хијалурон дневен крем лајт
                                                           Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ LÉGÉRE за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација.
                                                           830 ден.Цена
                                                           Хијалурон дневен крем лајт
                                                             Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ LÉGÉRE за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација.
                                                             830 ден.Цена
                                                               Хијалурон дневен крем рич СПФ15
                                                                 830 ден.Цена
                                                                 Хијалурон дневен крем рич СПФ15
                                                                   Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ RICHE SPF 15 специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и...
                                                                   830 ден.Цена
                                                                   Хијалурон дневен крем рич СПФ15
                                                                     Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ RICHE SPF 15 специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и...
                                                                     830 ден.Цена
                                                                       830 ден.
                                                                       Хијалурон ноќен крем рич
                                                                         830 ден.Цена
                                                                         Хијалурон ноќен крем рич
                                                                           Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН НОЌЕН КРЕМ RICHE специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex, пантенол, масло од семе од сончоглед, пчелин восок, глицерин за...
                                                                           830 ден.Цена
                                                                           Хијалурон ноќен крем рич
                                                                             Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН НОЌЕН КРЕМ RICHE специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex, пантенол, масло од семе од сончоглед, пчелин восок, глицерин за...
                                                                             830 ден.Цена
                                                                             Хијалурон серум концентрат против брчки за регенерација
                                                                               Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Repair Complex и пантенол Пантенолот ја смирува и регенерира (обновува кожата) Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата) Repair‐Complex *Има смирувачки ефект и го ублажува чешањето *Превентивен и регенеративен ефект
                                                                               675 ден.Цена
                                                                               Хијалурон серум концентрат против брчки за регенерација
                                                                                 Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Repair Complex и пантенол Пантенолот ја смирува и регенерира (обновува кожата) Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата) Repair‐Complex *Има смирувачки ефект и го ублажува чешањето *Превентивен и регенеративен ефект
                                                                                 675 ден.Цена
                                                                                 Хијалурон серум концентрат против брчки, волумен филер
                                                                                   Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Volume Filler со вкрстено поврзана хијалуронска киселина Моментално намалување на брчките преку оптимално складирање на хијалурон во брчките Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)
                                                                                   675 ден.Цена
                                                                                   Хијалурон серум концентрат против брчки, волумен филер
                                                                                     Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Volume Filler со вкрстено поврзана хијалуронска киселина Моментално намалување на брчките преку оптимално складирање на хијалурон во брчките Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)
                                                                                     675 ден.Цена
                                                                                       830 ден.
                                                                                       Хијалурон ноќен крем лајт
                                                                                         830 ден.Цена
                                                                                         Хијалурон ноќен крем лајт
                                                                                           Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН НОЌЕН КРЕМ LÉGÉRE Специјално креирана за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна...
                                                                                           830 ден.Цена
                                                                                           Хијалурон ноќен крем лајт
                                                                                             Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН НОЌЕН КРЕМ LÉGÉRE Специјално креирана за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна...
                                                                                             830 ден.Цена
                                                                                               486 ден.
                                                                                               Хијалурон мицеларна вода
                                                                                                 486 ден.Цена
                                                                                                 Хијалурон мицеларна вода
                                                                                                   Благодарение на мицеларната технологија ефективно ги отстранува  нечистотиите и шминката. Ја освежува и хидрира кожата. Содржи хијалурон со фармацевтски квалитет. Погоден е за употреба за чувствителна и сува кожа. Без масна фаза за чистење на лице.
                                                                                                   486 ден.Цена
                                                                                                   Хијалурон мицеларна вода
                                                                                                     Благодарение на мицеларната технологија ефективно ги отстранува  нечистотиите и шминката. Ја освежува и хидрира кожата. Содржи хијалурон со фармацевтски квалитет. Погоден е за употреба за чувствителна и сува кожа. Без масна фаза за чистење на лице.
                                                                                                     486 ден.Цена
                                                                                                     ХИЈАЛУРОН концентрат против брчки + хидратација
                                                                                                       Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Moisturizing complex со кофеин и хидрирачки копмплекс Кофеинот ја стимулира микроциркулацијата. Комплекс на природна хидратација Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)
                                                                                                       675 ден.Цена
                                                                                                       ХИЈАЛУРОН концентрат против брчки + хидратација
                                                                                                         Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Moisturizing complex со кофеин и хидрирачки копмплекс Кофеинот ја стимулира микроциркулацијата. Комплекс на природна хидратација Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)
                                                                                                         675 ден.Цена
                                                                                                           Оливенол Балзам за околу очи
                                                                                                             718 ден.Цена
                                                                                                             Оливенол Балзам за околу очи
                                                                                                               Со богатство од најквалитетно ладно цедено маслиново масло, природни состојки, хијалуронска киселина, радиола (златен корен), пантенол, глицерин, масло од семе од сончоглед, масло од сладок бадем, комплекс на липозоми, кофеин, есцин и фитосфингозин.
                                                                                                               718 ден.Цена
                                                                                                               Оливенол Балзам за околу очи
                                                                                                                 Со богатство од најквалитетно ладно цедено маслиново масло, природни состојки, хијалуронска киселина, радиола (златен корен), пантенол, глицерин, масло од семе од сончоглед, масло од сладок бадем, комплекс на липозоми, кофеин, есцин и фитосфингозин.
                                                                                                                 718 ден.Цена
                                                                                                                   Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - марсала
                                                                                                                     487 ден.Цена
                                                                                                                     Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - марсала
                                                                                                                       Декоративна козметика
                                                                                                                       Фарма хијалурон волуме лип бустер марсала 7 ml. За меки, сјајни, полни и неодоливи усни! Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните. Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.
                                                                                                                       487 ден.Цена
                                                                                                                       Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - марсала
                                                                                                                         Декоративна козметика
                                                                                                                         Фарма хијалурон волуме лип бустер марсала 7 ml. За меки, сјајни, полни и неодоливи усни! Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните. Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.
                                                                                                                         487 ден.Цена
                                                                                                                           487 ден.
                                                                                                                           Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - розе
                                                                                                                             487 ден.Цена
                                                                                                                             Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - розе
                                                                                                                               Декоративна козметика
                                                                                                                               Фарма хијалурон волуме лип бустер розе 7 ml. За меки, сјајни, полни и неодоливи усни! Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните. Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.
                                                                                                                               487 ден.Цена
                                                                                                                               Pharma Hyaluron Volume Lip Booster - розе
                                                                                                                                 Декоративна козметика
                                                                                                                                 Фарма хијалурон волуме лип бустер розе 7 ml. За меки, сјајни, полни и неодоливи усни! Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните. Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.
                                                                                                                                 487 ден.Цена
                                                                                                                                   499 ден.
                                                                                                                                   Маскара MED XL - Волумен
                                                                                                                                     499 ден.Цена
                                                                                                                                     Маскара MED XL - Волумен
                                                                                                                                       Декоративна козметика
                                                                                                                                       Маскара Мед ХЛ-Волумен е козмецевтски (фармацевтска класа на козметика) производ кој се двои од останатите декоративни маскари по тоа што има исклучителен негувачки и стимулативен ефект. Содржи ХЛ-Волумен формула за ефект на полни и истакнати трепки со значително зголемен волумен и густина. Без парфем, без парабени и простагландини. Значително минимизирано количество на никел....
                                                                                                                                       499 ден.Цена
                                                                                                                                       Маскара MED XL - Волумен
                                                                                                                                         Декоративна козметика
                                                                                                                                         Маскара Мед ХЛ-Волумен е козмецевтски (фармацевтска класа на козметика) производ кој се двои од останатите декоративни маскари по тоа што има исклучителен негувачки и стимулативен ефект. Содржи ХЛ-Волумен формула за ефект на полни и истакнати трепки со значително зголемен волумен и густина. Без парфем, без парабени и простагландини. Значително минимизирано количество на никел....
                                                                                                                                         499 ден.Цена
                                                                                                                                           Olivenol Хидратантен крем за лице
                                                                                                                                             470 ден.Цена
                                                                                                                                             Olivenol Хидратантен крем за лице
                                                                                                                                               Хидратантната крема за лице со екстра девствено маслиново масло и shea путер, ја штити кожата од сушење и ја чини мека, мазна и свежа. Благодарение на уреата и витаминско-хидратантниот комплекс, и’ дава на Вашата кожа интензивна влажност во текот на 24 часа, и истовремено активно ја штити од губење на хидратација. Вашата кожа станува забележливо посвежа и поздрава. Дерматолошки испитана!
                                                                                                                                               470 ден.Цена
                                                                                                                                               Olivenol Хидратантен крем за лице
                                                                                                                                                 Хидратантната крема за лице со екстра девствено маслиново масло и shea путер, ја штити кожата од сушење и ја чини мека, мазна и свежа. Благодарение на уреата и витаминско-хидратантниот комплекс, и’ дава на Вашата кожа интензивна влажност во текот на 24 часа, и истовремено активно ја штити од губење на хидратација. Вашата кожа станува забележливо посвежа и поздрава. Дерматолошки испитана!
                                                                                                                                                 470 ден.Цена
                                                                                                                                                   467 ден.
                                                                                                                                                   Olivenol Ноќен крем за лице
                                                                                                                                                     467 ден.Цена
                                                                                                                                                     Olivenol Ноќен крем за лице
                                                                                                                                                       Ноќна крема со екстра девствено маслиново масло и церамиди, која ја подобрува затегнатоста на кожата и ја штити од сушење, особено за време на ноќната фаза на обновување на кожата. Збогатена со витамини и масло од јојоба, ја подобрува еластичноста на кожата и ја влажни, па таа наутро е мека и осетливо помазна. Дерматолошки испитана!
                                                                                                                                                       467 ден.Цена
                                                                                                                                                       Olivenol Ноќен крем за лице
                                                                                                                                                         Ноќна крема со екстра девствено маслиново масло и церамиди, која ја подобрува затегнатоста на кожата и ја штити од сушење, особено за време на ноќната фаза на обновување на кожата. Збогатена со витамини и масло од јојоба, ја подобрува еластичноста на кожата и ја влажни, па таа наутро е мека и осетливо помазна. Дерматолошки испитана!
                                                                                                                                                         467 ден.Цена
                                                                                                                                                           Olivenol Интензивен крем за лице
                                                                                                                                                             470 ден.Цена
                                                                                                                                                             Olivenol Интензивен крем за лице
                                                                                                                                                               Го регенерира површинскиот слој на кожата, ја храни и ја штити од губење на влажноста. Содржи екстра девствено маслиново масло , повисоко количество на липиди, ретинол (Витамин А) и Витамин Е, кои имаат антиоксидансно дејство и го забавуваат стареењето на кожата. Клинички докажано интензивно влажнење на кожата, намалување на брчките и подобрување на нејзината структура по само 4 недели...
                                                                                                                                                               470 ден.Цена
                                                                                                                                                               Olivenol Интензивен крем за лице
                                                                                                                                                                 Го регенерира површинскиот слој на кожата, ја храни и ја штити од губење на влажноста. Содржи екстра девствено маслиново масло , повисоко количество на липиди, ретинол (Витамин А) и Витамин Е, кои имаат антиоксидансно дејство и го забавуваат стареењето на кожата. Клинички докажано интензивно влажнење на кожата, намалување на брчките и подобрување на нејзината структура по само 4 недели...
                                                                                                                                                                 470 ден.Цена
                                                                                                                                                                   467 ден.
                                                                                                                                                                   Olivenol дневен крем за лице
                                                                                                                                                                     467 ден.Цена
                                                                                                                                                                     Olivenol дневен крем за лице
                                                                                                                                                                       Додадените витамини А и Е дополнително ја штитат кожата од предвремено стареење. Посебно приготвената формула во сооднос вода : масло емулзија =3 : 1 и содржината на помалку масти е вистински избор за целата година, а особено во топлите летни месеци.
                                                                                                                                                                       467 ден.Цена
                                                                                                                                                                       Olivenol дневен крем за лице
                                                                                                                                                                         Додадените витамини А и Е дополнително ја штитат кожата од предвремено стареење. Посебно приготвената формула во сооднос вода : масло емулзија =3 : 1 и содржината на помалку масти е вистински избор за целата година, а особено во топлите летни месеци.
                                                                                                                                                                         467 ден.Цена