Акумулаторска верижна пила 18+18V, 35cm Makita
   Акумулаторска верижна пила 18+18V, 35cm Makita

   Акумулаторска верижна пила 18+18V, 35cm Makita

   Напиши рецензија (0)
   31.050 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Акумулаторска пила идеална за користење во урбани зони поради своето ниско ниво на бучава. Опремена е со ергономска рачна со кружна форма која одговара на вашите дланки. Се карактеризира со моќност и  висок вртежен момент кој овозможува сечење дури и на дебели гранки. Опремена е со прекинувач за контрола на брзината на движење на ланецот.

   *Напомена: Пилата е без батерии и полнач. На неа одговараат сите 18 V Makita батерии и полначи.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Технички карактеристики:

   Напон на батериите: 18 + 18 V - LXT

   Тип на ланец: 3/8 " 1.1 mm

   Должина на мач: 350 mm

   Брзина на ланец: 0 - 20 m/s

   Капацитет на резервоар за масло: 0,2 l

   Ново на бучавост: 87,7 dB(A)

   Димензии на пилата: 762 x 211 x 235 mm (ДхШхВ)

   Тежина: 5,4 kg

   Производител: Makita

   Гаранција: 1 година

   021875
   20 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Акумулаторска верижна пила 18+18V, 35cm Makita

   7 други производи во иста категорија:

   Акумулаторска верижна пила 18+18V, 35cm Makita

   31.050 ден.
   со ДДВ