• Ново
  Midcentury Lounge Set
  Midcentury Lounge Set
  Midcentury Lounge Set
  Midcentury Lounge Set
  Midcentury Lounge Set
  Midcentury Lounge Set
  Midcentury Lounge Set

  Midcentury Lounge Set

  Напиши рецензија (0)
  36.900 ден.
  49.000 ден.
  Заштеди 12.100 ден.
  со ДДВ
  Распродадено

  Доколку барате салонски комплет фотелја и подножје со модерен дизајн од средината на векот за бескрајни часови релаксација, тогаш сетот Midcentury Longe Set е идеалниот избор. Станува збор за фотелја и подножје кои се врв на иновативниот индустриски дизајн, хармонично комбинирајќи ги денешните издржливи материјали со луксузот и ергономијата. Погоден за секој модерен дом и деловен простор.

  Димензии на фотелја:

  Ширина: 83 cm.
  Висина: 88 cm.
  Длабочина: 93 cm.

  Кол:
  • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
  • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
  • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

  Доколку барате салонски комплет фотелја и подножје со модерен дизајн од средината на векот за бескрајни часови релаксација, тогаш сетот Midcentury Longe Set е идеалниот избор. Станува збор за фотелја и подножје кои се врв на иновативниот индустриски дизајн, хармонично комбинирајќи ги денешните издржливи материјали со луксузот и ергономијата. Погоден за секој модерен дом и деловен простор.

  Технички карактеристики на фотелјата:
  Наслон и седиште изработени од цврста дрвена рамка во орев боја со голема издржливост и отпорност на абење.
  Задниот дел на потпирачот за грб има две метални врски кои додаваат стабилност.
  Тапацир обложен со синтетичка кожа со непобедлив квалитет која овозможува лесно чистење.
  Високиот наслон ве гушка и го следи ‘рбетот, пружајќи потпора на вашиот ‘рбет .
  Има модерен заоблен дизајн.
  Црна метална основа на тркала со пет краци со висока издржливост.
  Комбинација на орев и црна боја.

  Димензии на фотелја:

  Ширина: 83 cm.

  Висина: 88 cm.

  Длабочина: 93 cm.

  Димензии на потпирачот за нозе:

  Ширина: 62 cm.

  Висина: 64 cm.

  Должина: 43 cm.

  Забелешка: Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детален водич за склопување. Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран, поради тоа што секој екран различно ги прикажува нијансите.

  mdcskjgn

  Специфични референци

  Ново

  Нема рецензии во моментов

  Напиши рецензија
  Midcentury Lounge Set

  16 други производи во иста категорија:

  Midcentury Lounge Set

  36.900 ден.
  49.000 ден.
  Заштеди 12.100 ден.
  со ДДВ