Паметен часовник Amazfit GTR 42mm - црн

Извонредни перформанси, стил и елегантен дизајн

Amazfit GTR е достапен во големина од 42 мм и доаѓа со силиконско ремче. Екранот е една од силните страни на овој часовник и се карактеризира со 1,2 инчен AMOLED панел од 390 x 390 пиксели, заштитен со стакло Gorilla Glass 3.

Часовникот Amazfit GTR апсолутно ќе ве импресионира со своите паметни карактеристики.

Што се однесува до сензорите, GTR може да се пофали со BioTracker PPG, акцелерометар со 6 оски, геомагнетски сензор, сензор за атмосферски притисок, капацитивен сензор и сензор за осветленост, придружени со Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, отпорност на вода до 5 атмосфери (50 m под вода) и секако многубројните функции поврзани со нотификации од социјалните мрежи, поминати чекори, квалитет на сонот итн.

Оваа верзија, благодарение на професионални алгоритми со голема прецизност, ја поддржува функцијата за откривање на аритмии при мерење на срцето во реално време, вклучувајќи ги и атријалните фибрилации.

Часовникот сам ќе ве предупреди со вибрации кога ќе открие срцев ритам што ја надминува нормалната вредност.

На десната страна има две копчиња, едно за вклучување и исклучување (како и за враќање на почетна страна) и едно копче за брз пристап до останатите функции.

Amazfit GTR ги интегрира следните фукнции: примање нотификациите од паметниот телефон благодарение преку Bluetooth, педометар, брзина, мерење на квалитетот на спиењето, временска прогноза, музика, потсетник, будилник, компас, хронограф, тајмер, можноста за наоѓање на телефонот и промена на темата, во комбинација со неколку други поврзани со физичката активност и спортот.

Поддржани се 12 режими на спорт: трчање на отворено, трчање на трака, пешачење, возење велосипед, пливање на отворено, пливање во базен, елиптична фитнес справа, планинарење, крос-кантри трчање, скијање, статичен велосипед и вежбање.

Amazfit GTR е компатибилен со паметни телефони опремени со барем Android 5.0 Lollipop или iOS 10.0.

Батериjata од 195 mAh, овозможува околу 12 дена загарантирано работење во типичен режим и 34 дена во stand by режим.

Спушти ја бесплатната апликација Amazfit и искористи ги можностите што ги нуди овај паметен и спортски часовник.
365836
1 ставка

Технички податоци

Боја
Црна
Модел
GTR 42mm
Оперативен систем
Android 5.0/iOS 10 или нивни понови верзии
Дисплеј
1,2" AMOLED 390x390px
Поврзување
Bluetooth 5.0
Функции
Прилагодување на осветленост, календар, стоперица, будилник, тајмер, временска прогноза, 5ATM водоотпорен, известувања, потсетник за е-пошта / повик / СМС, музика, следење калории, GPS, надморска височина, брзина, каденција
Димензии
42mm, ширина на ремче: 20 mm
Тежина
25,5g
Сензори
Сензор за срце PPG, сензор за забрзување, жироскоп, геомагнетски сензор, сензор за светлина, триаксијален акцелерометар, GPS + glonass
Батерија
195 mAh литиумска
Отпорност на вода и прашина
5ATM
Пакетот содржи
1 x Amazfit GTR Smart Watch 1 x База за полнење со кабел 1 x Прирачник за употреба
Гаранција
2 години

Нема рецензии во овој момент.

други производи

14 други производи во истата категорија:
Производот е додаен за споредба.