Amazfit GTR 42mm - Паметен Часовник - Црн
   Amazfit GTR 42mm - Паметен Часовник - Црн
   Amazfit GTR 42mm - Паметен Часовник - Црн
   Amazfit GTR 42mm - Паметен Часовник - Црн

   Amazfit GTR 42mm - Паметен Часовник - Црн

   Напиши рецензија (0)
   8.990 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   1,2 "AMOLED екран на допир, литиумска батерија од 195 mAh, водоотпорност 5ATM, GPS + GLONASS, сензор за отчукување на срце, преглед на повици / SMS / E-mail | Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава | ЕУ верзија

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Паметен часовник Amazfit GTR 42mm - црн

   Извонредни перформанси, стил и елегантен дизајн

   Amazfit GTR е достапен во големина од 42 мм и доаѓа со силиконско ремче. Екранот е една од силните страни на овој часовник и се карактеризира со 1,2 инчен AMOLED панел од 390 x 390 пиксели, заштитен со стакло Gorilla Glass 3.

   Часовникот Amazfit GTR апсолутно ќе ве импресионира со своите паметни карактеристики.

   Што се однесува до сензорите, GTR може да се пофали со BioTracker PPG, акцелерометар со 6 оски, геомагнетски сензор, сензор за атмосферски притисок, капацитивен сензор и сензор за осветленост, придружени со Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, отпорност на вода до 5 атмосфери (50 m под вода) и секако многубројните функции поврзани со нотификации од социјалните мрежи, поминати чекори, квалитет на сонот итн.

   Оваа верзија, благодарение на професионални алгоритми со голема прецизност, ја поддржува функцијата за откривање на аритмии при мерење на срцето во реално време, вклучувајќи ги и атријалните фибрилации.

   Часовникот сам ќе ве предупреди со вибрации кога ќе открие срцев ритам што ја надминува нормалната вредност.

   На десната страна има две копчиња, едно за вклучување и исклучување (како и за враќање на почетна страна) и едно копче за брз пристап до останатите функции.

   Amazfit GTR ги интегрира следните фукнции: примање нотификациите од паметниот телефон благодарение преку Bluetooth, педометар, брзина, мерење на квалитетот на спиењето, временска прогноза, музика, потсетник, будилник, компас, хронограф, тајмер, можноста за наоѓање на телефонот и промена на темата, во комбинација со неколку други поврзани со физичката активност и спортот.

   Поддржани се 12 режими на спорт: трчање на отворено, трчање на трака, пешачење, возење велосипед, пливање на отворено, пливање во базен, елиптична фитнес справа, планинарење, крос-кантри трчање, скијање, статичен велосипед и вежбање.

   Amazfit GTR е компатибилен со паметни телефони опремени со барем Android 5.0 Lollipop или iOS 10.0.

   Батериjata од 195 mAh, овозможува околу 12 дена загарантирано работење во типичен режим и 34 дена во stand by режим.

   Спушти ја бесплатната апликација Amazfit и искористи ги можностите што ги нуди овај паметен и спортски часовник.
   Amazfit
   365836
   1 производ

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   GTR 42mm
   Оперативен систем
   Android 5.0/iOS 10 или нивни понови верзии
   Дисплеј
   1,2" AMOLED 390x390px
   Поврзување
   Bluetooth 5.0
   Функции
   Прилагодување на осветленост, календар, стоперица, будилник, тајмер, временска прогноза, 5ATM водоотпорен, известувања, потсетник за е-пошта / повик / СМС, музика, следење калории, GPS, надморска височина, брзина, каденција
   Батерија
   195 mAh литиумска
   Сензори
   Сензор за срце PPG, сензор за забрзување, жироскоп, геомагнетски сензор, сензор за светлина, триаксијален акцелерометар, GPS + glonass
   Пакетот содржи
   1 x Amazfit GTR Smart Watch 1 x База за полнење со кабел 1 x Прирачник за употреба
   Отпорност на вода и прашина
   5ATM
   Димензии
   42mm, ширина на ремче: 20 mm
   Гаранција
   2 години
   Тежина
   25,5g

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Amazfit GTR 42mm - Паметен Часовник - Црн

   14 други производи во иста категорија:

   Amazfit GTR 42mm - Паметен Часовник - Црн

   8.990 ден.
   со ДДВ