Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет
   Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет
   Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет
   Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет
   Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет

   Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет

   Напиши рецензија (0)
   19.390 ден.
   19.990 ден.
   Заштеди 600 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Мултифункционална контролна табла, автономија до 20км, максимална брзина до 20км/ч | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција | ЕУ верзија

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Mi Scooter Essential - Електричен тротинет - црн

   Пристигна уште еден наследник на незаборавната серија Xiaomi M365 електрични тротинети - Essential. Едноставен и лесен за пренос од едно на друго место, меѓу другото одличен за градско возење на пократка релација и избегнување на гужвата во прометните места.

   Изработен е од висококвалитетни материјали и опремен со двоен начин на кочење E-ABS + диск кочници. Моторот достигнува максимална моќ до 500W (250W/500W). Се карактеризира со литиум батерија од новата генерација со чија помош Essential ќе ви овозможи удобно градско возење и автономија до 20 километри а и совладување на нагорнини до 10%.

   Поддржува 3 начини на возење, така што можете возењето да си го прилагодите на вашите потреби. Доколку се наоѓате во поголема гужва или сте опкружени со луѓе едноставно подесете го начинот на возење на "Пешачење" (0-5км/ч). Доколку брзината ја подесите на стандарден начин на возење, тротинетот ќе развие брзина до 15км/ч. На начин "Sport" тротинетот постигнува брзина до 20 км/ч.

   Xiaomi Mi Essential може да се пофали и со повеќенаменска контролна табла на која се прикажани важни и корисни информации и тоа во реално време. Со само едно притискање на копчето сместено на контролната табла може да управувате со тротинетот и тоа: да го вклучувате или исклучувате, да го промените начинот на возење или да ги вклучите и исклучите предните светла.

   Дизајнерите на тротинетот користеле TPR материјал за изработка на рачките.

   Со Kinetic Energy Recovery System (KERS) кинетичката енергија ја претвора во електрична за што поголем век на траење на батеријата. Во однос на претходната генерација, составот за поврат на кинетичката енергија е целосно унапреден. При секое кочење или возење без додавање гас кинетичката енегија се претвора во електрична.

   Со цел тротинетот подобро да ги поминува препреките и да ги ублажува ударите, опремен е со 8,5 инчни гуми.

   Апликацијата Smart App ќе ви овозможи да го пратите возењето и да ги анализирате статистичките и технички податоци. На пример, преостаната батерија, состојба на истата и слично. Ќе добиете автоматско известување ако биде забележана некаква неправилност.

   Xiaomi Mijia Essential поседува IP54 сертификат за заштита од прашина и дожд (но, тротинетот не е наменет за возење по вода).

   За да го стартувате тротинетот потребно е лесно да се поттурнете со ногата и моторот ќе почне да работи.

   Xiaomi
   000260

   Технички податоци

   Боја
   Црна
   Модел
   Essential
   Напредни функции
   E-ABS + диск кочници, 3 начини на возење, Smart App, Kinetic Energy Recovery System
   Автономија до 20 километри
   Димензии
   108 x 43 x 114 cm/ 108 x 43 x 49 cm (преклопен)
   Гаранција
   2 години
   Тежина
   12 кг,
   Моќ
   250W (max 500W), до 20 км/ч

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Mi Scooter Essential Lite - Електричен тротинет

   19.390 ден.
   19.990 ден.
   Заштеди 600 ден.
   со ДДВ