MS ENERGY eBike c500 size М електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c500 size М електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c500 size М електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c500 size М електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c500 size М електричен велосипед

   MS ENERGY eBike c500 size М електричен велосипед

   Напиши рецензија (0)
   104.999 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Мотор (на средина): Bafang M200, 250W mid motor 65Nm

   Батерија:36v 16Ah LG Battery

   Рамка:19” М , Aluminium 6061, smooth welding

   Менувач (позади):Shimano Altus 8 брзини

   Кочници:Tektro HD -T275 Опсег:150 - 160km

   П/З браник + Багажник + П/З светла

   Гаранција: 12 месеци

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Новиот MS ENERGY eBike c500 е градски велосипед, опремен со менувач со врвен квалитет SHIMANO ALTUS, предна суспензија од 100 mm и цевка за седиште со суспензија што го прави вашето возење повеќе од пријатно. Велосипедот е опремен со извонреден централен мотор BAFANG M200 кој постигнува вртежен момент од 65 Nm. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и хидраулични сопирачки со врвен квалитет TEKTRO HD-T275. Батеријата LG 16Ah ви овозможува опсег до 160 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и степенот на помош Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светли

   Тип на велосипед: City eBike

   Мотор: Bafang M200, 250W mid motor 65 

   Екран: Bafang LCD, 5 lvl speed assist 

   Батерија: 36v 16Ah LG Battery 

   Полнач: AC 100V - 230V smart charger 

   Опсег: 150 - 160km 

   Рам: 19”M/21” L, Al 6061,smooth wel 

   Виљушка: Lockout, Travel: 100mm 

   Заден менувач: Shimano Altus 8 speed 

   Рачки на менувачот: Shimano ASLM3158RC 8 speed 

   Касета: Shimano TourneyCSHG2008 11-32T 

   Ланец: KMC z7 

   Погон: Bafang CW B1.A1, 38T 

   Кочници: Tektro HD -T275, aluminium 

   Предни кочници: Tektro HD -T275, 160mm 

   Задни кочници: Tektro HD -T275, 160mm 

   Надворешни гуми: CST C1446 28” x 1,75 

   Тркала: Double wall aluminium alloy 

   Предница: 36H, quick release 115mm 

   Задница: 36H, 8 speed casset, quick rls 

   Spokes: Stainless steel 

   Волан: Width: 660mm Aluminium 

   Грипови: Rubber 130mm 

   Цевка на воланот: ZOOM adjustable 110mm / 41mm 

   Лежиште на виљушката: 1 -1/8*44/50*30, H:19.9mm 

   Седиште: FS FU-2020-12 

   Цевка на седиште: Aluminium alloy, 350mm 

   Педали: Wellgo C169 

   Максимално оптеретување: 120 kg 

   0001235563
   5 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   MS ENERGY eBike c500 size М електричен велосипед

   16 други производи во иста категорија:

   MS ENERGY eBike c500 size М електричен велосипед

   104.999 ден.
   со ДДВ