MS ENERGY eBike c100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c100 електричен велосипед
   MS ENERGY eBike c100 електричен велосипед

   MS ENERGY eBike c100 електричен велосипед

   Напиши рецензија (0)
   92.999 ден.
   151.999 ден.
   Заштеди 59.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Мотор (позади): Ananda M81 250W 80Nm,36V 14Ah LG Lithium battery 

   Рамка: 17” M, Aluminium 6061, smooth welding

   Менувач (позади): Shimano Altus RD-M310 8 брзини

   Кочници: Tektro HD -T275

   Опсег: 120 - 130km

   П/З браник + Багажник + П/З светла

   Гаранција: 12 месеци

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Новиот MS ENERGY eBike c100 е градски велосипед опремен со менувач SHIMANO ALTUS и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење низ градот безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO HD-T275 хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор ANANDA M81 со 80 Nm и LG батерија од 504 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни калници и светла.

   Тип на велосипед: City eBike

   Мотор: Ananda M81 250W 80Nm 

   Екран: Ananda LCD D10 

   Батерија: 36V 14Ah LG Lithium battery 

   Полнач: AC 100V - 230V smart charger 

   Опсег: 120 - 130km 

   Рам: 17” M, Al 6061, smooth welding 

   Виљушка: Suntour NEX, 60mm travel 

   Заден менувач: Shimano Altus RD-M310 8 speed 

   Рачки на менувачот: Shimano Altus SL-M310 8 speed 

   Касета: Sunrace CSM909AV 11-34T 

   Ланец: KMC X8 EPT 

   Погон: Prowheel, 34T 

   Кочници: Tektro HD -T275, aluminium 

   Предни кочници: Tektro HD -T275, 180mm 

   Задни кочници: Tektro HD -T275, 160mm 

   Надворешни гуми: CST C1698 27.5” x 1.75” 

   Тркала: Double wall alum. alloy, 36H 

   Предница: Moudus MD-JA159F, 36H 

   Задница: Modus MD-JA259R, 36H 

   Spokes: Stainless steel 

   Волан: Width: 640mm Aluminium 

   Грипови: Velo Rubber 130mm 

   Цевка на воланот: ZOOM, Aluminium alloy 

   Лежиште на виљушката: 28.6*44-55*30, H=24.1 mm 

   Седиште: SR -Rio Unisex 

   Цевка на седиште: 30.4*350mm, Aluminium alloy 

   Педали: Wellgo, plastic+rubber 

   Максимално оптеретување: 100 kg 

   0001234359
   5 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   MS ENERGY eBike c100 електричен велосипед

   16 други производи во иста категорија:

   MS ENERGY eBike c100 електричен велосипед

   92.999 ден.
   151.999 ден.
   Заштеди 59.000 ден.
   со ДДВ