Xiaomi Yesoul C1H Spinning Bike статичен велосипед црн
   Xiaomi Yesoul C1H Spinning Bike статичен велосипед црн

   Xiaomi Yesoul C1H Spinning Bike статичен велосипед црн

   Напиши рецензија (0)
   24.990 ден.
   25.990 ден.
   Заштеди 1.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Магнетен систем, држач за телефон или таблет, ергономски и елегантен дизајн

   Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава 3-5 работни дена | 2 години гаранција

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Велосипедот за вежбање YESOUL C1H ќе ви овозможи да ја подобрите вашата физичка кондиција на лесен и пријатен начин од удобноста на вашиот дом. Со негова помош, ќе можете редовно да го следите вашиот напредок и да следите и поставувате тренинзи и предизвици на начин кој најмногу ви одговара.

   Како и останатите велосипеди за вежбање од семејството YESOUL, моделот C1H исто така има навистина мала зафатнина од само 0,5м2 и тежи само 35 килограми. C1H се одликува со компактен рам од јаглероден челик, ултра тивки лежишта, алуминиумски замаец, педали со нелизгачки затворен дизајн и прилагодлива висина на рачките, како и седиштето кое е обложено со кожа за поудобно корисничко искуство. Има носивост до 120 килограми, а благодарение на вградените тркалца, можете лесно да го преместите од една во друга просторија.

   YESOUL C1H го користи веќе добро познатиот систем на прилагодлив магнетен отпор без триење. Неговиот издржлив појас обезбедува тивко работење и овозможува прилагодување на неговата затегнатост, со што се намалуваат вибрациите и загубата на енергија за време на педалирање. Ременот не се лизга или отстапува, што значи подобрено искуство при користење на производот. За да го контролирате интензитетот на самиот тренинг, отпорот може да се прилагоди според вашето фитнес ниво. За таа цел, едноставно свртете го копчето нагоре или надолу за да го поставите саканиот интензитет и притиснете ја лентата за отпор за да го запрете алуминиумскиот замаец.

   Верзијата C1H е опремена со интегриран Bluetooth 4.0, кој овозможува поврзување со вашиот паметен телефон или таблет и е компатибилен со IOS и Android 5.0 и со понови верзии на оперативни системи. Преку апликацијата Yesoul, можете да го следите вашиот напредок во реално време и да ги гледате клучните статистики како што се: брзина, растојание, потрошени калории, пулс или ниво на отпор и времетраење на тренингот. Можете исто така да ја зачувате вашата статистика или да ја споделите со вашите пријатели. Покрај горенаведеното, апликацијата ви нуди и импресивен број спортски курсеви, тренинзи во живо, планови за обука, велосипедски заедници итн.

   001059
   3 производи

   Специфични референци

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Yesoul C1H Spinning Bike статичен велосипед црн

   14 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Yesoul C1H Spinning Bike статичен велосипед црн

   24.990 ден.
   25.990 ден.
   Заштеди 1.000 ден.
   со ДДВ