Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела

   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела

   Напиши рецензија (0)
   20.990 ден.
   28.990 ден.
   Заштеди 8.000 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Моќ 2200Pa, влажно чистење и вшмукување, 2во1 резервоар за вода и прашина, сензори и алгоритми | Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години.

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Viomi SE роботска правосмукалка - бела

   Ви го претставуваме новиот VIOMI SE робот правосмукалка, дизајниран со сите потребни функции на врвна роботска правосмукалка.

   Роботот, со помош на паметниот ласерски состав LDS со скенер од 360° и AI алгоритам за прецизно мапирање на просторот, може на прецизен начин да направи план за чистење на просторијата, додека пак AI паметното чистење од Y-тип значително ќе ја подобри ефикасноста и ќе овозможи темелно чистење. AI прави интеракција со околината така што на паметен начин ќе го одбере оптималниот пат, што автоматски го скратува времето на чистење и ја зголемува ефикасноста на чистењето за дури 30%.

   Добивајте известувања на вашиот смартфон во реално време, а со помош на апликацијата ќе имате можност да одберете просторија која сакате да биде исчистена или некое друго точно определено место, да го одберете времето или распоредот на чистење. Може да креирате 7 распореди на чистење, а роботот ќе креира дури 5 различни мапи.

   Со помош на NIDEC моторот(brushless), Viomi SE добива моќност од 2200 PA така што на моќен начин ќе го исчисти вашиот дом во само еден циклус. Не е важно дали имате теписи или можеби нерамен под, Viomi SE без никаков проблем ќе ги избегне препреките и ќе се искачи на висина до 2 цм. Сетот сензори, 12 вкупно, има за цел да му овозможи на роботот што поефикасно да се справи во сложена просторија на начин што многу брзо ќе го запознае теренот и лесно ќе ги избегне сите препреки. Viomi SE користи 2во1 резервоар за вода и прашина со капацитет од 500 мл (300 мл резервоар за прашина и 200 мл за вода). Роботот автоматски го регулира изнесот на вода така што рамномерно ја испушта истата и со тоа спречува несакано протекување на некои површини.

   Батеријата од 3200 mAh овозможува автономија на производот до 120 минути, што е доволно за чистење на простор до 200 метри квадратни со само едно полнење. Доколку за време на чистењето се испразни батеријата, роботот автоматски ќе се наполни и ќе продолжи со чистењето од каде застанал, без притоа да прескокнува некои делови или пак да ги повторува веќе исчистените.

   Xiaomi
   372010

   Технички податоци

   Боја
   Бела
   Модел
   Viomi SE
   Батерија
   3200mAh
   Димензии
   350mm x 350mm x 94.5mm
   Гаранција
   2 години
   Тежина
   4.4 kg
   Моќ
   2200Pa

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела

   16 други производи во иста категорија:

   Viomi SE - Роботска правосмукалка - Бела

   20.990 ден.
   28.990 ден.
   Заштеди 8.000 ден.
   со ДДВ