Xiaomi Dreame F9 - роботска правосмукалка
   Xiaomi Dreame F9 - роботска правосмукалка
   Xiaomi Dreame F9 - роботска правосмукалка

   Xiaomi Dreame F9 - роботска правосмукалка

   Напиши рецензија (0)
   15.990 ден.
   со ДДВ
   Распродадено

   Вшмукувачка моќ од 2500Pa, суво и влажно чистење, голем капацитет на батерија од 5200mAh | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Xiaomi Dreame F9 Робот правосмукалка

   Еден од најекономичните, light верзии на роботските правосмукалки се одликува со вграден сензор LDS (ласерски сензор за растојание) и капацитет на резервоарот за прашина од 0.60л. Резервоарот за вода има капацитет до 200мл.

   Dreame F9 располага со батерија од 5200mAh. Доколку при работа останат 15% капацитет, роботот автоматски се враќа на базата за полнење сѐ додека не е повторно спремен да го продолжи чистењето од точката до која застанал со чистење.

   Филтерот за вода целосно го контролира излезот на вода при миење на подот. Освен тоа, роботот е така дизајниран што на лесен начин ќе дополните вода и повторно ќе го приклучите џогерот.

   Првото прашање кое секогаш си го поставуваме, зборувајќи за роботите, е тоа дали роботот има капацитет да го исчисти нашиот дом на ефикасен начин како што ние би сакале. Затоа тука е LDS сензорот со скенер од 166 степени кој ја набљудува површината во домот со цел да го избере најкраткиот пат за чистење.

   Се советува да се користи дестилирана вода во соодветниот резервоар. Разни средства и детергенти може да предизвикаат оштетување на роботот.

   Xiaomi
   000613

   Технички податоци

   Боја
   Бела
   Модел
   Dreame F9
   Функции
   суво и водено чистење, управување преку апликација
   Батерија
   5200mAh, литиумска
   Сензори
   LDS, сензор за ниво, анти судир сензори, жироскоп, акцелерометар
   Гаранција
   2 години
   Моќ
   2500Pa

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Xiaomi Dreame F9 - роботска правосмукалка

   16 други производи во иста категорија:

   Xiaomi Dreame F9 - роботска правосмукалка

   15.990 ден.
   со ДДВ