Клима Hisense Energy SE KA35XR0EG/KA35XR0EW INVERTER 3,5KW -20C, WI-FI
   Клима Hisense Energy SE KA35XR0EG/KA35XR0EW INVERTER 3,5KW -20C, WI-FI

   Клима Hisense Energy SE KA35XR0EG/KA35XR0EW INVERTER 3,5KW -20C, WI-FI

   Напиши рецензија (0)
   32.990 ден.
   39.990 ден.
   Заштеди 7.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   ИНВЕРТЕР Клима уред HISENSE

   Energy Se KA35XR0EG – KA35XR0EW

   Eнергетска класа на ладење и греење: А+++

   Разладна моќност: 3.500 W

   Грејна моќност: 3.900 W

   Сооднос SEER – ладење 8,5

   Сооднос SCOP – греење 4,6

   Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

   Гаранција 3 години 

   Промотивно до 31.07 - продолжување до 10 години 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Тип на единицата: Внатрешна единица

   Работна температура во режим на греење : -20- 24

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

   Опсег на поставување на температура: 16-30

   Разладно средство: R32

   Меморија на позицијата на насочувачите

   Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно

   Брзина на надворешниот вентилатор: 3

   Брзина на внатрешниот вентилатор: 7

   Затемнување на екран

   Само-дијагностика

   Автоматски внатрешен вентилатор

   Просечна грејна моќност (Pdesignh) – просечна грејна сезона: 2,8 kW

   Деклариран капацитет (Pdh(Tj)) – просечна грејна сезона: 2,8 kW

   Надворешна единица

   Внатрешна единица

   Моќност за ладење: 3,5 kW

   Капацитет на одвлажнување: 1,2 L/h

   Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm

   4 во 1 филтер – витамин Ц, катехин, сребрени јони, ХЕПА, активен јаглен

   Автоматско работење

   Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)

   Заштита од замрзнување

   Ноќен режим на работа – Night mode

   Турбо функција

   Функција за отстранување на влага

   Вентилирање – проветрување

   Тајмер 24h

   Паметна гласовна контрола

   Hi-nano Генератор

   Приклучна моќ(V): 220-240 V

   Минимална јачина на звукот: 56 dB(A)re1pW

   Грејна моќност: 3.900 W

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   Фреквенција: 50 Hz

   Полнење на фреон: 0,8 gr

   Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2×10-5Pa

   Максимален звучен притисок: 40 dB(A)2×10-5Pa

   Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.000 W

   Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 890 W

   Греач на надворешна единица

   Минимален проток на воздух: 350 m³

   Проток на воздухот: 580 m³

   Цевка за течност: 6,35 mm

   Дијаметар на цевката за разладен медиум: 9,53 mm

   Максимална должина на цевките: 15 m

   Максимална висинска разлика: 8 m

   Номинална вредност на струјата при ладење: 4 A

   Номинална вредност на струјата при греење: 4,5 A

   Wi-Fi управување: Вградено

   Димензии (ШxВxД): 79,8 × 25,6 × 19,1 cm

   Нето тежина на апаратот: 7,6 kg

   Бруто тежина на апаратот: 8,88 kg

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W


   Гаранција: 2 години


   Напомена за монтажа:

   Монтажата на уредот не е вклучена во цената и е обврска на купувачот.
   Доколку е потребно, можеме да препорачаме сервис за монтажа со кој соработуваме.

   26222
   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Клима Hisense Energy SE KA35XR0EG/KA35XR0EW INVERTER 3,5KW -20C, WI-FI

   16 други производи во иста категорија:

   Клима Hisense Energy SE KA35XR0EG/KA35XR0EW INVERTER 3,5KW -20C, WI-FI

   32.990 ден.
   39.990 ден.
   Заштеди 7.000 ден.
   со ДДВ