Клима HISENSE Easy smart CA35YR03G/CA35YR03W INVERTER 3,5KW -15C, WI-FI READY
   Клима HISENSE Easy smart CA35YR03G/CA35YR03W INVERTER 3,5KW -15C, WI-FI READY
   Клима HISENSE Easy smart CA35YR03G/CA35YR03W INVERTER 3,5KW -15C, WI-FI READY

   Клима HISENSE Easy smart CA35YR03G/CA35YR03W INVERTER 3,5KW -15C, WI-FI READY

   Напиши рецензија (0)
   23.990 ден.
   28.990 ден.
   Заштеди 5.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Влезна моќ ладење/греење: 3400/3800W

   Коефициент SEER/SCOP: 6.1W/4W

   Проток на воздух: 350/550 m³

   Работна температура: -15 до 43°C

   Капацитет на одвлажнување: 1,2L/h

   Wi-Fi/Тајмер 24h/Night mode/Турбо

   Само-дијагностика: Самочистење

   Гаранција 3 години 

   Промотивно до 31.07 - продолжување до 10 години 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Далечинско управување: Далечински управувач

   Препорачана употребна површина: 12-24

   Работна температура во режим на греење : -20- 24

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

   Опсег на поставување на температура: 16-30

   Меморија на позицијата на насочувачите

   Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно

   Енергетска класа – греење: А+

   Брзина на надворешниот вентилатор: 3

   Брзина на внатрешниот вентилатор: 7

   Моќност за ладење (BTU/h): 12000

   Скриен ЛЕД дисплеј/Затемнување на екран

   Автоматски внатрешен вентилатор

   Моќност за ладење: 3,4 kW

   Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm

   Филтер со активен јаглен

   Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)

   Заштита од замрзнување

   Ноќен режим на работа – Night mode

   Турбо функција

   Функција за отстранување на влага

   Вентилирање – проветрување

   Приклучна моќ(V): 220-240 V

   Минимална јачина на звукот: 64 dB(A)re1pW

   Фреквенција: 50 Hz

   Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.050 W

   Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1.140 W

   Цевка за течност: 6,35 mm

   Максимален звучен притисок: 39 dB(A)2×10-5Pa

   Димензии (ШxВxД): 79 × 25,5 × 20 cm

   26217
   11 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Клима HISENSE Easy smart CA35YR03G/CA35YR03W INVERTER 3,5KW -15C, WI-FI READY

   14 други производи во иста категорија:

   Клима HISENSE Easy smart CA35YR03G/CA35YR03W INVERTER 3,5KW -15C, WI-FI READY

   23.990 ден.
   28.990 ден.
   Заштеди 5.000 ден.
   со ДДВ