КЛИМА HISENSE EASY SMARТ CA70BT1AG/CA70BT1AW 7KW -15C, WI-FI READY
   КЛИМА HISENSE EASY SMARТ CA70BT1AG/CA70BT1AW 7KW -15C, WI-FI READY
   КЛИМА HISENSE EASY SMARТ CA70BT1AG/CA70BT1AW 7KW -15C, WI-FI READY

   КЛИМА HISENSE EASY SMARТ CA70BT1AG/CA70BT1AW 7KW -15C, WI-FI READY

   Напиши рецензија (0)
   55.990 ден.
   59.990 ден.
   Заштеди 4.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Влезна моќ ладење/греење: 2150/2060W

   Капацитет на ладење/греење: 6500/7100W

   Коефициент SEER/SCOP: 6.2W/4W

   Проток на воздух: 750/1.100 m³

   Работна температура: -15 до 43°C

   Капацитет на одвлажнување: 2,2L/h

   Wi-Fi/Тајмер 24h/Night mode/Турбо

   Гаранција 3 години 

   Промотивно до 31.07 - продолжување до 10 години 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Далечинско управување: Далечински управувач

   Работна температура во режим на греење : -15- 24

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15-43

   Опсег на поставување на температура: 16-30

   Компактен дизајн

   Копче за рачно управување

   Режим на работа: Инвертер

   Разладно средство: R32

   Меморија на позицијата на насочувачите

   Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно

   Брзина на надворешниот вентилатор: 3

   Брзина на внатрешниот вентилатор: 7

   Далечински управувач како собен термостат

   Затемнување на екран

   Само-дијагностика

   Автоматски внатрешен вентилатор

   Просечна грејна моќност (Pdesignh)-5,45 kW

   Деклариран капацитет (Pdh(Tj))-5,45 kW

   Моќност за ладење: 6,5 kW

   Капацитет на одвлажнување: 2,2L/h

   Дијаметар на кондензациската цевка: 18mm

   Филтер со активен јаглен

   Автоматско работење

   Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)

   Заштита од замрзнување

   Ноќен режим на работа-Night mode

   Турбо функција

   Функција за отстранување на влага

   Вентилирање-проветрување

   Тајмер 24h

   МоќностV: 220-240 V

   Минимална Моќност на звукот: 63 dBAre1pW

   Грејна моќност: 7.100W

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   Фреквенција: 50 Hz

   Разладна моќност: 6.500W

   Потрошувачка на ел. енергија при греење: 2.150W

   Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 2.060W

   Цевка за течност: 9,53mm

   Wi-Fi управување: Подготвен

   Димензии (ШxВxД): 99,8×32,5×22,5cm

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   26219
   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   КЛИМА HISENSE EASY SMARТ CA70BT1AG/CA70BT1AW 7KW -15C, WI-FI READY

   14 други производи во иста категорија:

   КЛИМА HISENSE EASY SMARТ CA70BT1AG/CA70BT1AW 7KW -15C, WI-FI READY

   55.990 ден.
   59.990 ден.
   Заштеди 4.000 ден.
   со ДДВ