КЛИМА HISENSE ENERGY PRO PLUS QG35XV0EG/QG35XV0EW
   КЛИМА HISENSE ENERGY PRO PLUS QG35XV0EG/QG35XV0EW
   КЛИМА HISENSE ENERGY PRO PLUS QG35XV0EG/QG35XV0EW

   КЛИМА HISENSE ENERGY PRO PLUS QG35XV0EG/QG35XV0EW

   Напиши рецензија (0)
   39.990 ден.
   49.990 ден.
   Заштеди 10.000 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Моќност ладење/греење: 3500/4200W

   Потрошувачка греење/ладење:980W/790W

   Коефициент SEER/SCOP: 8.5W/5.1W

   Проток на воздух: 480-650 m³

   Работна температура: -22 до 43°C

   Капацитет на одвлажнување: 1.2L/h

   Wi-Fi/Тајмер 24h/Night mode/Турбо/LED

   Гаранција 3 години 

   Промотивно до 31.07 - продолжување до 10 години 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Енергетска класа – греење: A+++

   Wi-Fi управување: Вградено

   Препорачана употребна површина: 12-24

   Работна температура во режим на греење : -22- 24

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

   Опсег на поставување на температура: 16-30

   Разладно средство: R32

   Меморија на позицијата на насочувачите

   Брзина на надворешниот вентилатор: 3

   Брзина на внатрешниот вентилатор: 7

   Скриен ЛЕД дисплеј/Затемнување на екран

   Само-дијагностика

   Автоматски внатрешен вентилатор

   Просечна грејна моќност: 2,6 kW

   Капацитет на одвлажнување: 1,2 L/h

   Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm

   Автоматско повторно вклучување при прекин на ел. енергија

   Заштита од замрзнување/Турбо функција

   Функција за отстранување на влага

   Вентилирање – проветрување

   Тајмер 24h/Паметна гласовна контрола

   Hi-nano Генератор

   Минимална јачина на звукот: 54 dB(A)re1pW

   Грејна моќност: 4.200 W

   Минимален звучен притисок: 30 dB(A)2×10-5Pa

   Максимален звучен притисок: 38 dB(A)2×10-5Pa

   Потрошувачка на ел. енергија при греење: 980 W

   Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 790 W

   Греач на надворешна единица

   Минимален проток на воздух: 480 m³

   Проток на воздухот: 650 m³

   Цевка за течност: 6,35 mm

   Максимална должина на цевките: 20 m

   Максимална висинска разлика: 10 m

   Сооднос SEER – ладење: 8,5

   Сооднос SCOP – греење: 5,1

   Коефициент COP: 4,29

   Димензии (ШxВxД): 88,3 × 30,5 × 19,8 cm

   803032
   9 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   КЛИМА HISENSE ENERGY PRO PLUS QG35XV0EG/QG35XV0EW

   14 други производи во иста категорија:

   КЛИМА HISENSE ENERGY PRO PLUS QG35XV0EG/QG35XV0EW

   39.990 ден.
   49.990 ден.
   Заштеди 10.000 ден.
   со ДДВ