Клима Hisense Wings Pro KB70BT1EG / KB70BT1EW INVERTER 7KW -15C, WI-FI
   Клима Hisense Wings Pro KB70BT1EG / KB70BT1EW INVERTER 7KW -15C, WI-FI

   Клима Hisense Wings Pro KB70BT1EG / KB70BT1EW INVERTER 7KW -15C, WI-FI

   Напиши рецензија (0)
   60.990 ден.
   со ДДВ
   На залиха

   Клима уред - внатрешна единица 

   Разладна моќност: 6.500 W 

   Грејна моќност: 7.100 W 

   Ноќен режим на работа - Night mode 

   Автоматско работење 

   Турбо функција 

   Заштита од ладен воздух  Тип на дисплеј:

   ЛЕД дисплеј 

   Работна температура во режим на греење : -15- 24 

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 - 43

   Гаранција 3 години 

   Промотивно до 31.07 - продолжување до 10 години 

   Кол:
   • Безбедно плаќање онлајн или при доставаБезбедно плаќање онлајн или при достава
   • Брза и сигурна испоракаБрза и сигурна испорака
   • Корисничка поддршкаКорисничка поддршка

   Тип на единицата: Внатрешна единица

   Тип на монтажа: На ѕид

   Далечинско управување: Далечински управувач

   Препорачана употребна површина: 26-38

   Работна температура во режим на греење : -15- 24

   Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 - 43

   Опсег на поставување на температура: 16-30

   Компактен дизајн

   Копче за рачно управување

   Режим на работа: Инвертер

   Разладно средство: R32

   Меморија на позицијата на насочувачите

   Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно

   EER: 3,15

   Енергетска класа - греење: А+

   Брзина на надворешниот вентилатор: 3

   Брзина на внатрешниот вентилатор: 7

   Моќност за ладење (BTU/h): 24000

   Моќност за ладење (BTU/h): 24000

   Далечински управувач како собен термостат

   Скриен ЛЕД дисплеј

   Затемнување на екран

   Само-дијагностика

   Автоматски внатрешен вентилатор

   Просечна грејна моќност (Pdesignh) - просечна грејна сезона: 5,45 kW

   Деклариран капацитет (Pdh(Tj)) - просечна грејна сезона: 5,45 kW

   Моќност за ладење: 6,5 kW

   Капацитет на одвлажнување: 2,2 L/h

   Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm

   4 во 1 филтер - витамин Ц, катехин, сребрени јони, ХЕПА, активен јаглен

   Автоматско работење

   Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)

   Функција за самочистење

   Заштита од замрзнување

   Ноќен режим на работа - Night mode

   Турбо функција

   Ладење

   Греење

   Функција за отстранување на влага

   Вентилирање - проветрување

   Тајмер 24h

   Паметна гласовна контрола

   Hi-nano Генератор

   Приклучна моќ(V): 220-240 V

   Минимална јачина на звукот: 63 dB(A)re1pW

   Грејна моќност: 7.100 W

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

   Фреквенција: 50 Hz

   Разладна моќност: 6.500 W

   Полнење на фреон: 1,3 gr

   Минимален звучен притисок: 39 dB(A)2x10-5Pa

   Максимален звучен притисок: 48 dB(A)2x10-5Pa

   Потрошувачка на ел. енергија при греење: 2.150 W

   Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 2.060 W

   Греач на надворешна единица

   Минимален проток на воздух: 750 m³

   Проток на воздухот: 1.100 m³

   Цевка за течност: 9,53 mm

   Дијаметар на цевката за разладен медиум: 15,88 mm

   Максимална должина на цевките: 15 m

   Максимална висинска разлика: 15 m

   Номинална вредност на струјата при ладење: 9,2 A

   Номинална вредност на струјата при греење: 9,6 A

   Сооднос SEER - ладење: 6,2

   Сооднос SCOP - греење: 4

   Коефициент COP: 3,3

   Минимален звучен притисок: 39 dB(A)2x10-5Pa

   Максимален звучен притисок: 48 dB(A)2x10-5Pa

   Wi-Fi управување: Вградено

   Димензии (ШxВxД): 103,2 × 32,7 × 22,7 cm

   Димензии на амбалажата (ШxВxД): 112 × 39 × 31,5 cm

   Нето тежина на апаратот: 11 kg

   Бруто тежина на апаратот: 13,16 kg

   Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W


   Гаранција: 2 години


   Напомена за монтажа:

   Монтажата на уредот не е вклучена во цената и е обврска на купувачот.
   Доколку е потребно, можеме да препорачаме сервис за монтажа со кој соработуваме.

   800163
   10 производи

   Специфични референци

   Ново

   Нема рецензии во моментов

   Напиши рецензија
   Клима Hisense Wings Pro KB70BT1EG / KB70BT1EW INVERTER 7KW -15C, WI-FI

   15 други производи во иста категорија:

   Клима Hisense Wings Pro KB70BT1EG / KB70BT1EW INVERTER 7KW -15C, WI-FI

   60.990 ден.
   со ДДВ