Чистачи на пареа

Поткатегории

Активни филтери

Апарат за чистење со пареа...
-1 425 ден
 • Распродажба!
 • -1 425 ден

Апарат за чистење со пареа LAVOR GV KONE

Редовна цена 19 590 ден Цена 18 165 ден
6 На залиха

Апаратот за чистење со пареа GV KONE е моќен апарат кој ја чисти и стерилизира секоја површина со моќна пареа, без употреба на детергенти или други сретства за дезинфекција. Регулацијата на пареа овозможува да ја регулирате јачината со цел прилагодување на површината која сакате да ја исчистите. Одлична е за чистење на продавници, канцеларии и домаќинства. Овој апарат ги отстранува и најтврдокорните нечистотии вршејќи дезинфекција и елиминација на бактериите.Опремена е со галантерија на четки за најразлични површини.

 • Испушта пареа под притосок од 4 бари на температура од 143°C
 • Двоен термостат
 • Бојлер од 2,3 kW
 • Потребно време за загревање: 10 min
 • Должина на кабел за напојување: 6 m
 • Контролна табла со лед светла.
 • Производител: Lavor
 • Земја на потекло: Италија
 • Гаранција: 12 месеци

Чистач на пареа 1600W 350ml BLACK+DECKER

Цена 7 999 ден
2 На залиха

Основата за чистење може да ротира до 180 степени, овозможувајќи лесно маневрирање под мебелот и ќошевите. Елиминира 99.9% од домашните бубачки и бактерии без додатни хемиски средства. Променливо електронско прилагодување на пареата во зависност од материјалот кој се чисти. Подготвено за користење за 20 секунди од вклучувањето. Вграден воден филтер против бигор | Брза и бесплатна испорака низ цела Македонија |

Производот е додаен за споредба.