Рутери и интернет уреди

Поткатегории

Активни филтери

Mi WiFi Range Extender AC1200

Цена 1 490 ден
10 На залиха

Wifi сигурност: WPA-PSK / WPA2-PSK

Јачина на сигнал: 5 GHz - 867 Mbps; 2.4 GHz - 300 Mbps

Модел: RA75

RAM: 64MB

WiFi: IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz

Приклучок за струја: 100~240V, 50/60Hz, 0.3A; 1*10/100 Mbps Ethernet Port

Две антени

Максимална брзина на бежичен пренос: 5 GHz: 867 Mbps (802.11ac, 2*2 @80MHz); 2.4 GHz: 300

Mbps (802.11n, 2*2 @40MHz)

Димензии: 84×100×82 mm

Материјал: ABS пластика

Додатни информации: Range Extender Mode, Access Point Mode

Гаранција: 1 година

Xiaomi Mesh System AX3000 2 pack

Цена 7 790 ден
9 На залиха

Безжичен mesh систем AX3000 (2 парчиња).

Оперативен систем: MiWiFi ROM, базиран на OpenWRT

Фреквенција: 1.0GHz CPU

Меморија: 256 MB

WiFi: 2.4GHz, 5GHz;

Антена:  со висококвалитетен сигнал

Приклучоци: 

1×10/100/1000Mbps self-adaptive WAN port (Auto MDI/MDIX); 

3×10/100/1000Mbps self-adaptive LAN ports (Auto MDI/MDIX)

Димензии: 97 x 97 x 222 mm

Клучни карактеристики:

Wi-Fi 6

Гаранција: 1 година

Xiaomi Router AX3200

Цена 3 990 ден
10 На залиха

Mi Router AX3200 поддржува 2,4 GHz и 5 GHz безжични мрежи.

Овие два опсега имаат комбинирана теоретска безжична брзина од максимум 3202 Mbps. 

Уживајте во ултра брз пристап до Интернет, стабилна покриеност со сигнал, користење со голема брзина, беспрекорни HD видеа и онлајн игри.

Технологијата OFDMA му овозможува на вашиот рутер да испраќа податоци до повеќе крајни уреди со само еден пренос, каде што традиционалниот рутер треба да испрати повеќе преноси. 

OFDMA овозможува поефикасен пренос и намалена латентност, така што можете да користите повеќе уреди во исто време и да уживате во моментална реакција кога играте онлајн игри, без разлика дали сте на вашиот компјутер или паметен телефон.

Гаранција: 1 година

Mi Router 4A (White)

Цена 1 360 ден
9 На залиха

Димензии:188 mm x 100.5 mm x 175 mm

Процесор:MT7628DA

ROM:16MB

Внатрешна меморија:64MB

Антени за производот:4 надворешни сенасочни антени

две антени од 2,4 GHz од 5 dBi

две антени од 5 GHz од 6 dBi

LED индикаторски светла:2

Гаранција: 1 година

Xiaomi Mi WiFi 4A Dual Band Giga Version - Рутер

Цена 2 690 ден
6 На залиха

2,4GHz, Gigabit LAN, 64MB меморија, максимална брзина 300Mbps, 4 антени, Wi-Fi 802.11n | Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна достава низ цела Македонија | ЕУ верзија

Производот е додаен за споредба.