Активни филтери

Комплет Бисер БРАТСТВО

Цена 7 055 ден
10 На залиха

Најнова линија на Братство се  БИСЕР садовите произведени од инох 18/10 (произведен во ЕУ) по највисоки светски стандарди. За квалитетот на новата линија говори фактот што за рекордно време стана еден од најпродаваните производи. Во Бисер садовите може да се готви без вода и да се пече без маснотии на ниски температури. На тој начин храната ги задржува драгоцените витамини и минерали. 

Комплетот се состои од две тенџериња и една тава и тоа:

Тенџере Бисер ф20

Тенџере Бисер ф24

Тава Бисер ф 24

simboli-web1.jpg

Гарнитура садови БРАТСТВО

Цена 6 990 ден
10 На залиха

Гарнитурата се состои од 4 најпродавани тенџериња:

Тенџере ф16-1.5л

Тенџере ф20- 2.5л

Тенџере ф22- 4л

Тенџере ф24- 5л

Изработени од висококвалитетен инокс 18/10 за безбедно и здраво готвење.

Со изборот на Братство Садовите инвестирате во Вас и Вашите поколенија. 

simboli-web1.jpg

Вок тава БРАТСТВО премиум ф28

Цена 2 099 ден
20 На залиха

Карактеристики:

Дијаметар: ф28

Со иновативна технологија на комбинирање на внатрешен слој од алуминиум со инокс 18/10 (3 СЛОЈА инокс,алуминиум, инокс) Братство Премиум е класичен пример за идеален микс на форма и функција. Премиум изведбата на јадро од алуминиум овозможува рамномерна дистрибуција на топлинска енергија, а внатрешниот слој од не'рѓосувачки челик инокс 18/10 го прави готвењето БЕЗБЕДНО и ЗДРАВО.Чувствувајте се како професионалец во својот дом

simboli-web1.jpg

Вок тава БРАТСТВО со стаклен капак ф28

Цена 2 499 ден
20 На залиха

Карактеристики:

Дијаметар: ф28

Со иновативна технологија на комбинирање на внатрешен слој од алуминиум со инокс 18/10 (3 СЛОЈА инокс,алуминиум, инокс) Братство Премиум е класичен пример за идеален микс на форма и функција. Премиум изведбата на јадро од алуминиум овозможува рамномерна дистрибуција на топлинска енергија, а внатрешниот слој од не'рѓосувачки челик инокс 18/10 го прави готвењето БЕЗБЕДНО и ЗДРАВО.Чувствувајте се како професионалец во својот дом

simboli-web1.jpg

Правоаголна тава БРАТСТВО висина 8 cm

Цена 4 950 ден
10 На залиха

Карактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
71726 65 53 8

 

Правоаголна тава за ресторани и хотели. Подготвувајте вкусна и здрава храна во големи количини. Совршена за печење месо, храната останува мека, сочна и топла. Одобрена од професионалци.

Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Извонредни перформанси
* Лесно одржување
* Издржливост

Правоаголна тава БРАТСТВО висина 6,5 cm

Цена 4 520 ден
10 На залиха

Карактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
71726 65 53 6,5

 

Правоаголна тава за ресторани и хотели. Подготвувајте вкусна и здрава храна во големи количини. Совршена за печење месо, храната останува мека, сочна и топла. Одобрена од професионалци.

Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Извонредни перформанси
* Лесно одржување
* Издржливост

Правоаголна тава БРАТСТВО висина 4 cm

Цена 3 580 ден
10 На залиха

Карактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
71725 65 53 4

 

Правоаголна тава за ресторани и хотели. Подготвувајте вкусна и здрава храна во големи количини. Совршена за печење месо, храната останува мека, сочна и топла. Одобрена од професионалци.

Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Извонредни перформанси
* Лесно одржување
* Издржливост

Ѓувечара БРАТСТВО

Цена 3 685 ден
20 На залиха

Карактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
71731 50 34 10

Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Извонредни перформанси
* Лесно одржување
* Издржливост

Вангла БРАТСТВО 9л

Цена 1 910 ден
20 На залиха

Карактеристики:

Art. No Ø cm H cm V lit
72801 28 19 9

 

 Може да се користи за мешање на храната, за подготовка на салати како и за сервирање на бунар.

Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Лесно одржување
* Издржливост

Послужавник со гравура БРАТСТВО 50 cm

Цена 1 280 ден
30 На залиха

Карактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
72003 50 40 2

 

Елегантен послужавник  совршен за послужување на топли и ладни пијалоци. Страничната гравура и луксузниот дизајн го прават овој послужавник привлечен и посакуван. 
Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Лесно одржување
* Издржливост

Послужавник со гравура БРАТСТВО 40 cm

Цена 909 ден
Распродадено

Карактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
72002 40 32 2

 

Елегантен послужавник  совршен за послужување на топли и ладни пијалоци. Страничната гравура и луксузниот дизајн го прават овој послужавник привлечен и посакуван.
Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Лесно одржување
* Издржливост

Послужавник со гравура БРАТСТВО 35 cm

Цена 580 ден
20 На залиха

Карактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
72001 35 29 2

 

Елегантен послужавник  совршен за послужување на топли и ладни пијалоци. Страничната гравура и луксузниот дизајн го прават овој послужавник привлечен и посакуван.
Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Лесно одржување
* Издржливост

Чинија капак БРАТСТВО ф24

Цена 620 ден
50 На залиха

Карактеристики:

Art. No Ø cm H cm
72803 24 6,5

Чинија што може да ја користите во повеќе комбинации. Може да се користи за сервирање, за послужување салата, но и како капак за храната подолго време да остане топла. 

Чинија капак БРАТСТВО ф20

Цена 499 ден
40 На залиха

Карактеристики:

Art. No Ø cm H cm
72802 20 6

Чинија што може да ја користите во повеќе комбинации. Може да се користи за сервирање, за послужување салата, но и како капак за храната да ја задржи топлината подолг период.

Чинија за сладолед плитка БРАТСТВО

Цена 235 ден
50 На залиха

Карактеристики:

Art. No Ø cm H cm V lit
71412 11 5 0.15

 

Елегантниот неутрален дизајн нуди безброј можности. за сервирање. Плитка чинија, совршена за сервирање на летни задоволства како сладолед, а може да сервирате и апетисани,

Одберете ја Вашата совршена.

Чинија за сладолед длабока БРАТСТВО

Цена 259 ден
50 На залиха

Карактеристики:

Art. No Ø cm H cm V lit
71414 10 7 0.25

 

Елегантниот неутрален дизајн нуди безброј можности за сервирање. Длабоката чинија е совршена за сервирање на летни задоволства како сладолед, а може да сервирате и апетисани.

Одберете ја Вашата совршена.

Чинија за послужување БРАТСТВО

Цена 545 ден
20 На залиха

Карактеристики:

Art. No Ø cm H cm
71724 31 1

Елегантна чинија за послужување изработена од инох. Може да се користи за послужување торти, колачи, но и солена храна и пијалоци.

Со својата елеганција и безвременски стил и дизајн оваа огледална чинија е иделна за во Вашиот дом, но и како подарок.

Тембало со една рачка БРАТСТВО

Цена 239 ден
20 На залиха

Карактеристики:

Art. No Ø cm H cm
71433 12.5 4

Тембало кое ќе не' врати во детството. Идеално е за деца, но и за возрадни бидејќи може да се користи и за топлење на кашички и храна. 

Изработено од најквалитетен инох 18/10  е безбеден за употреба и го чува здравјето на нашите најмили. Братство садовите ви нудат начин на подготовка и сервирање на храна за подобар, подолг и поздрав живот. 

Супиера БРАТСТВО

Цена 1 830 ден
20 На залиха

Карактеристики:

Art. No Ø cm H cm V lit
72701 24 19,5 3

Совршена за послужување на супи и вкусни чорби. Изгледа како украс на вашата трпеза.
Изработено од висококвалитетен инокс 18/10.

* Безвременски дизајн
* Лесно одржување
* Издржливост

Послужавник БРАТСТВО 42цм

Цена 730 ден
20 На залиха

Елегантен мал послужавник совршен за послужување, но и за сервирање. Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Лесно одржување
* Издржливост

Катактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
71023 42 25,5 1,5

Послужавник БРАТСТВО 35цм

Цена 499 ден
20 На залиха

Елегантен мал послужавник совршен за послужување, но и за сервирање. Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Лесно одржување
* Издржливост

Катактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
71022 35 21 1.2

Послужавник БРАТСТВО 30цм

Цена 339 ден
20 На залиха

Елегантен мал послужавник совршен за послужување, но и за сервирање. Изработено од висококвалитетен инокс 18/10

* Безвременски дизајн
* Лесно одржување
* Издржливост

Катактеристики:

Art. No L cm W cm H cm
71021 30 17,5 1

Овал БРАТСТВО 34.5цм

Цена 535 ден
20 На залиха

Практичен и привлечен среден овал изработен од инох кој може да го користите за послужување на најразличен вид храна. Користете го на разни веселби, имендени, слави, но и за секојдневна домашна употреба. Елегантниот дизајн и високиот сјај придонесуваат за луксузен изглед на трпезата. 

Карактеристики:

Art. No L cm  W  cm H cm
71456 34,5 22,5 2,4

Овал БРАТСТВО 26.5цм

Цена 429 ден
20 На залиха

Практичен и привлечен мал овал изработен од инох кој може да го користите за послужување на најразличен вид храна. Користете го на разни веселби, имендени, слави, но и за секојдневна домашна употреба. Елегантниот дизајн и високиот сјај придонесуваат за луксузен изглед на трпезата. 

Карактеристики:

Art. No L cm  W  cm H cm
71455 26,5 17,5 2,2

 

Корпа за овошје БРАТСТВО

Цена 525 ден
20 На залиха

Карактеристики:

  

Art. No Ø cm H cm
71332     22      5   

 

Корпа за овошје изработена од инокс , која нема рок на траење. Користете ја да ја разубави трпезата со разни видови овошје.

Квалитетниот материјал од кој е изработена иноџ 18/10 овозможува овошјето подолго време да ја задржи својата свежина.

Средно тембало со две рачки БРАТСТВО

Цена 225 ден
40 На залиха

Карактеристики:

Art. No Ø cm H cm
71431 14.5 2,5

Тембало кое ќе не' врати во детството. Идеално е за деца, но и за возрасни.Тембалата на Братство се застапени во секој дом и имаат најразлична примена, од чинија за хранење бебе, до топлење и подготовка на помало количество храна.

Изработено од најквалитетен инох 18/10  е безбеден за употреба и го чува здравјето на нашите најмили.

Братство садовите ви нудат начин на подготовка и сервирање на храна за подобар, подолг и поздрав живот. 

Производот е додаен за споредба.