Активни филтери

Правосмукалка со сад PHILIPS FC 9351/01

Цена 10 999 ден
9 На залиха

Технологија: PowerCyclone 5

Моќност на моторот: 1900 W

Номинална моќност: 370 W

Капацитет на садот: 1.5 L

Телескопска цевка/Радиус 9m

Филтер кој се пере/HEPA 13/Allergy H13

Должина на кабел: 6m/Бучност:72-82 dB

iRobot Roomba i1158 – Роботска правосмукалка

Редовна цена 36 000 ден Цена 33 000 ден
15 На залиха

Роботот Roomba i1 со систем за чистење во 3 фази, двојни гумени антистатички четки за сите видови подови, странична четка за чистење агли и рабови и 10x моќ на вшмукување (Power-Lifting Suction*), лесно се справува со тврдоглавата нечистотија и други неред | Брза и бесплатна испорака од магацин во Македонија | 2 години гаранција

iRobot Roomba 698 – Роботска правосмукалка

Редовна цена 26 999 ден Цена 23 999 ден
15 На залиха

Замислете си ја Roomba 698 како влезот во најпаметните робот правосмукалки iRobot и не се плашете да ја отворите таа врата. Ве чека свет каде што роботот чисти и го прави тоа многу ефикасно. Bрвен робот со напредна технологија за глава за чистење, систем за чистење iAdapt, модерен сад за нечистотија AeroVac, систем Dirt Detect и ANTITANGLE, програма SPOT и др. | Брза и бесплатна испорака од магацин во Македонија | 2 години гаранција

Mi Vacuum Cleaner G9

Цена 12 390 ден
Распродадено

Батерија: 2500mAh (typ)

Димензии: 1286 x 214 x 256mm

Волтажа: 25.2V

Тежина:3.8 kg

Моќност: 400W

Големина на резервар за прашина: 0,6 литри

Времетраење на работа: до 60мин. (зависно од кој режим на работа се користи)

Правосмукалка MAX SVC 1060 B

Редовна цена 2 699 ден Цена 2 229 ден
220 На залиха

Правосмукалка 2 во 1

Mоќност: 600W/Бучава: 80db

Капацитет на садот: 0,8l

Циклонски систем

Двоен систем за филтрирање

Хепа филтер што може да се пере

Должина на кабел: 5 m

Правосмукалка MAX SVC 1060 P

Редовна цена 2 699 ден Цена 2 229 ден
278 На залиха

Правосмукалка 2 во 1

Mоќност: 600W/Бучава: 80db

Капацитет на садот: 0,8l

Циклонски систем

Двоен систем за филтрирање

Хепа филтер што може да се пере

Должина на кабел: 5 m

Правосмукалка GORENJE VC 2303 SPRCY

Редовна цена 8 690 ден Цена 6 790 ден
8 На залиха

Мотор SOFT START: 2300 W

Моќ на всисување: 400 W

Kанистер SUPRA POWER: 1.7 L

Ниво на филтрација: 9

Цевка: Алуминиум

Хепа филтер: 2/Додатоци: 3

Работен опсег со радиус: 9 m

Xiaomi Dreame F9 - роботска правосмукалка

Цена 15 990 ден
Распродадено

Вшмукувачка моќ од 2500Pa, суво и влажно чистење, голем капацитет на батерија од 5200mAh | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција 

Mi Vacuum Cleaner G10 Mop Kit

Цена 850 ден
10 На залиха

Комплетот Xiaomi правосмукалка G10 ви овозможува лесно да ги одржувате вашите дрвени подови чисти и безбедни. Доаѓа во пакување од две перничиња за џогер и четири диспензери за вода. Влошките за џогер со микрофибер ги одржуваат вашите подови чисти и безбедни од бактерии. Лесно се прицврстува на вашиот Xiaomi Mi Vacuum Mop G10 и исто толку лесно може да се замени. Дозерот за вода доаѓа со подлога отпорна на истекување за дополнителна безбедност.

Mi Vacuum Cleaner Mini EU

Цена 3 068 ден
8 На залиха

Рачна правосмукалка.

Тргнете ја прашината со еден клик.

Лесна со компактни димензии.

Мулти функциски врвови.

Тежина:0.5 kg

Моќност на вшмукување:13,000 Pa

88,000 rpm електричен мотор

Моќност: 120W

Димензии:267  х 55 х 55mm

Тежина:0.5кг

Вшмукувачка моќ: 13000Pa

Брзина на мотор: 88,000rpm

Има два типа на работење, максимално време на работење е 30 минути

Гаранција: 1 година

Mi Vacuum Cleaner Light EU

Цена 7 890 ден
10 На залиха

Mi Vacuum Cleaner Light е лесна правосмукалка, тежи само 1,2 кг. 

Може да се користи и како рачна и како исправена правосмукалка. 

Четката за подот со посебен мотор и мека четка ги чисти сите подови и теписи темелно, но нежно. 

Со времетраење од 45 минути и две нивоа на вшмукување, агилната безжична правосмукалка може да го исчисти целиот ваш дом. 

Друга практична карактеристика е тоа што корпата за собирање и 3-фазниот филтер систем може лесно да се отстранат и да се мијат по потреба.

Моќност: 220W

Капацитет на батерија: 2500 mAh

Времетрање на работење: 45 мин, (со стандард режим на работење), 13 мин (со максимален режим на работење)

Гаранција: 1 година

Mi Robot Vacuum-Mop2 PRO+EU

Цена 25 990 ден
Распродадено

Xiaomi Vacuum Mop 2 Pro + 

Тежина: 3.7 kg

Висина :8.2 cm

Ширина 353 mm

Капацитет на садот за прашина: 550 ml

Капацитет на садот за вода: 250 ml

Моќност на шмукување: 3000 Pa

Совладува пречки високи до 2 цм

Капацитет на батеријата: 5200 mAh

Со стандарден режим на работа може да работи 180 минути и да исчисти 240 ㎡

сензор за судир

сензор за пад

навигација VSLAM + TOF 3D технологија за детекција на пречки

авто-вчитување на површина – визуелна навигација 4.0

автоматско позиционирање

Google , Alexa поддршка, следење на напредокот на чистење

Гаранција: 1 година

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite EU

Цена 14 890 ден
9 На залиха

Роботска правосмукалка Mi Vacuum Robot Mop 2 Lite  

Времетраење на полнење: 60 минути

Времетраење на работење: 120 минути

Вкупно 25 прецизни сензори.

Капацитет на батерија : 2500 mAh /  2600 mAh (номинален капацитет)

Моќност: 35 W

Моќност на вшмукување: 2200 Pa

Резервоар за прашина: 450ml

Висина на искачување: 2cm

Сензори кои помагаат при судир со пречки.

Гаранција: 1 година

Mi Robot Vacuum-Mop 2 EU

Цена 20 790 ден
8 На залиха

Powerful suction of 2700Pa - Persistent, powerful, instant cleaning

Upgraded pressurized mopping - Effective mopping and efficient cleaning

Upgraded smart interactive features - Automatic zoning, cleans where you tell it to

Up to 110-minute battery life - Cleans your entire house with one charge

Upgraded Visual Navigation 4.0

Capable of crossing  obstacles up to 20mm

Full-coverage hex side brushes - efficient cleaning and fine dust removal

Super-dense 0.1 mm fibre main brush  reaches deep into crevices to sweep up dust

vSLAM, set up real-time map of the room with camera

Build the cleaning path

3200mAh large Capacity Lithium Battery

Schedule different area cleaning in different time

Cleaning mode: standard, quiet, max

Warrant: 1 year

Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra

Цена 32 500 ден
10 На залиха

Снага на вшмукување: 4000Pa / 46W

3D технологија за избегнување на препреки

Нова LDS ласерска навигација

голем капацитет на батерија од 5.200mAh

чисти до 240m2 на едно полнење

можност за автоматско празнење на садот за прашина

4 режими на вшмукување

три нивоа на проток на вода кај влажното чистење

премин преку препреки до 2 цм.

поддржува планирано чистење – преку апликација

WiFi: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4 GHz

 капацитет на садот за прашина: 550ml

напон: 14.4V

димензии: 353 x 350 x 98.8mm

тежина: 4.15кг

работи преку МI HOME апликација, поддржува OTA ажурирања

Гаранција: 1 година

Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro White EU

Цена 27 890 ден
10 На залиха

Роботска правосмукалка

Тежина – 3.6 kg

Висина – 81 mm

Ширина – 353 mm

Капацитет на садот за прашина 550 ml

-сензор за судир

-сензор за пад

-авто-вчитување на површина – визуелна навигација 4.0

-совладува пречки високи до 2 цм

-автоматско позиционирање

Капацитет на батеријата – 3200 mAh

Номинална моќност – 40 W

Станица за полнење: 19.8V /1A

Излезна струја : 14.4V

Google , Alexa поддршка, следење на напредокот на чистење 

Гаранција: 1 година

Безжична правосмукалка Greenworks 24V GD24SVK4D

Редовна цена 17 490 ден Цена 15 900 ден
5 На залиха

Врвна батериска правосмукалка со моќен мотор без четкички, напојуван од 24V батерија на Greenworks. Батерија е компатибилна со сите 24V алатки на Greenworks. Правосмукалката е опремена со лед светло, HEPA филтер со 99.97% филтрација и  разновидни додатоци за да одговара на потребите на секое домаќинство.

Технички спецификации: 

  • Тип на мотор: Без четкици
  • Моќност на мотор: 500 W
  • Напон: 24 V
  • Батерија: Lithium-ion 4 Ah со USB излез
  • Време на работа со полна батерија: 45 min
  • Време на полнење: 30 min
  • 3 брзини на работа
  • Ниво на бучавост: 73 dB
  • Производител: Greenworks
  • Гаранција: 36 месеци 

Рачна правосмукалка за во автомобил HVC-055

Редовна цена 1 959 ден Цена 1 599 ден
100 На залиха

Моќност: 55W

Напон 7.4V

Капацитет на садотТ:400 ml

Филтер кој лесно се чисти

Мокро и суво усисување

Должина на кабелот за полнење: 3m

Додатоци

Адаптер за полнење во кола

Две четки

Црево

Рачна правосмукалка за во автомобил HVCC-060

Редовна цена 999 ден Цена 899 ден
94 На залиха

Моќност: 60W

Напон 12V

Капацитет на садотТ:400 ml

Филтер кој лесно се чисти

Должина на кабелот за полнење: 3m

Додатоци

Адаптер за полнење во кола

Две четки

Црево

Рачна правосмукалка SEVERIN HV 7153

Редовна цена 11 190 ден Цена 9 590 ден
3 На залиха

Тивко работење: 75 dB

Сад за прав од: 0.5 L

Целосно полнење на батерија: 5 часа

Литиум-јонска батерија: 22.2 V

Работа: 40 минути

Моќен мотор со две брзини

Вклчена опција: турбо чистач

LED светла на четката

Правосмукалка SEVERIN HV 7164 батериска

Редовна цена 13 490 ден Цена 11 490 ден
Распродадено

Моќност: 300 W

Тивко работење: 75 dB

Сад за прав од: 0.5 L

Вртежи во минута: 100.000

Целосно полнење на батерија: 6 часа

Литиум-јонска батерија: 25.9 V

Работа: 30 минути

18V Батериска правосмукалка 2 во 1. 1x2Ah...

Редовна цена 11 290 ден Цена 9 990 ден
10 На залиха

18V Батериска правосмукалка 2 во 1 со батерија 2Ah и индикатор за полнење на батеријата. Висока моќност со две брзини што овозможува  флексибилно чистење на под и тепих. Автоматско поставување на соодветна брзина за секој вид на под. Циклонско дејство за отстранување прашина и нечистотии од филтерот, што помага моќта на вшмукување да остане силна со долготрајни врвни перформанси. Транспарентен сад од 500ml лесен за чистење и оддржување-исфрлање на нечистотијата со еден потег. Може да се користи без шипката како рачна правосмукалка.

18V Батериска правосмукалка 2 во 1 со...

Редовна цена 9 690 ден Цена 8 990 ден
13 На залиха

Батериска правосмукалка 2 во 1 со интегрирана батерија од 1.5Ah и напон 18V. Благодарение на сензорот за под интегриран во правосмукалката, автоматски се врши прилагодување на моќноста во зависност од типот на под. Со својата интегрирана батерија од 1,5Ah и двете брзини, правосмукалката има висока моќност за вшмукување на тврди подови и теписи. Циклонско дејство за отстранување прашина и нечистотии од филтерот, што помага моќта на вшмукување да остане силна со долготрајни врвни перформанси. Транспарентен сад од 500ml лесен за чистење и оддржување-исфрлање на нечистотијата со еден потег. Може да се користи и како рачна правосмукалка која содржи додатоци за да се дофатат тешко достапните места.

18V Правосмукалка за домаќинство 2Ah Black+Decker

Редовна цена 8 690 ден Цена 7 590 ден
15 На залиха

Рачна батериска правосмукалка со интегрирана батерија од 2Ah и напон од 18V. Батериска правосмукалка со компактен дизајн совршена за секојдневно чистење. Со изборот на соодветната брзина добивате поголема моќност при чистењето за секаков вид на работа. Лесна за користење на тешко достапни места со помош на прилагодлив интегриран додаток. Поседува SMART TECH LED панел кој ја покажува состојбата на полнење на батеријата и потребата од чистење на филтерот. Поседува сад за прав од 700ml кој може лесно да се испразни со притискање на едно копче, предфилтер и филтер што може да се мие. Ова овозможува да ја одржувате вашата правосмукалка чиста и да ги задржи своите врвни перформанси.

3.6V Правосмукалка за домаќинство 1.5Ah...

Редовна цена 2 590 ден Цена 2 390 ден
36 На залиха

Правосмукалка за домаќинство со напон од 3,6V и батерија од 1,5Ah за моќна и ефикасна работа која е секогаш подготвена за вшмукување. Ергономски дизајн за удобно користење и погодна за вшмукување на поголема количина нечистотија. Поседува резервоар и филер кои лесно се отстрануваат и овозможуваат едноставно и лесно одржување на правосмукалката, што го зголемува нејзиниот работен век.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro - црн -...

Цена 27 990 ден
5 На залиха

Моќ на вшмукување од 3000Pa, капацитет на батерија од 5200mAh, управување преку апликација | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 1 годинa гаранција

Правосмукалка GORENJE VC 2021 PSBKBU

Редовна цена 6 490 ден Цена 5 590 ден
11 На залиха

Максимална моќност на моторот: 2.000 W

Со вреќичка

За суво чистење

Број на додатоци: 1

Универзална четка

Проток на воздух: 39 L/s

Волумен на вреќичката: 3 l

Тип на цевка: Телескопска

Дијаметар на цевката: 32 mm

Должина на телескопската цевка: 80 cm

Материјал на цевката: Метал

1 Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Xiaomi Viomi V3 MAX - Роботска правосмукалка

Редовна цена 27 990 ден Цена 25 990 ден
Распродадено

2700Pa моќ на вшмукување, 5 мапи, 24 сензори | Официјални дистрибутери во Македонија  | Брза и бесплатна достава до дома | 2 години гаранција 

Рачна правосмукалка ADLER AD 7036

Редовна цена 3 999 ден Цена 2 490 ден
Распродадено

800W Mоќност

Отстранлив пластичен сад за прав со капацитет од 1,5l

Off/On прекинувач

Должина на кабел 7m

Филтер и сад погоден за чистење со вода

Телескопска цевка

Три различни додатоци (четки)

Станица за автоматско празнење на Roborock S7

Редовна цена 18 990 ден Цена 17 990 ден
Распродадено

Автоматско празнење на резервоарот, интелигентен начин на собирање прашина | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Jimmy H9 Pro - Безжична правосмукалка

Редовна цена 24 990 ден Цена 23 990 ден
2 На залиха

Мотор 600W, 110 000 вртежи/мин, LED екран, автономија до 80 минути | Брза и бесплатна испорака од магацин во Македонија | 2 години гаранција

360 Vacuum Cleaner S10 – Роботска правосмукалка

Цена 33 990 ден
Распродадено

Елегантен дизајн, со софистицирана 3D технологија, тивка со висока вшмукувачка моќ од 3300pa | Брза и бесплатна испорака од магацин во Македонија | 2 години гаранција

Roborock S7 - Роботска правосмукалка - Црна

Редовна цена 36 990 ден Цена 34 990 ден
Распродадено

Суво и водено чистење, вибрациска Sonic технологија, автоматско подигнување на крпата, 2500Pa моќност на вшмукување | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Roborock S7 - Роботска правосмукалка - Бела

Редовна цена 36 990 ден Цена 34 990 ден
Распродадено

Суво и водено чистење, вибрациска Sonic технологија, автоматско подигнување на крпата, 2500Pa моќност на вшмукување | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 2 години гаранција

Xiaomi Jimmy JV85 - Безжична правосмукалка

Цена 17 990 ден
Распродадено

Мотор 500W, моќност на вшмукување 185AW, LED дисплеј, HEPA-13 филтер, автономија 60 мин., ергономски дизајн | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава од 1-2 дена | 2 години гаранција

VIOMI A9 - Безжична правосмукалка

Цена 13 990 ден
5 На залиха

4 во 1 безжична правосмукалка, мотор со јачина од 400W, 120 AW (23Kpa) моќ на вшмукување | Бесплатна испорака од магацин во Македонија  | 2 години гаранција 

Viomi S9 - Роботска правосмукалка - Бела

Редовна цена 41 990 ден Цена 36 990 ден
Распродадено

Опремен со 24 сензори, алгоритам за симулирано рачно чистење, 2700Pa моќ на вшмукување | Официјални дистрибутери во Македонија | Брза и бесплатна достава низ цела Македонија | 2 години гаранција

Правосмукалка Макс Домино Њ006 бела

Редовна цена 5 199 ден Цена 4 690 ден
58 На залиха

Моќност: 2000W

Електронска контрола на брзината

Телескопска цевка од нерѓосувачки челик

Сунѓерест филтер

Пластична четка

2 во 1 мала четка

Платнена кеса

Автоматско враќање на кабелот

Правосмукалка Макс ВЦ 777 Д

Редовна цена 4 390 ден Цена 3 490 ден
200 На залиха

Моќност:2200W

Електонска контрола на брзината

Хепа филтер

Нивоа на филтрација:6

Хромирана телескопска цевка

Црево  со рачка со механичка контрола на јачината

Голема четка за под

Платнена кеса со капацитет:4,5L

Индикатор за полна ќеса

Автоматско собирање на кабелот

Кабел: 5м

Работен опсег: 8м

Правосмукалка Макс 22 црна автоматик

Редовна цена 3 190 ден Цена 2 590 ден
200 На залиха

Моќност: 1600W

Автоматска контрола на брзината

Автоматско враќање на кабел од 5 метри

2 пластични цевки

Флескибилно црево

Пластична четка со тркала

Платнена кеса

Четка за недостапни места

Боја црна

Правосмукалка Северин 7044

Редовна цена 7 332 ден Цена 5 499 ден
14 На залиха

Моќност: 700W

Бучавост: 74 db

Капацитет на вреќичка:3Л

Црево: 180cm

Метална телескопска цевка: 81cm

Гумирана рачка на спојот црево-цевка

Кабел:6m

Вкупен опсег при работа:9m

Хепа Филтер:13 слоја

Нивоа на филтрирање:6

Димензии: 26,7x41,4x24,0 cm

Тежина: 3,9Kg

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ роботска...

Редовна цена 29 990 ден Цена 27 990 ден
Распродадено

Вшмукувачка моќ од 3000Pa, суво и влажно чистење, голем капацитет на батерија од 5200mAh | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција 

Xiaomi Dreame D9 - роботска правосмукалка - бела

Цена 22 990 ден
Распродадено

Вшмукувачка моќ од 3000Pa, суво и влажно чистење, голем капацитет на батерија од 5200mAh | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | 2 години гаранција 

Viomi S9 - Роботска правосмукалка - Црна

Редовна цена 41 990 ден Цена 36 990 ден
Распродадено

Опремен со 24 сензори, 2700Pa моќ на вшмукување | Официјални дистрибутери во Македонија | Брза и бесплатна достава низ цела Македонија | 2 години гаранција

Proscenic M7 PRO - Роботска правосмукалка +...

Цена 29 990 ден
Распродадено

2600Pa, 5200mAh, суво и водено чистење, 24 сензори, LDS, зачувување на повеќе мапи, управување преку апликација, поддржува Alexa и Google Assistant. Со база за самостојно празнење на отпад | Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава | ЕУ верзија | 2 години гаранција

Xiaomi Jimmy JV85 Pro - Безжична правосмукалка...

Редовна цена 24 990 ден Цена 19 990 ден
Распродадено

Мотор 550W, моќ на вшмукување 200AW, LED екран, филтер HEPA-13, автономија до 70 минути, различни додатоци во пакувањето | Испорака од магацин во Македонија  | 2 години гаранција | EУ верзија

Производот е додаен за споредба.