Справи и опрема за вежбање

Активни филтери

Гумена лента виолетова 208х0,45х3,0

Цена 600 ден
100 На залиха

Висококвалитетен ластик за вежбање изработен од латекс.

Овој ластик за вежбање јога, пилатес и фитнес истегнувања ќе го користите со големо задоволство.

Ластик со добра еластичност и силно оптегнување. Идеален за сите видови на crossfit, pilates, joga,beachbody.

Гумена лента портокалова 208х0,45х3,0

Цена 600 ден
100 На залиха

Висококвалитетен ластик за вежбање изработен од латекс.

Овој ластик за вежбање јога, пилатес и фитнес истегнувања ќе го користите со големо задоволство.

Ластик со добра еластичност и силно оптегнување. Идеален за сите видови на crossfit, pilates, joga,beachbody.

Гумена лента зелена 208х0,45х4,2

Цена 750 ден
100 На залиха

Висококвалитетен ластик за вежбање изработен од латекс.

Овој ластик за вежбање јога, пилатес и фитнес истегнувања ќе го користите со големо задоволство.

Ластик со добра еластичност и силно оптегнување.

Идеален за сите видови на crossfit, pilates, joga, beachbody.

Ракавици за вежбање XD-83

Цена 500 ден
100 На залиха

Ракавици кои се изработени од цврсти и издржливи материјали за да издржат било каков тренинг. 

Тие го олеснуваат контролирањето на перформансите на вежбите и спречуваат иритација на кожата.

Ракавици кои нудат повеќе намени од кревање тегови до возење велосипед.

Пилатес студио

Цена 500 ден
100 На залиха

Одлична е за подобрување на формата и обликување на телото.

Шипката е изработена од високо квалитетен челик завиткан со мека пена создавајќи совршена рачка, може да ги заштити вашите раце од повреди и да ја апсорбира потта за да спречи лизгање за време на вежбањето.

Ногарките се од квалитетен материјал и се нелизгачки со цел да ви овозможат сеопфатна заштита.

Ракавици за вежбање за тегови

Цена 850 ден
100 На залиха

• Ракавици кои се изработени од цврсти и издржливи материјали за да издржат било каков тренинг. 

Тие го олеснуваат контролирањето на перформансите на вежбите и спречуваат иритација на кожата.

Ракавици за вежбање

Цена 650 ден
98 На залиха

Ракавици кои се изработени од цврсти и издржливи материјали за да издржат било каков тренинг. 

Тие го олеснуваат контролирањето на перформансите на вежбите и спречуваат иритација на кожата.

Ракавици кои нудат повеќе намени од кревање тегови до возење велосипед.

Вреќа со песок 2кг

Цена 1 100 ден
100 На залиха

Тегови за нозе со прилагодлив појас, идеални за фитнес, вежбање, одење, џогирање, гимнастика, аеробик, теретана…

Ергономски додадената тежина на ногата цврсто се вклопува околу глуждот и подлогата помага во заштитата на зглобовите, но исто така е и исклучително издржлива.

Одлични за согорување екстра калориии и намалување на тежината, и подобрување на физичката кондиција воопшто.

Носењето тегови на нозете или рацете може да ви помогне да изгубите дел од тежината за пократок временски период. Ако сакате да ги намалите килограмите, ова е одличен начин да си помогнете себе си.

Одлични се и како додаток при вежбање јога и пилатес. Теговите се хипоалергени, пријатни за допир и фаќање, отпорни на пот, нелизгави и ви овозможуваат прекрасен комфорт при користењето.

Вреќа со песок 1кг

Цена 390 ден
100 На залиха

Ергономски додадената тежина на ногата цврсто се вклопува околу глуждот и подлогата помага во заштитата на зглобовите, но исто така е и исклучително издржлива.

Одлични за согорување екстра калориии и намалување на тежината, и подобрување на физичката кондиција воопшто.

Носењето тегови на нозете или рацете може да ви помогне да изгубите дел од тежината за пократок временски период. Ако сакате да ги намалите килограмите, ова е одличен начин да си помогнете себе си.

Одлични се и како додаток при вежбање јога и пилатес. Теговите се хипоалергени, пријатни за допир и фаќање, отпорни на пот, нелизгави и ви овозможуваат прекрасен комфорт при користењето.

Баланс тркало

Цена 1 000 ден
100 На залиха

Ова баланс тркало освен што ќе ви послужи да ја развиете рамнотежата и координацијата, ја зголемувате флексибилноста и силата на зглобовите (колената, колковите)

Освен за рамнотежа може да го користите како помагало за други видови вежби како што се склекови и слично.

Прилагодлив тежински сет (до 20КГ)

Цена 8 800 ден
100 На залиха

• Со теговите го зацврстувате горниот дел од телото, вашиот бицепс, трицепс како и останатите делови од телото.

Нашите тегови може да се користат во домашни услови и фитнес сали.

Сетот за вежбање содржи 1 прилагодлив тег, со кои може да ја одредите тежината според која сакате да вежбате.

Кратка шипка 35цм

Цена 600 ден
100 На залиха

 Со теговите го зацврстувате горниот дел од телото,вашиот бицепс, трицепс како и останатите делови одтелото.

Нашите тегови може да се користат во домашни услови и фитнес сали.

Шипка на која може да ставате тегови во зависност од тежината според која сакате да вежбате. 

Тег плоча 10кг

Цена 550 ден
Распродадено

Со теговите го зацврстувате горниот дел од телото, вашиот бицепс, трицепс како и останатите делови од телото.

Нашите тегови може да се користат во домашни услови и фитнес сали.

Тегови со кои може да ја прилагодите тежината според која сакате да вежбате.

Со овие тегови може да вежбате така што ќе ги ставите на права или пак крива шипка, или пак едноставно само со нив.

Тег плоча 5кг

Цена 300 ден
92 На залиха

Со теговите го зацврстувате горниот дел од телото, вашиот бицепс, трицепс како и останатите делови од телото.

Нашите тегови може да се користат во домашни услови и фитнес сали.

Тегови со кои може да ја прилагодите тежината според која сакате да вежбате.

Со овие тегови може да вежбате така што ќе ги ставите на права или пак крива шипка, или пак едноставно само со нив.

Клупа за вежбање

Цена 5 500 ден
19 На залиха

Клупа за вежбање која ви овозможува зајакнување на мускулите на целото тело.

Дизајнирано од квалитетни и цврсти материјали кои спречуваат лизгање и ви овозможува комплетен и пријатен тренинг.

Може да се користи за повеќе видови на вежби.

6 позиции за наслонот на грбот и 7 позици на потпирачот.

Шипка за на врата

Цена 700 ден
100 На залиха

Шипката е идеална за целосен развој на горниот дел на телото и горните екстремитети.

Одлично е за истегнување на грбот, градите и рамениците. Ги кондиционира и релаксира вашите мускули, дава сила и го зацврстува грбот.

Шипката е цврсто, издржува товар до 100 kg, лесно се монтира.

Тркало за вежбање

Цена 900 ден
100 На залиха

Со ова фитнес помагало ќе го раздвижите вашето тело, ќе ги затегнете стомачните мускули, мускулите на екстремитетите, грбот односно ја зајакнувате мускулатурата на целото тело.

Рачките се обложени со мека хипоалергенска нелизгава обвивка.

Тркалото доаѓа со прикладна мека подлога од компресирана пена за колената додека вежбате. 

Крива шипка 120цм

Цена 1 600 ден
99 На залиха

Со теговите го зацврстувате горниот дел од телото, вашиот бицепс, трицепс како и останатите делови од телото.

Нашите тегови може да се користат во домашни услови и фитнес сали.

Шипка на која може да ставате тегови во зависност од тежината според која сакате да вежбате. 

Јога прстен

Цена 850 ден
100 На залиха

Иновативно фитнес тркало обложено со мека густа обвивка од еколошка ТПЕ пена за истегнување, масажа, вежбање јога и пилатес.

Благодарение на изработката од високо квалитетни еколошки компоненти тркалото е хипоалергено, нема мирис, пријатно за кожата отпорно на пот, нелизгаво и ви овозможува прекраен комфорт при користењето.

Одлично е за унапредување на вашите јога вештини, ослободување на тензија во мускулите, грчеви, делува и на вашиот централен нервен систем и релаксира.

Ролер со пена

Цена 550 ден
99 На залиха

Иновативен ролер обложен со мека ЕВА пена за рехабилитација, масажа, јога или пилатес.

Тркалањето со ролерите ја подобруваат циркулацијата, што го подготвува телото за тренинг. И бидејќи тркалањето ги распрснува јазлите што го ограничуваат опсегот на движење, тоа ги подготвува вашите мускули за истегнување. Особено се важни за оние кои трчаат на долги патеки. 

Гумена лента портокалова 208х0,45х8,3

Цена 1 700 ден
100 На залиха

Висококвалитетен ластик за вежбање изработен од латекс.

Овој ластик за вежбање јога, пилатес и фитнес истегнувања ќе го користите со големо задоволство.

Ластик со добра еластичност и силно оптегнување.

Идеален за сите видови на crossfit, pilates, joga,beachbody.

Го намалува стресот.

Ја намалува болката. 

Гумена лента зелена 208х0,45х4,5

Цена 900 ден
100 На залиха

Овој ластик за вежбање јога, пилатес и фитнес 900.00 истегнувања ќе го користите со големо задоволство.

Идеален за сите видови на crossfit, pilates, joga, beachbody.

Го намалува стресот.

Ја намалува болката.

Промовира циркулација на крв.

Го намалува холестеролот. 

Гумена лента црна 208х0,45х2,1

Цена 400 ден
100 На залиха

Висококвалитетен ластик за вежбање изработен од латекс.

Овој ластик за вежбање јога, пилатес и фитнес истегнувања ќе го користите со големо задоволство.

Ластик со добра еластичност и силно оптегнување.

Идеален за сите видови на crossfit, pilates, joga,beachbody.

Промовира циркулација на крв.

Го намалува холестеролот. 

Гумена лента црна 208х0,45х1,9

Цена 380 ден
100 На залиха

Висококвалитетен ластик за вежбање изработен од латекс.

Овој ластик за вежбање јога, пилатес и фитнес истегнувања ќе го користите со големо задоволство.

Ластик со добра еластичност и силно оптегнување.

Идеален за сите видови на crossfit, pilates, joga,beachbody.

Промовира циркулација на крв.

Го намалува холестеролот. 

Сет гумени ленти 4/1

Цена 2 400 ден
100 На залиха

 Висококвалитетни ластици за вежбање изработени од латекс.

Овие ластици за вежбање јога, пилатес и фитнес истегнувања ќе ги користите со големо задоволство.

Ластици со добра еластичност и силно оптегнување.

Идеални за сите видови на crossfit, pilates, joga, beachbody.

Ја зголемуваат издржливоста.

Ластик за растегнување

Цена 800 ден
100 На залиха

Ластик за растегнување кој може да го користите при секакви вежби, ги стегнува стомачните мускули, мускулите на екстремитетите или едноставно кажано ја зајакнува слабата мускулатура на целото тело.

Многу е ефикасна и лесна за вежбање, која е направена од зајакнат латекс со рачки кои се обвиени со ЕВА пена и за рацете и за нозете, така што ќе ви биде удобно додека вежбате. 

Има голема издржливост на истегниување, безбедна е, трајна и не може лесно да се скине.

Справата е лесна и може да ја носете со вас каде и да одите и да ја користите каде и да сте и во било кое време. 

Вратило за на ѕид

Цена 1 700 ден
100 На залиха

Вратилото е идеално за целосен развој на горниот дел на телото и горните екстремитети.

Одлично е за истегнување на грбот, градите и рамениците. Ги кондиционира и релаксира вашите мускули, дава сила и го зацврстува грбот.

Вратилото е цврсто, издржува товар до 100 kg, лесно се монтира.

Вратило за на врата

Цена 900 ден
100 На залиха

Вратилото е идеално за целосен развој на горниот дел на телото и горните екстремитети.

Може да вежбате кога е закачено на врата или пак кога е поставено на под.

Одлично е за истегнување на грбот, градите и рамениците. Ги кондиционира и релаксира вашите мускули, дава сила и го зацврстува грбот.

Вратилото е цврсто, издржува товар до 100 kg, лесно се монтира.

Шипка за на врата

Цена 900 ден
100 На залиха

Квалитетна шипка со нелизгави рачки обложени со обвивка од еколошка ТПЕ пена.

Шипката е идеална за целосен развој на горниот дел на телото и горните екстремитети.

Одлично е за истегнување на грбот, градите и рамениците. Ги кондиционира и релаксира вашите мускули, дава сила и го зацврстува грбот.

Шипката е цврста, издржува товар до 100 kg, лесно се монтира.

Производот е додаен за споредба.